Kriptopara

2022 Sonm (SNM) Coin Geleceği, 5 Fiyat Tahmini

  Gelişen ve değişen dünyada yeni nesil projelerin hayata geçirilmesi için gerekli olan bilgi işlem gücünü düşük maliyet ve merkeziyetsiz yapıda sunmayı hedefleyen Sonm projesine yönelik beklentiler iyileşiyor. Dahili token SNM belirtecinde yaşanan fiyat artışları sonrası artan yatırımcı ilgisi doğrultusunda hazırlanan rehber yazımızda Sonm projesinin teknik detayları ile birlikte uzman yorumlarına ve analist fiyat hedeflerine yer verildi.

  Sonm (SNM) Coin Geleceği

  Sonm, bilgi işlem gücü ticaretinin yapıldığı bir merkezi olmayan pazaryeri olarak geliştirilirken, barındırdığı teknolojiler ile bundan daha fazlası olmayı başarmaktadır. Kazan-kazan mantığı çerçevesinde geliştirilen projede donanımını kiralamak isteyenler ihtiyaç duyanlar ile buluşurken, karşılığında SNM belirteci ile ticaretlerini noktalamaktadırlar. Bugünün ve geleceğin teknolojilerini destekleyen projenin ve geliştiricilerin misyonu uzmanlarca beğenilirken, projenin aşağıdaki özelliklerinden dolayı iyi bir geleceğe sahip olduğu ifade edilmektedir:

  • Blockchain uygulamaları için altyapı hazırlayan proje şimdiden Golem, SIA, vb. tanınmış projelerde tercih edilmiş ve bu alanda popülerliğini artırmayı sürdürmektedir.
  • Makine öğrenimi gibi geleceği şekillendirecek teknolojilere GPU desteği sağlayabilir.
  • CPU ve GPU’da video oluşturma avantajı ile Redshift ve Deadline gibi ticari işletme yazılımları ile uyumlu şekilde çalışır.
  • CDN kuruluşu için dağıtılmış sis hesaplama yapısının mükemmel olduğu söylenebilir.
  • Yeni borsa listelenmeleri ile SNM belirteci hem likiditesini hem de fiyatlarını hızla artırabilir.

  SNM Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  SNM Coin teknik analizini gerçekleştiren anonim analistler, yaşanan son tepki yükselişine ilişkin önemli açıklamalarda bulundular. Tepki hareketi ile fiyat ortalamalarından uzaklaştığı ifade edilen SNM belirtecinde kısa bir dinlenme molası bekleniyor.

  Analistler bir miktar geri çekilme bekledikleri SNM belirtecinde, 0,31 dolar desteğine önem atfediyor. Desteğin üzerinde düzeltme sürecinin tamamlanması halinde 0,69 dolar direncine doğru bir yükselişin olası olduğu değerlendiriliyor. Olumsuz senaryoda ise 0,31 dolar desteğinin kırılması ihtimali değerlendirilirken, bu harekette SNM Coin’in 0,15 dolara kadar geri çekilebileceği konuşuluyor.

  Sonm (SNM) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Sonm, 2017 yılında Alexey Antonov ile Sergey Ponomorev’in geliştirdiği bilgisayarlar, madencilik ekipmanları ve sunucular dahil olmak üzere dağıtılmış müşteri düzeyinde donanıma dayalı bulut hizmetleri sağlayan, dünya çapında güçlü dağıtılmış sistemdir. Merkezi olmayan bilgi işlem gücü pazarı oluşturan Sonm projesinin yerel belirteci SNM Coin’dir. SNM Coin, oluşturulan bilgi işlem gücü pazarında müşteri ile tedarikçi arasındaki ticaretin gerçekleşmesine aracılık eden BEP-20 ve ERC-20 standartlarında geliştirilmiş iki sürüme sahip bir kripto para birimidir.

  Sonm, SNM belirteci ile katılım gösterilen merkeziyetsiz, bağımsız, hataya dayanıklı ve güvenli bir pazaryeri oluşturur. Bu Pazar yeri içerisinde bilgi işlem gücü kaynağını kiralamak isteyen tedarikçiler ile hesaplama, uygulama geliştirme, vb. nedenden dolay bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyan müşteriler bir araya gelir. Tedarikçiler kiralık kaynak yuvaları oluşturarak Marketplace üzerinden müşterilerin siparişlerini alabilir ve karşılığında ödeme alarak pasif gelir elde eder. Müşteriler de uygun fiyatla bilgi işlem kaynağına ulaşarak projelerini hayata geçirirken maliyetten tasarruf edebilir. Müşteri ile tedarikçi arasındaki ticaretin ödemeleri ise SNM belirteci ile gerçekleşir.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Sonm, dahili para birimi SNM Coin ile bilgi işlem gücü ticareti yapılabilen, kendi kendine destek veren bir Pazar yeri olarak tanımlanabilir. Pazaryerinde buluşturduğu müşteriler ve tedarikçiler arasındaki bilgi işlem gücü ticaretinin ödemeleri SNM belirteci ile yapılmaktadır.

  Tedarikçiler, SNM belirteci karşılığında donanımlarını kiralayarak Sonm sisin bir parçası olurlar. Herhangi bir proje ya da hesaplama için başka insanların bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyan müşteriler ise merkezi olmayan bulut hizmetleri kaynak havuzunda herhangi bir marj ücreti üstlenmeden SNM belirtecini kullanarak net maliyetle donanım kiralayabilirler. Ayrıca SNM belirteci listelendiği kripto para borsalarından alınıp satılabildiği gibi bir değer temsili olarak herhangi bir ödemede kullanılabilir.

  SNM Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 SNM fiyatı %sonm+try% TL. Döviz cinsinden ise %sonm+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Sonm Coin 24 saatte %sonm+yuzde%.

  Sonm Ne Olur, Beklentiler Ne?

  SNM belirtecine yönelik sektörün beklentileri şu şekilde paylaşılabilir:

  • Uzmanlar projenin benimsenmesinin artmasını beklerken, geleceğin teknolojilerine güç vereceğini düşünürler.
  • Anonim teknik analistler, SNM Coin’de kısa vadede bir miktar geri çekilme beklemektedirler.
  • Kripto analistleri SNM token’in kısa ve orta vadede iyi bir yatırım aracı olduğunu düşünürler.

  Sonm Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Sonm ekosisteminde itibar ve derecelendirme sistemi kullanılır. Ortakların güvenilirliğini sağlayan bu teknoloji ile birlikte SNM belirtecinin BEP-20 standartlarında geliştirilmiş olması, ağın güvenliğinin emin ellerde olduğu izlenimini ön planda çıkarır.

  Bununla birlikte Binance’ta listelenme başarısı göstererek daha geniş bir yatırımcı kitlesi tarafından alınıp satılabilen SNM belirteci, temsil ettiği projenin güçlü yönlerinden destek alarak fiyatlanmaktadır. Kripto endüstrisinin genel gidişatı SNM belirtecinin fiyat seyrinde önemli etkiye sahiptir. Bu nedenle riskli bir varlık sınıfında değerlendirilebilen SNM Coin’e yatırım kararlarında teknik analiz ve temel analiz bilimlerinin harmanlanması tavsiye edilmektedir.

  SNM Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

  Sonm, tek bir veri merkezi yapısının aksine farklı bireysel bilgi işlem cihazlarından oluşan merkezi olmayan bir ağ kullanarak Sis bilişim adını verdiği farklı bir teknolojiyi sektöre kazandırmıştır. Bulut hizmetlerinin tekelliğine son vermeyi hedefleyen Sonm ve yerel token SNM belirtecinin benzersiz yönlerine şu şekilde yer verilebilir:

  • Donanımını kiralamak isteyen gönüllülerden oluşturduğu sis ağı ile kaynak arayan geliştiricilere merkezi otoritelere verilecek komisyonlardan kurtarır.
  • Merkezi olmayan bir pazaryeri olarak geliştirilmiş, kaynak arayanlar ile kaynak kiralayanları SNM belirteci çerçevesinde kazan-kazan odaklı bir araya getirmiştir.
  • Blockchain, akıllı sözleşmeler, eşler arası ağ iletişimi, merkezi olmayan Pazaryeri, profiller ve bir derecelendirme sistemi içeren teknolojilerden yararlanır.
  • Katılımcılara ait bilgiler akıllı sözleşmeler temelinde saklanmaktadır.
  • SNM belirteci ERC-20 ve BEP-20 standartlarında geliştirilmiş iki versiyonda yayınlanmıştır.
  • Video oluşturma, site barındırma, madencilik ve bilimsel araştırma gibi çok çeşitli görev ve uygulamaları yürütebilir.
  • İtibar ve derecelendirme sistemi uygulayarak, ortakların güvenilirliğini sağlar.

  SNM Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Sonm (SNM) Coin avantajları ve dezavantajları şu şekilde paylaşılabilir:

  Avantajları

  • Geliştiriciler ya da madenciler, uygun maliyetle kaynak kiralayabilirler.
  • Kaynak kiralama yolu ile pasif gelir elde edilebilir.
  • Bilgi işlem gücü ihtiyacı nedeniyle hayata geçirilemeyen uygulama, madencilik işlemleri, vb. projelerin sektöre kazandırılmasını sağlar.
  • SNM Coin Binance ve PancakeSwap gibi büyük kripto para borsalarında listelenmektedir.
  • OpenFog, Cloud28+ ve POSTKINO FX gibi şirketlerle kurduğu ortaklıklar ile benimsenmesini önemli oranda arttırmıştır.

  Dezavantajları

  • SNM belirtecinin fiyatlarında gözlemlenen aşırı oynaklık, yatırımcı nezdinde SNM belirtecinin riskinin yüksek olduğu şeklinde değerlendirmelerin yaygınlaşmasına yol açar.
  • Maksimum token arzı sınırlandırılmayarak deflasyonist bir model benimsenmiştir.
  • Merkezi bulut hizmetleri veren güçlü markalar ile rekabet halindedir.
  • SNM belirtecinde yaşanan fiyat değişimleri, Sonm ekosisteminde kaynak kiralamanın maliyetinin öngörülemez olmasına yol açabilir.
  • Sınırlı sayıda kripto borsasında listelenen SNM belirtecinin likiditesinin düşük olduğu söylenebilir.

  SNM Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  SNM token’in listelendiği kripto para borsaları şunlardır:

  • Binance
  • PancakeSwap (V2)
  • Bibox

  SNM Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  SNM Coin için kripto para analistlerinin fiyat hedefleri şu şekildedir:

  • Trading Beast analistlerinin değerlendirmelerinde SNM Coin 2022 yıl sonu fiyat hedefi en düşük 0,35 dolar, en yüksek 0,52 dolar olarak paylaşılır.
  • Wallet Investor SNM Coin’i iyi bir yatırım aracı olarak görür ve 1 yıllık fiyat hedefini 0,418 dolar olarak paylaşır.
  • Price Prediction değerlendirmelerinde yılsonu SNM fiyat hedefi 0,13 dolar, 5 yıllık hedef ise 0,95 dolar olarak aktarılır.
  • Coin Codex verilerine göre SNM Coin 1 yıl içinde 0,196 dolardan fiyatlanabilir.
  • Tech News Leader analistleri 1 yıl için 0,14 dolar, 5 yıl için 0,42 dolar fiyat tahmini yayımlamışlardır.

  Sonuç

  Sonm (SNM) Coin geliştirdiği sis ağı ile yoğun hesaplama gerektiren görevlerin yerine getirilmesine yardımcı oluyor. Donanımını kiralamak isteyenler ile hesaplama gücüne ihtiyaç duyanları bir araya getiren bu merkeziyetsiz Pazar yerinde ticaret, SNM belirteci ile yapılıyor. Maksimum token arzı sınırlanmayan SNM belirteci, Binance ve PancakeSwap gibi büyük borsalarda listelendi. Token’e ilişkin uzmanların bakış açısı olumlu olmakla birlikte kripto analistlerinin yükseliş yönünde fiyat tahminleri bulunmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle