Kriptopara

2022 GateToken (GT) Coin Geleceği, 3 Güncel Fiyat Tahmini

  Son aylarda gösterdiği fiyat performansları ile dikkatleri çeken GateToken (GT) Coin için yatırımcılar araştırmalarını sürdürüyor. Son dönemlerin dikkat çeken kripto varlıklarından biri olan GT Coin adına uzmanların fiyat tahminlerine ve güncel fiyat beklentilerine rehber içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

  GateToken (GT) Coin Geleceği

  GateToken (GT) Coin, küresel kripto para borsaları arasında yer alan Gate.io’nun yerel kripto parası olarak piyasada işlem görmektedir. İşlem hacmi ile en büyük 10 kripto para borsası arasında yer alan Gate.io’nun yerel kripto parası olan GT Coin, temelde tıpkı Binance borsasının yerel kripto parası olan BNB Coin’e benzemektedir. Gate.io’nun kendi blok zinciri olan GateChain üzerinde yer alan GT Coin, düşük komisyon oranları ve düşük değerli kripto paraların dönüşümlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Sektör temsilcileri ve uzmanların GT Coin ile ilgili ön plana çıkan görüşleri şu şekildedir:

  • Arkasında Gate.io borsasının yer alıyor olması, varlık adına güven vermektedir.
  • Gate.io’un oldukça kolay kullanıma sahip bir platform olması, GT Coin’in de daha kullanıcı dostu bir noktaya gelmesine zemin sağlamaktadır.
  • GT Coin, Gate Exchange’de birden çok amaç için kullanılan, “zincirler arası atomik takas protokolü hizmetleri” sayesinde, farklı para birimleri ile olan likiditeyi kolaylaştırmaktadır.
  • Gelecek adına 2022, 2023, 2024 ve 2025 yıllarına ilişkin GT Coin fiyat tahminlerinde pozitif görüşler ön plana çıkmaktadır.

  GateToken (GT) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  GT Coin, 2021 yılında kripto para piyasalarındaki kalkınmanın da etkisi ile etkileyici bir fiyat performansı ortaya koydu. Ardından yılın sonlarına doğru çift yönlü fiyat dalgalanmaları yaşayan GT Coin, 2022 yılının başlarından itibaren de inişli çıkışlı bir fiyat grafiği çizdi. Ancak uzmanlar, bu fiyat hareketlerine rağmen, piyasa geneline göre GT Coin’in kazandığı değerlerin büyük bir kısmını korumayı başardığını ifade etmektedir. Bu yönüyle gelecekte GT Coin’in yükselen bir grafik izleyeceği yönündeki tahminler de ön plana çıkmaktadır.

  GateToken (GT) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  GT Coin ya da GT Token, küresel bir kripto para borsası olan Gatei.o borsasının yerel kripto para birimidir. Gate.io borsasına ait bir kripto para birimi olarak sadece buradaki günlük işlemler için kullanılmaktadır. Gate.io’nun blok zinciri olan GateChain üzerinde bulunan GT Coin, zincirler arası atomik takas protokolü hizmetleri aracılığı ile farklı para birimleri arasındaki likiditeyi kolaylaştırma işlevini görmektedir.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  GT Coin’in kullanım alanları, Gate.io borsası ile sınırlıdır. Gate.io platformunun oldukça kolay bir kullanımının olması, borsayı da daha kullanıcı dostu bir yer haline getirmektedir. Bu da GT Coin’in kullanım alanları adına yatırımcılara kolaylık sağlamaktadır. GT Coin, genellikle düşük değerli kripto paraların ve para birimlerinin dönüştürülmesi işlemlerinde kullanılmaktadır.

  GateToken (GT) Coin Fiyatı Kaç Dolar

  Güncel verilere göre şu anda 1 GT fiyatı %gate+try% TL. Döviz cinsinden ise %gate+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, GateToken Coin fiyatı 24 saatte %gate+yuzde%.

  CoinMarketCap verilerine göre 500 milyon doları aşan piyasa değeri bulunan GT Coin, 12 Mayıs 2021 tarihinde 13,09 dolar ile ATH belirledi. Öte yandan varlık 13 Mart 2020 tarihinde ise 0,2667 dolar ile tüm zamanların en düşük fiyat seviyesini gördü. Toplamda 300 milyonluk arzı bulunan GT Coin’in dolaşımdaki arzı ise 78,2 milyon seviyesindedir. GT Coin’in, 2022 genelinde piyasalarda görülen trendlere uyum sağladığı ve buna bağlı olarak düşük ve durgun seyirde hareket ettiği görülmektedir. Yatırımcıların özellikle kısa vadedeki fiyat hareketleri için uygun ve doğru pozisyonu alması kritik olarak değerlendirilmiştir.

  GateToken (GT) Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  GT Coin’in toplam arzı 300 milyondur ve varlığın maksimum arzı hakkında veri bulunmamaktadır. Ancak varlığın dolaşımdaki arzının 78,2 milyon olması, GT Coin’in dezenflasyonist bir yapıda kalmasını sağlamaktadır. Bu nedenle “GT Coin ne olur?” sorusuna uzman ve analist ekiplerinden gelen yanıtlar, genellikle varlığın gelecekte olumlu yönde hareket edeceğine dair tahminler içermektedir. Ancak uzman ve analistlerin uzun vadede olumlu görüşler bildiriyor olması, GT Coin adına kısa vadede olası riskleri ortadan kaldırmamaktadır. Bu nedenle de GT Coin adına gelecek yorumlarında uzun vadede uzmanlar ortak bir görüşü benimserken, kısa vade beklentilerinde fikir birliği oluşmamaktadır.

  GateToken Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  GT Coin adına, merkezi olmayan ticaret ve zincirler arası transferler gibi diğer birçok temel özelliğin olmasının yanında, Gate.io borsasının köklü bir geçmişinin olması da kullanıcılara güven sağlamaktadır. Ayrıca GT Coin’in, GateChain ağı tarafından destekleniyor olması da projeye duyulan güveni artırmaktadır. Uzmanlar, bu kapsamlar ışığında GT Coin’in, risklerin de göz önünde bulundurularak alınabileceğini ifade etmektedir. 

  GateToken (GT) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Gate.io borsasının yerel token’ı olarak bu platform bünyesinde işlevsel olan GT Coin’i temelde diğer tüm kripto varlıklardan ayıran özelliği budur. Öte yandan varlığın diğer varlıklarla etkileşim halindeki kullanım alanları da bazı yönlerden GT Coin’i benzersiz kılmaktadır. Bu noktada projenin ayırt edici ve benzersiz özellikleri şöyle belirlenebilir:

  • GateChain ağı sayesinde kullanıcıların Vault Hesabı, varlık güvenliği ya da özel anahtar kayıpları ile ilgili bir sorun yaşanması durumunda, GT Coin “acil durum temizleme mekanizması” olarak kullanılabilir.
  • GT Coin VIP kademe yükseltme, işlem ücretlerini ödeme, ağdaki özel etkinliklere katılma, para birimlerinin dönüştürülmesi gibi birçok işlemde kullanılabilmektedir.

  GateToken (GT) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Uzman ve analist yorumları değerlendirildiğinde, GT Coin adına özellikle uzun vadede olumlu tahminler ön plana çıkmaktadır. Öte yandan kısa vadeli fiyat tahminlerinde ise fikir ayrılıkları görülmektedir. Bu durum, GT Coin’in sunduğu avantajlar ve dezavantajlarla açıklanabilir. Buna göre varlığın avantajları:

  • Kullanımı oldukça kolay olan Gate.io borsası dahilinde, işlemleri kolaylaştırır.
  • GateChain ağındaki özel etkinliklere katılma imkanı sağlayarak çeşitli ödüllerden yararlanma fırsatı sunar.
  • “Acil Durum Temizleme Mekanizması” özelliği ile kullanıcıya güven verir.
  • Geçmişe dönük fiyat hareketleri, geleceğe dair uzun vadede olumlu bir tablo tahmini çıkarır.

  Varlığın dezavantajları ise şöyle sıralanabilir:

  • Piyasa trendlerine tam uyum göstermediği için olası rallilerde beklenen fiyat artışını gösteremeyebilir.
  • Varlığın kullanım alanı kısıtlıdır.

  GateToken (GT) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  GateToken (GT) Coin, Gate.io borsasının yerel token’ı olarak, Gate.io bünyesindeki işlemlerde sınırlı şekilde kullanılıyor olsa da bir kripto para birimi olarak birçok borsada listelenmektedir. Bu borsalar ise şöyle:

  • Gate.io
  • FTX
  • Huobi Global
  • Bitfinex
  • LBank
  • AscendEX (BitMax)
  • BitKub
  • Hoo
  • AEX
  • Pionex
  • Hotchain Global
  • HitBTC

  GateToken (GT) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  GT Coin’in 2021 yılında piyasa genelindeki yükselişlere ortak olarak ciddi ölçülerde değer kazançları yaşaması, gelecek adına fiyat beklentilerini de genel anlamda olumlu yönde etkilemiştir. Öte yandan varlığında düşüş eğiliminde piyasa trendlerinden sıyrılarak daha düşük oranlı değer kayıpları yaşaması da bu olumlu fiyat tahminlerine etki etmiştir. Bu kapsamda 3 uzman analist ekibinin fiyat tahminleri öne çıkmaktadır:

  • Price Production analist ekibi, varlığın 2022 içinde ortalama 8,32 dolar seviyesine ulaşacağını, 2023 içinde ortalama 12,32 dolar seviyesine ulaşacağını ve 2030 içinde ise ortalama 152,84 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmektedir.
  • Coin Arbitrage analist ekibi varlığın 2020 içinde ortalama 6,15 dolar seviyesine ulaşacağını, 2023 içinde ortalama 10,94 dolar seviyesine ulaşacağını ve daha uzun vadede 28,65 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmektedir.
  • GOV Capital analist ekibi 2022 içinde varlığın ortalama 7,131 dolar seviyesine ulaşacağını, 2023 içinde ortalama 38,22 dolar seviyesine ulaşacağını ve 2026 içinde ise varlığın ortalama 182,09 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmektedir.

  Sonuç

  GT Coin, işlem hacmi ile dünyanın en büyük 10 kripto para borsası arasında yer alan Gate.io borsasının yerel kripto parası olarak, arkasına Gate.io borsasının güvencesini almıştır. Borsanın kendi blok zinciri ağı olan GateChain üzerinde bulunan GT Coin adına yapılan gelecek fiyat tahminleri, genel olarak olumlu yöndedir. Bazı uzmanlar ve sektör temsilcileri, uzun vadeli yatırım tercihleri adına GT Coin’in “muhteşem” bir varlık olduğunu belirtmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle