JPMorgan CEO’su müşterilerinin aksine BTC ile ilgilenmiyor

  ABD merkezli bankacılık devi JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Daha önce kripto paralara karşı olumsuz görüşler belirten Dimon, fikirlerinin hala arkasında olduğunu gösterdi. Dimon, Bitcoin (BTC) destekçisi olmadığını ancak müşterilerinin BTC ilgisinin arttığını dile getirdi.

  ABD merkezli, dünyanın en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan JPMorgan, kripto paralara karşı değişken tutumunda artık olumsuz saftaki yerini sağlamlaştırmaya başladı. JPMorgan tarafından geçtiğimiz dönemlerde yapılan açıklamalarda, banka Bitcoin’e (BTC) karşı farklı görüşler dile getirmişti. Bir dönem Bitcoin’in, altının yerini kesinlikle alacağını ifade eden kuruluş, bu fikrinde değişikliğe gitti. Son dönemlerde Bitcoin’e karşı olumsuz fikirler belirten JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, bu yöndeki görüşlerinin hala arkasında olduğunu gösterdi.

  JPMorgan Müşterileri Arayış İçinde

  Jamie Dimon, 4 Mayıs tarihinde verdiği demeçte bir kez daha Bitcoin’i desteklemediğini aktardı. Dimon kendisinin yanı sıra müşterilerinin Bitcoin’e olan ilgisinin her geçen gün artış gösterdiğini ifade etti. Wall Street Journal röportajında konuşan Dimon, JPMorgan müşterilerinin arayış içinde olduğunu vurguladı. Ünlü CEO, müşterilerin kripto para alım-satım ve güvenli saklama işlemlerinin yollarını aradığını kaydetti. JPMorgan müşterileri, halihazırda yönetilmekte olan bir BTC fonuna yatırım yapabiliyor.

  Dimon: “Müşterilere Ne Yapacaklarını Söyleyemem”

  Dimon açıklamalarında şirketin, BTC ve diğer kripto paraların temelini oluşturan Blockchain teknolojisini kullandıklarını belirtti. Dimon ayrıca merkezi olmayan Bitcoin ile bir hükümet tarafından desteklenen merkez bankası dijital paraları (CBDC) karşılaştırdı. Jamie Dimon konuşmasında ilginç bir demeç verdi:

  Bitcoin’i gerçekten umursamıyorum, onunla gerçekten ilgilenmiyorum. Ancak müşteriler ilgileniyor ve ben müşterilere ne yapacaklarını söyleyemem.”

  Jamie Dimon’ın BTC Tavrı

  Ünlü CEO, Bitcoin özelinde ve diğer kripto para birimlerine karşı ilk kez olumsuz söylemler ile gündeme gelmiyor. Fakat geçen süre içinde Dimon’ın kripto paralara karşı daha sıcak bakmaya başladığı da biliniyor.

  2017 yılında Dimon, Bitcoin için “lale soğanlarından daha kötü” ve “dolandırıcılık” ifadelerini dile getirmişti. Hatta Dimon, o dönemde BTC yatırımı yapan bir JPMorgan çalışanını kovmakla tehdit etmişti. Dimon’un Bitcoin’e karşı sert tavrı biraz yumuşamış olsa da genel hatlarıyla Bitcoin’e karşı tutumunu değiştirmemiş gibi görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle