Baby Cake Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  CAKE Token’in ilk yansıması olarak 2021 yılı ortalarında piyasaya sürülen Baby Cake Coin, benimsediği “satışı cezalandır, HODL’ı teşvik et” mekanizması ile büyük ses getirdi. Türk yatırımcıların da ilgisini çekmeyi başaran Baby Cake Coin’in yakından tanımak isteyen okurlarımız için kaleme alınan rehber yazımız;

  Baby Cake Coin nedir, artıları ve eksileri nelerdir, Baby Cake ne vaat eder, nereden alınır ve satılır gibi tüm merak edilen soruları yanıtlıyor.

  Baby Cake Coin Nedir?

  Baby Cake Coin, 2021 yılının Temmuz ayında PancakeSwap’in yerel token’i CAKE’in yansıması olarak sürülen bir kripto para birimidir. Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerine inşa edilen Baby Cake Coin, Hisse İspatı (PoS) mekanizması ile güvence altına alınan bir BEP-20 token’idir.

  Baby Cake Projesi ve Whitepaper

  Baby Cake, esinlendiği CAKE Token üzerinden çok daha farklı işlem ve ödül sunmayı hedefler. Bu hedefi gerçekleştirmek adına proje geliştiricileri, satışı cezalandıran ve satış ücretlerini kalan sahiplere yönlendiren benzersiz mekanizma ile HODL’ı teşvik etmeyi tercih etmişlerdir. Her satın alma işleminde yüzde 15 ücret uygulayan Baby Cake, bu ücretin yüzde 7’sini sahiplerine yeniden dağıtır. Ayrıca satış işlemleri, dalgalanma ticaretini caydırmak adına bunun yüzde 1 fazlasını taşımaktadır.

  Baby Cake stake edilebilmenin yanında her 60 dakikada 1 token verilen benzersiz bir sistem ile dikkat çeker. Kullanıcılarını token tutmaya teşvik edecek yenilikçi çözüm geliştirmeyi başaran projenin ardındaki isimlerin bu çabası sektörde karşılık buldu ve Baby Cake, henüz yeni bir mem parası olmasına karşın Telegram’da 40 bin takipçi sayısına ulaştı.

  Esasen çalışma mantığı olarak varlık token’i ile mem parası arasında bir yere konumlanan Baby Cake, etkileyici pazarlama çalışmaları ile dikkat çekmektedir. Elbette bu pazarlamanın ardından alınan yüzde 15’lik işlem ücretinden yönlendirilen yüzde 5 oranında pazarlama bütçesi payının da önemli bir rolü bulunmaktadır. Henüz tek bir borsada listelense de tutucu bir topluluğa ulaşmayı başaran Baby Cake projesinin teknik detayları için https://babycake.app/whitepaper.html adresi üzerinden erişim sağlanabilen proje whitepaper’ına başvurabilirsiniz.

  Baby Cake Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Baby Cake anonim bir projedir. Kurucuları hakkında çok az bilgi mevcuttur. Baby Cake CEO’su ve kurucusu Twitter’da “Monk” adı ile paylaşımda bulunurken, kendisinin Fransız olduğu paylaştığı bir Telegram videosundan anlaşılmaktadır. Bununla birlikte Sydney Avustralyalı Sam Stratten, projede COO olarak görev almaktadır. 

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Baby Cake şu alanlarda kullanılır:

  • Baby Cake satın alma işlemlerinde uygulanan işlem ücretleri,
  • Likidite havuzlarına belirli bir vade ile kilitleme gerektiren staking işlemleri,
  • Cüzdanında Baby Cake tutan kullanıcıların her 60 dakikada bir ödül olarak kazandıkları ödüllendirme sistemi,
  • PancakeSwap üzerinden alım, satım ve takas işlemleri.

  Baby Cake Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

  Baby Cake, CAKE Token’in ilk yansıtma token’i olarak piyasa sürüldü. Bununla birlikte satışı cezalandıran ve HODL’ı teşvik eden benzersiz ödüllendirme sistemi ile kısa sürede popülerlik elde etti. Büyük bir kitleye ulaşmak adına rakibi mem coin’lere yaklaşmayı başaran Baby Cake Coin’i farklı yapan yönleri aşağıda sizler için sıraladık:

  • Baby Cake satış işlemlerinden kesilen ücretlerin üçte biri, token sahiplerine geri dağıtılarak satış gerçekleştiren kullanıcılar cezalandırılırken, cüzdanında Baby Cake tutan kullanıcılar ödüllendirilir.
  • Cüzdanında minimum 200 bin Baby Cake tutan her kullanıcı, karşılığında 60’ar dakikalık periyotlarda 1 Baby Cake kazanır.
  • Kullanıcılar için “otomatik staking” mekanizması geliştirilmiştir.
  • Telegram’da 40 bin ve Twitter’da 15 bin takipçiye sahiptir.
  • Token kilitlenebilen likidite havuzları yüzde 3 oranlıdır.

  Baby Cake Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Henüz yeni bir proje olmasına karşın pazarlama çalışmalarındaki başarısı ile hızla ünlenen Baby Cake Coin’in avantajları ve dezavantajları şunlardır:

  Avantajları

  • Baby Cake tutan her kullanıcı, işlem ücretlerinin 3’te 1’i oranında dağıtılan ödüllerden yararlanabilir.
  • En az 200 bin Baby Cake Token’i cüzdanında tutan kullanıcılar, her 60 dakikada ödül kazanmaktadır.
  • Staking yolu ile pasif gelir elde edilebilir.
  • Geliştirici ekip tarafından yürütülen pazarlama süreci başarılıdır.

  Dezavantajları

  • Satış işlemleri için uygulanan yüzde 15’lik yüksek ücret, ilk yatırım anlamında yatırımcıları tereddütte bırakır.
  • Sadece PancakeSwap’ta listelenmesi nedeniyle sınırlı bir kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır.
  • Baby Cake fiyatları aşırı volatildir.
  • 100 milyar adetle sınırlanan maksimum token arzı hiper enflasyonisttir.
  • Web sitesi ve whitepaper’da var olan bilgi sınırlıdır.

  Baby Cake Coin Hangi Borsalarda Var?

  Baby Cake Token PancakeSwap borsasında listelenmektedir. PancakeSwap’ta WBNB paritesi ile Baby Take Token işlem görmektedir.

  Baby Cake Coin Piyasa Bilgileri

  Baby Cake Coin maksimum arzı 100.000.000.000 adettir. Baby Cake Coin, 31 Temmuz 2021 tarihinde $0,01597 fiyatla tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) ulaştı. Baby Cake Coin’de 28 Ağustos 2022 tarihinde ise $0,000000000316 fiyatla tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) görüldü. Baby Cake Coin piyasa analizi ve uzman yorumları için rehber içeriğimize başvurabilirsiniz.

  Baby Cake Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: PancakeSwap borsasında ücretsiz hesap oluşturun.
  • 2. Adım: Açılış işlemi tamamlanan hesabınızı aktifleştirin.
  • 3. Adım: Hesabınıza para gönderin.
  • 4. Adım: Kripto para alım ve satım menüsünü kullanarak Baby Cake alım emri verin ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
  • 5. Adım: Gerçekleşen emir ardından Baby Cake bakiyenizi borsadan takip edebilir, dilerseniz alternatif saklama seçeneklerini kullanmak adına Baby Cake Coin’i transfer edebilirsiniz.

  Özet Olarak

  Baby Cake Coin, Temmuz 2021’de piyasaya sürülen ilk CAKE yansıma belirtecidir. BEP-20 standartlarında geliştirilen Baby Cake’in maksimum arzı 100 milyar adettir. Staking ve ödüllendirme sistemi ile öne çıkan proje büyük bir topluluk tarafından desteklenir. Baby Cake’e yatırım yapmak için PancakeSwap’ta hesap açmanız yeterlidir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle