Kripto Para

BTC dünyanın en büyük şirketlerini geride bıraktı

  Kripto para piyasasının en büyük birimi olan Bitcoin geçen hafta sonu yaşadığı yükseliş ile rekor tazeledi. Bitcoin bu fiyat yükselişi ile piyasa değerini de 1.5 trilyona kadar çıkardı. Bitcoin piyasa değerindeki artış ile birçok dev kurumu gerisinde bıraktı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyat aralıklarının yanı sıra piyasa değeri ile de gündeme geliyor. Bir süredir yaşadığı fiyat yükselişleri ile kripto para piyasasının en çok konuşulan birimi olan Bitcoin, geçen hafta sonu kırdığı yeni rekor ile piyasa değerini de beklenmedik oranda yükseltti. Bazı borsalarda 62 bin dolara kadar yükselen Bitcoin, yeni rekoru ile piyasa değerinin de 1.5 trilyona kadar çıkardı. Bitcoin rekorun ardından set bir düzeltme yaşasa da yükselişi ile dev kurumların piyasa değerini aşmış oldu.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Dünyanın en büyük bankaları ve dev ödeme sistemlerinin piyasa değerini gerisinde bırakmayı başaran lider kripto para birimi, büyüme hızı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Bitcoin yükseliş trendinde olan firmalara oranla çok daha hızlı büyüme gösteriyor. Lider kripto para biriminin piyasa değeri altın karşısında da hatırı sayılır bir noktaya ulaştı.

  Dünyanın en büyük üç bankasının piyasa değerini aştı

  Bitcoin geçen hafta sonu kırdığı rekor ile piyasa değerini 1.5 trilyon dolara taşıdı. Bu piyasa değeri ile dünyanın en büyük bankaları olarak gösterilen Bank of America, JPMorgan ve The Industrial and Commercial Bank of China bankalarının toplam piyasa değerinin gerisinde bıraktı. Dünyanın en  büyük bu üç bankasının toplam piyasa değeri 1.08 trilyon dolar olarak biliniyor.

  Bitcoin piyasa değeri ile yalnızca dev bankaları değil, aynı zamanda büyük ödeme sistemlerinin de piyasa değerinin aşmayı başardı. Visa ve Mastercard dünyanın en çok kullanılan ödeme sistemleri olmakla beraber toplam piyasa değerleri ise 871 milyar dolar civarında. Bitcoin mevcut piyasa değeri ile bile bu iki ödeme sisteminin toplam değerinin üstünde konumlanıyor.

  Bitcoin’in büyüme hızı Microsoft’u bile geride bıraktı

  Bitcoin’in her geçen gün yükselen ve birçok kurumu gerisinde bırakan piyasa değerinin kısa zamanda bu kadar artması şaşkınlık yaratıyor. Lider kripto paranın büyüme hızının Micrososft’un 3.5 katı olduğu biliniyor. Bitcoin piyasa değeri şimdiden fiziksel altın piyasasının yüzde 10’una denk geliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle