Kripto Para

Eminem ve Snoop Dogg MTV’de metaverse konseri verdi!

  Son dönemlerde Eminem ve Snoop Dogg gibi dünyaca ünlü rapçiler, Bored Ape Yacht Club’ın geliştiricisi Yuga Labs ile yaptıkları işbirlikleri ile adlarından söz ettirdi. Dünyaca ünlü rapçiler Eminem ve Snoop Dogg, MTV Müzik Ödülleri’ne bu kez de Metaverse performansları ile damga vurdu. Ödüllerde ilk kez “En İyi Metaverse Performansı” kategorisi de yer aldı.

  Dünya genelinde 2021 yılının son aylarında Metaverse çılgınlığı yaşanmaya başladı. Geleceğin dünyası olarak değerlendirilen Metaverse, gerçekle sanalın aynı anda, ayırt edilemeyecek düzeyde deneyimini sunmaya hazırlanıyor. Henüz erken dönem aşamalarında olan ancak çok ciddi ilgi gören Metaverse ekosistemine şimdiden dünyaca ünlü marka, sanatçı, sporcu, siyasetçi gibi birçok kişi ve şirket giriş yaptı. Giderek büyüyen Metaverse evreni, bu kez de oldukça prestijli bir ödül töreni olan MTV Müzik Ödülleri’nde, dünyaca ünlü rapçiler Eminem ve Snoop Dogg ile ortaya çıktı.

  Eminem ve Snoop Dogg’dan Metaverse Konseri

  Dünyanın en çok dinlenen rapçileri arasında bulunan Eminem ve Snoop Dogg, MTV Müzik Ödülleri’nde Metaverse konseri verdi. Bored Ape Yacht Club’ın geliştiricisi olan Yuga Labs’ın Metaverse arazisinde gerçekleştirilen konserde, iki efsane rapçi performanslarını ortaya koydu. Büyük ilgi çeken şovda Bored Ape Yacht Club’ın ünlü maymunları da yer aldı ve Eminem ile Snoop Dogg da söz konusu şov sırasında bir anda BAYC maymunlarına dönüştü. İkili, dikkat çeken performanslarında şovlarına BAYC maymunları olarak devam etti.

  “En İyi Metaverse Performansı” Ödülü Blackpink’e Gitti

  Eminem ile Snoop Dogg’un Metaverse konserinin yanı sıra MTV Müzik Ödülleri töreninde bir de ilk yaşandı. İlk kez MTV Müzik Ödülleri’nde “En İyi Metaverse Performansı” kategorisi yer aldı ve bu ödülü de Güney Koreli müzik grubu Blakckpink kazandı. Güney Koreli grubun, Justin Bieber ve Charlie XCX gibi çok tanınan isimleri geride bırakması da dikkatleri çekti. MTV Müzik Ödülleri’nde artık bu kategorinin sürekli olarak yer alması bekleniyor.

  Metaverse Popülaritesi Azalıyor Mu?

  Metaverse dünyası, geçtiğimiz yılın sonlarında Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesiyle birlikte çok yoğun bir ilgi toplamaya başlamış ve tüm dünyadan insanlar Metaverse dünyasına akın etmeye başlamıştı. 2022 yılında kripto para piyasalarında yaşanan düşüşler ve diğer birçok ekonomik sorunun ardından Metaverse popülaritesinin azaldığı söylentileri gündeme geliyordu ancak MTV Müzik Ödülleri, popülaritenin azalmak yerine giderek arttığını bir kez daha ortaya koydu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle