Bitcoin (BTC) fiyatında yeni bir ralli beklentisi

  Lider kripto para biriminin fiyatı ABD dolar karşısında 38 bin direncini kırmakta zorlanıyor. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Bitcoin fiyatında yeni bir ralli beklentisi devam ediyor…

  Popüler kripto para analisti Aayush Jindal, uzun bir süredir 38 bin doları aşmaya çalışan Bitcoin (BTC) fiyatını analiz etti. Bu noktadan aşağı yönlü bir düzeltme başlatan BTC, 36 bin dolardaki destek seviyesini korumaya devam ediyor. Popüler analist, bu destek tabanını güçlü bulduğunu söyleyerek lider kripto paranın yakın vadede tekrar yükselebileceğine dikkat çekti.

  Bitcoin fiyatı 38 bin dolarlık direnci kısa süreli temizlemesine rağmen hemen ardından düzeltme hareketine girdi. BTC fiyatı hala 38 bin 375 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görmeye devam ediyor. BTC/USD paritesinin saatlik grafiği 37 bin 350 dolar ve 36 bin dolara yakın destekte oluşan büyük bir contracting triangle formasyonuyla karşılaşıyor.

  Bitcoin Sağlam Desteğin Üzerinde 

  BTC fiyatında uzun zamandır beklenen 38 bin dolarlık seviyenin üzerinde kalıcı olmaması düzeltmeyi de beraberinde getirdi. Popüler kripto para analisti Aayush Jindal, Bitcoin fiyatında 36 bin 220 dolar civarında bir düşük seviye oluştuğunu ve fiyat şu anda bir aralıkta konsolide olduğunu belirtti.

  Bitcoin grafiğine göre, 38 bin 716 dolardan 36bin 220 dolara doğru gerçekleşen son düşüş hareketinin % 23.6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerine çıktı. Hala 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde gören BTC’de 36 bin dolara yakın büyük bir destek görülüyor.

  Bitcoin Fiyatında Düşüş Olur Mu?

  Ünlü analiste göre Bitcoin 37 bin 500 dolarlık direncin üstünde formasyon üst trend çizgisini kıramazsa aşağı yönlü harekete başlayabilir. BTC fiyatında ilk temel desteğin 36 bin 350 dolar seviyesinde olduğunu söyleyen analist bu konuda kripto para yatırımcılarını uyardı. Uzman kripto para analisti, bu desteklerin kırılmasıyla gelecek daha fazla kaybın, fiyatı yakın vadede 35 bin dolarlık desteğe yönlendirebileceğini söyledi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle