IOTA fiyatındaki yükselişin sebepleri

  Kripto para piyasasında özellikle altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği IOTA fiyatındaki yükseliş trendi devam ediyor. Kripto para uzmanları IOTA yükselişinin arkasındaki sebepleri sıraladı…

  IOTA Vakfı, kripto para piyasasında dengeleri değiştirebilecek bir güncelleme hazırlığında olduğunu açıkladı. IOTA geçtiğimiz yıllarda ICO patlaması yaşandığında kripto para topluluğunun en popüler tercihlerinden biriydi. Yeniden yükseliş hareketlerine başlayarak popülerlik kazanan IOTA fiyatının rekor seviyelere ulaşması dikkatlerden kaçmadı.

  Yıllardır görmediği fiyat seviyelerine ulaşan IOTA, yeni Firefly uygulaması ve şirketin CEO’su tarafından yapılan açıklamalarla uçuşa geçti. Şirketin kurucu ortağı, IOTA ağında gerçekleştirilen ve “Chrysalis” adıyla adlandırılan yeni güncellemenin, madenciler ve işlem ücretleri konusundaki avantajlarına değindi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 IOTA fiyatı %iota+try% TL. Döviz cinsinden ise %iota+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, MIOTA fiyatı 24 saatte %iota+yuzde%.

  IOTA Ağı Yeniden Doğdu

  Chrysalis güncellemesi ile önceki sürümlerde çok tartışılan ağın koordinatör node’u ortadan kaldırılacak.Bu sayede işlem ücretleri de uygun seviyede tutularak oran kontrolü getirilebilecek. IOTA kurucu ortağı Scheiner’ın bu yöndeki açıklamaları şu şekilde oldu: “Gerçekten bir protokoldeki madencilere, elektriğe veya işlem ücretlerine ihtiyaç duymayan yeni bir dağıtık defter geliyor. Bu sayede, makineler ve insanlar da dahil olmak üzere milyarlarca kullanıcının bundan yararlanmasını sağlayacak.”

  Scheiner, aynı zamanda ağın büyük telekom şirketlerinden destek aldıklarını söyledi. Ağı kullanmak isteyenler de şirketlerin yaptığı gibi IOTA tokenları alabilecekler. Son güncellemeler ile yepyeni bir platforma kavuşan IOTA, kripto para topluluğundan büyük ilgi görmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor

  Firefly Beta Tanıtımı Yapıldı

  Chrysalis için yeni cüzdanları olan Firefly’ın ilk tanıtımını yapan IOTA ekibi, bu tanıtımın kripto para basınında geniş yankı bulmasından dolayı memnun kaldı. En büyük ağ güncellemesi olarak kayıtlara geçen Chrysalis’e giden yolda önemli bir unsur olan Firefly cüzdanlar, IOTA fiyatına da olumlu yansıdı.

  Edinilen bilgilere göre Chrysalis geçişi için Firefly’ın üretime hazır bir sürümü piyasaya sürülecek. Piyasa spekülatörleri, IOTA/USD aracı için tekliflerini yukarı çekerken Schiener’ın sözüne bağlı hareket ettikleri görüldü. Bu gelişmelerle birlikte IOTA fiyatında son dönemde görülmemiş bir yükseliş hareketi geldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle