Kriptopara

3 Uzmandan Lisk (LSK) Geleceği, 3 Fiyat Tahmini

  Merkeziyetsiz teknolojilerin yaygınlaşması ile ortaya çıkan birçok yeni proje, bu teknolojilerden çok daha kolay bir şekilde yararlanılmasını sağlamayı hedefliyor. Bunlardan biri olan Lisk ise beklentileri karşılaması açısından popülerlik kazanmayı başarmıştır. Gelecek vizyonu ile adından çokça söz ettiren Lisk (LSK) hakkında olumlu yönde beklentiler gelişmiştir. Uzmanların Lisk (LSK) hakkında beklentileri, gelecek hedefleri ve Lisk (LSK) projesinin yol haritasına dair merak edilenleri sizler için derledik. 

  Lisk (LSK) Coin Geleceği

  Herkesin merkeziyetsiz teknolojilerden yararlanabileceği ve erişilebilir bir gelecek oluşturmayı hedefleyen blockchain uygulama platformu olarak tasarlanmıştır. Gelecekte bu teknolojilerin ve merkeziyetsiz uygulamaların daha geniş bir alanda kullanıcılara ulaşacağı beklentisi ile paralel olarak Lisk projesi öne çıkmıştır. Projenin gelecek hedefleri 2022 yılı itibariyle devam eden risklerden hariç tutularak değerlendirilmelidir. 

  Lisk (LSK) projesinin geleceğine dair proje hedefleri, vizyonu ve yol haritasına dair merak edilenler kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Merkeziyetsiz teknolojilerden herkesin yararlanabileceği, erişilebilir bir gelecek oluşturmayı hedeflemektedir. 
  • Ağustos 2021’de tamamlanan zümrüt aşamasının hemen ardından safir aşamasına geçilmiştir. 
  • Safir aşamasının tamamlanması için iletişim özellikleri ve dönüştürücü enerji gibi temel nitelikleriyle iyi bir şekilde rezonansa girilmesi gerekmektedir.  
  • Liks birlikte çalışabilirlik çözümleri bu aşamada 2022 yılı ve sonrasında devam edecektir. 
  • 5 ve 10 yıllık süreçte yol haritası (roadmap) hedeflerinin tamamlanması ile konumunu iyileştirmesi beklemektedir. 

  Lisk (LSK) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  2022 yılında görülen piyasa belirsizlikleri nedeniyle LSK görünümünde de ciddi çelişkiler takip edilmektedir. Direncin kırılması ile yukarı yönlü iyi bir hareketin başlayabileceğini öngören uzmanlara göre birçok tetikleyici etken bulunmaktadır. Son düşüş sonrasında birçok kişi için alım fırsatı da yaratan LSK, kısa vadede al – sat için ciddi riskler taşımaktadır. Geleceğine dair mevcut formasyonda grafik analizi yapılmadan alım işlemlerine başlanmamalı ve risk faktörü nedeniyle bir süre daha yakından takip edilmesi gerekmektedir. 

  Lisk (LSK) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Lisk, blockchain uygulama platformudur. Blok zincirinin herkes için erişilebilir hale getirilmesini sağlayan bir araç olarak da değerlendirilmektedir. Lisk protokolü ile uyumlu blok zinciri uygulamaları geliştirilmektedir. LSK ise projenin temel belirtecidir. 

  Lisk’in temel çalışma prensibi uygulama oluşturulmasına ve Lisk ağına bağlı yan zincir meydana getirerek kendi özel tokenlarını dağıtmalarına olanak sağlamasıdır. Protokol aynı zamanda JavaScript, TypeScript aracılığı ile kodlanmıştır. Core, SDK ise ana yazılım ürünleri sıralanmaktadır.  

  Lisk (LSK) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Lisk (LSK) kullanım alanları, temel belirteç olması haliyle oldukça geniştir. LSK sahiplerinin her biri ağı güvence altına alan ana temsilciler için oy vermek için kullanabilirler. Aynı zamanda her zaman en yüksek oyu alan 101 aktif mainchain delegesine de yer verilmektedir. Bunlar ödül kazanmak için de LSK’ye ihtiyaç duymaktadır. LSK SDK olarak bilinen bir geliştirici platformu da içermektedir. Bu platform üzerinden kendi yan zincirlerini oluşturmak ve blok zinciri uygulamaları geliştirmek için kullanılabilmektedir. Piyasalarda ise yatırım amaçlı olarak kullanılabilmektedir. 

  Lisk (LSK) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 LSK fiyatı %lisk+try% TL. Döviz cinsinden ise %lisk+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Lisk Coin 24 saatte %lisk+yuzde%.

  Lisk (LSK) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Lisk (LSK) Coin, merkeziyetsiz uygulamaların daha da popülerlik kazanmasının beklendiği gelecek dönem için çok daha geniş bir hareket kabiliyeti elde etmektedir. Projeden beklentiler önümüzdeki yıllar için yol haritasında da belirlenen hedeflere ulaşılması ile olumlu yönde gelişmektedir. Genel görünümde ise risk faktör tüm piyasaları etkisi altına aldığı için LSK ile işlem yapmak isteyenlerin bu çelişkili yapıyı da göz ardı etmemesi gerekmektedir. Uzun vadede daha olumlu beklenti yaratsa da genel manada riskli bir yapı sunmaktadır. 

  Lisk (LSK) Coin Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı? 

  Demokratik biçimde seçilen temsilciler tarafından Lisk ağı tamamen güvence altına alınmıştır. Yüksek verimliliği ile dikkat çeken Temsilcili hisse ispatı (Delegated Proof of Stake – DpoS) konsensüs modelini kullanan ağ, bu yönü ile güvenlidir. DPoS konsensüsü blok zincir işlemlerinin güvenilir biçimde doğrulanmasını ve onaylanmasını sağlayan bir konsensüs protokolü olarak dikkat çekmektedir. Hard fork işlemine gerek duymadan blok zincir ağ parametrelerini değiştirmeye izin vermesiyle de güvenilirlik sağlamaktadır. 

  Lisk (LSK) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Lisk (LSK), hemen hemen herkesin blok zincir teknolojisini kullanarak işlem yapmasına olanak sağlamayı hedeflemesiyle benzersiz bir yapı sunmaktadır. Projeyi öne çıkaran benzersiz özelliklerinden bazıları ise kısaca şöyledir:

  • Bitcoin, BitShares, Nxt ile benzer biçimde merkeziyetsiz ağ olmasına rağmen PoW kullanmamaktadır. Bunun yerine DPoS tercih edilmiştir. 
  • Yüksek güvenlik standardına uygun olarak Lisk SDK 5.0.0 ve Lisk Core 3.0.0 tarafından yürütülen harici güvenlik denetim sistemiyle de dikkat çekmektedir. 

  Lisk (LSK) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Lisk (LSK) avantajları:

  • Blok zincir teknolojisi tam potansiyeline ulaşmadan önce kitlesel olarak benimsenmesine odaklanmaktadır. 
  • Herkes için bu teknolojiyi kullanılabilir ve basit hale getirmektedir. 
  • Uzun vadede beklentiler pozitif yönlüdür. 

  Lisk (LSK) dezavantajları:

  • LSK piyasalarda riskli hareketlere sahiptir. 
  • Fiyatında yaşanacak dalgalanmalar kayıplara yol açabilir. 
  • Rakiplerinin gerisinde kalarak hedeflerini gerçekleştirmeyebilir. 

  Lisk (LSK) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Lisk (LSK) piyasa değeri ve işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsalarında listelenmektedir. Bu borsalardan al – sat işlemleri için hesap oluşturularak işlem gerçekleştirilmesi mümkündür. LSK listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance 
  • Kraken
  • Bittrex
  • Poloniex
  • BitFlyer
  • Huobi
  • Zonda
  • OKX
  • UpBit
  • Bitpanda
  • CoinEx
  • Mandala 
  • KuCoin

  Lisk (LSK) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Lisk (LSK) hakkında 3 uzmanın tahminleri 2022 yılı ve sonrasındaki 5 yılı kapsamaktadır. Analistlerin bu yorumları yatırım tavsiyesi olmasa bile genel fikir edinmek isteyenler için önemlidir. Uzmanların LSK fiyat hedefleri gelecek tahminleri şöyledir:

  • Treading Beast uzmanları 2022 yılının sonunda beklentisini 1.68 USD’ye düşürmüştür. 2023 yılında ise 1 yıllık hedef 1,72 dolar olarak görülmektedir. 2025 yılında ise fiyat hedefi 3.12 USD’ye kadar çıkmaktadır.
  • Digital Coin Price uzmanları ise gelecek 5 yıl sonunda 2027 itibariyle LSK fiyatını 3,28 dolar olarak açıklamıştır. 2022 sonunda beklenti 1,93 USD olurken, gelecek 1 yılda ise hedef 2,14 dolar ortalamasına çekilmiştir. 
  • Price Prediction platformunda ise analistler 1,26 USD seviyesini ortalama hedef olarak göstermektedir. Gelecek 3 yıl sonunda ise fiyatı 3,65 USD seviyesiyle yeni hedef belirlenmiştir. 

  Sonuç

  Genel hatları ile Lisk (LSK) projesi blok zincir teknolojisinin benimsenmesi ve merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesi açısından önemlidir. Uzmanlara göre de LSK ile piyasalarda daha başarılı bir görünüm çizmesi beklenmektedir. Uzmanların kısa, orta ve uzun vadede LSK Coin geleceği ile ilgili düşünceleri ve görüşleri çelişkilidir. Bu nedenle risk faktörünü daima yatırımcılar tarafından göz önünde tutulması gerekmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle