BTC opsiyon piyasası hareketlendi! Yeni hedef 75 bin dolar

  Kripto para piyasasında yatırımcı güveni artmaya devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) opsiyon piyasasındaki yeni hedefi 75 bin dolar seviyesi oldu.

  Son 1 haftadır kesintisiz yükselen BTC, kritik görülen 50 bin dolar seviyesini aştı. BTC’de başlayan bu yükseliş kripto para piyasası genelinde risk iştahını artırırken, piyasa güveni de pozitif seviyelere geldi. Ancak BTC’nin teknik verilerde “aşırı alım” bölgesine gelmesi ve piyasanın ısınması bazı yatırımcıları tedirgin etmeye başladı.

  BTC’de yükseliş yönlü hareketler takip edilirken, kripto para şirketi Genesis’in iflastan sonra BTC satmaya başlamasına rağmen boğalar gücünü koruyor. Opsiyon piyasalarındaki yükseliş, spot piyasadaki direnci aşmaya yeterli oldu. Deribit türev borsasından alınan verilere göre BTC’de hedef seviyeler belli oldu.

  BTC 75 Bin Dolarlık Call Opsiyonlarına Yoğun İlgi

  Opsiyon piyasasındaki yatırımcılar, BTC fiyatında 65 bin dolar, 70 bin dolar ve 75 bin dolar fiyatlı opsiyonlara yoğun talep gösterdi. Bu talebin arkasında, tecrübeli yatırımcıların BTC fiyatında bariz yükseliş beklentisi yatıyor. Galaxy ABD Satış Müdürü Kelly Greer’den bu konu hakkında açıklamalar geldi.

  Opsiyon piyasasında 75 bin dolarlı opsiyonlara bile talep olması, Greer’e göre BTC için olumlu bir sinyal. Deneyimli analist, 50 bin dolarlık call opsiyonlarda açık ilginin yoğunlaştığına dikkat çekerek “Nisan’dan Haziran vadesine kadar listelenen opsiyon piyasalarında 50 bin dolar, 60 bin dolar ve 75 bin dolarlık çağrılarda akışlar gördük. Bu akışlar, bu pozisyonları almak için prim ödemeye istekli alıcıların inancını gösteriyor.” dedi.

  Kısa Vadeli Kâr Satışları Gelebilir

  Kripto dünyasının en büyük türev borsası Deribit’ten takip edilen bu veriler, piyasanın geleceği açısından umut verici. Greer, 75 bin dolarlık call opsiyonlara talebin artmasını “Yatırımcıların Bitcoin konusunda yapıcı bir görüşe sahip olduğunun bir sonucu” şeklinde yorumladı.

  Öte yandan deneyimli analist Alex Kuptsikevich, RSI göstergesinin 70’in üzerine çıktığını ve aşırı alım sinyalinin satışa neden olabileceğini söyledi: “Güçlenme hafta sonu yavaşladı. Aynı zamanda, günlük zaman dilimlerinde RSI’da 70’in üzerinde bir hareketle aynı zamana denk geldi, bu da oyuncuların kısa vadeli kar alma iştahını artırabilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle