XRP fiyatı 1.7 milyar kayıptan ile hızla düşmeye başladı

  Ripple (XRP) fiyatı, çok kısa süre içinde çift haneli düşüş yaşadı ve yatırımcısını paniğe sürükledi. XRP fiyatındaki bu düşüşe rağmen piyasada en kötü performans gösteren sadece kendisi olmadı…

  Kripto para piyasasındaki toplam değeri bakımından en büyük 7. kripto para birimi olan XRP fiyatı kısa süre önce büyük kayıp yaşadı. Sektörün önde gelen kripto para borsası Binance borsasında 50 dakika içinde yüzde 12 oranında değer kaybıyla yatırımcısını paniğe sürükledi. XRP fiyatı bu düşüş ivmesiyle birlikte 0.72 dolar seviyesine geri geldi ve önceki kazançlarını götürmüş oldu.

  Altcoin piyasasında görülen ani çöküş hareketinin ardından XRP fiyatı mevcut durumda 0.52 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Etkileyici bir iyileşme gösteren XRP, altcoin piyasasında büyük düşüş yaşayan tek kripto para birimi olmadı. Kripto para piyasasının genelinde değer kaybı yaşandığı görüldü. 

  Kripto Para Birimleri Kırmızıya Döndü

  En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) fiyatında 54 bin dolarlı seviyelerin görülmesinden sonra kripto para piyasasında ciddi bir düşüş görüldü. Özellikle kripto para vadeli işlem borsalarında büyük miktarda likidasyon yaşanması kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı.

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre son 24 saat içinde 1.7 milyar doların üzerinde kripto para biriminin borsalardan tasfiye edildiği görüldü. Bunun 1.2 milyar dolarlık kısmı sadece 12 saatte buhar oldu. Binance Coin (BNB) fiyatı acımasız derecede bir düzeltme yaşadı ve adeta çakıldı.

  Kripto Paralarda Büyük Düşüş

  BNB fiyatı geçtiğimiz gün 348 dolara kadar yükseldikten sonra güncel verilere göre 249 dolar seviyesine kadar geriledi. Genel anlamda XRP ve Binance Coin kripto para birimleri, ilk on içinde yer alıp da en kötü performans gösteren kripto paralar oldu. 

  Yatırımcısını üzen kripto para birimlerinde bu ikilinin ardından Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) geldiği dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan Ripple kurucu ortağı ve Stellar’ın yaratıcısı Jed McCaleb, elindeki milyonlarca XRP’yi satmaya devam ediyor. Hafta boyunca günlük 38 milyon token satmasıyla gündeme geldi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle