Kriptopara

3 Analistten Venüs (XVS) Geleceği, 3 Tahmin

  Topluluk odaklı bir finans dünyasının oluşturulmasında katkı sağlaması beklenen Venüs, geleneksel finanstan merkeziyetsiz finansa (DeFi) geçişte önemli bir etken olacaktır. Uzmanların da bir süredir takip listelerinde yer alan XVS, 2022 yılındaki riskli piyasa hareketleri sonrasında yeniden yakın takibe alındı. Birçok yatırımcısı da benzer şekilde XVS’yi yakından takip ediyor. Analistlerin Venüs (XVS) Coin geleceği hakkında öne çıkan tahminleri ve proje hakkında merak edilenleri sizler için bir araya getirdik.

  Venüs (XVS) Coin Geleceği

  Venüs (XVS), merkeziyetsiz finans alanında sunduğu yenilikler sayesinde gelecek vaat eden önemli projeler arasında yerini almıştır. 2022 yılında diğer pek çok DeFi ve kripto para projesinde olduğu gibi ciddi bir dalgalanma yaşasa da güçlü yapısı bu tür risklere karşı da direnç göstermektedir. Önümüzdeki yıllarda daha fazla ihtiyaç duyulacak çözüm önerileri ile DeFi alanının genişlemesi ve benimsenmesine katkı sunması bekleniyor.

  Venüs (XVS) projesinin gelecek 5 – 10 yıla ilişkin 2022 yılı ve sonrasında yol haritasında yer verdiği hedefler ise kısaca şunlardır:

  • Venüs Protokol, merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemine erişimi kolay kripto par kriterleri ve borçlanma alternatifleri sayesinde gelecek 5 yıl içinde çok daha yaygın tercih edilecektir.
  • Daha düşük işlem ücretleri ödeyerek kişilerin daha hızlı krediye ulaşması ile mevcut bankacılı ve finans düzeninde yaşanan aksamaları ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.
  • 2022, 2023, 2024 yılı belirsizlikleri sonrasında uzun vadede geleneksel finans yerine merkeziyetsiz yeni finans düzeninin kurulmasında etkin bir rol üstlenmesi beklenmektedir.

  Venüs (XVS) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Direnci aşması ile ciddi bir sıçrama yaşaması beklenen XVS, mevcut piyasa koşullarında ciddi bir risk taşımaktadır. Sert iniş ve çıkışların yaşandığı son dönemde daha güçlü bir pozisyon alması için yeni destek ve direnç noktaları belirlemesi gerekecektir. Düşüş eğiliminin devam ettiği dönemde zaman zaman gerçekleştirilen ataklar ile umut vaat eden bir yapı göstermiştir. Ancak bu yapı son derece kırılgan bir yapıdadır. Düşüş trendinin kaybolmasının ardından uzun vadede çıkış yakalaması ve yatırımcısının beklentisini karşılama eğilimi göstermesi beklenmektedir. Ancak yatırımcısının güncel grafik analizine ve direnç – destek seviyelerine göre işlem yapması sürekli değişen piyasalar açısından son derece önemlidir.

  Venüs (XVS) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Venüs protokolü, Binance Smart Chain (BSC) üzerinde kullanıma açılan algoritmik bir para piyasası ve sentetik stablecoin protokolüdür. Venüs Protokol’ünde yer alan yerel kripto para birimi ise XVS’dir. Evrensel para piyasaları hedefi ile tüm dünya için basit ve güçlü topluluk odaklı finans hizmetleri için bir platformdur.

  Venüs’ün teknik detaylarına bakıldığında benzer platformlardan kendini ayıran bir sistem ile çalıştığı görülmektedir. Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemine erişimi kolay kripto para kredileri ve borçlanma alternatifleri sunmaktadır. BSC ağı ile geliştirilmiştir ve birçok mevcut soruna çözüm üreten bir altyapı ile çalışmaktadır.

  Venüs (XVS) Kullanım Alanları Nelerdir?

  XVS, Venüs platformunun yerel kripto para birimi olarak kullanılmaktadır. Binance Smart Chain (BSC) ile geliştirilen XVS, merkeziyetsiz finansal işlemler için kullanılmaktadır. VAI tokenler ise 1 USD değerine sabit sentetik BEP – 20 değer varlıkları biçiminde standart hale getirilmiştir. XVS ise benzer şekilde BEP – 20 tabanlı ve Venüs’ün yönetişimi için kullanılmaktadır.

  Yeni teminat türlerinin eklenmesi, parametreleri değiştirme ve ürün iyileştirmelerini düzenleme gibi temel çeşitli geliştirmeler için oy kullanma hakkı vermektedir. Temelde yönetişim tokeni olarak kullanılır. Piyasalarda ise yatırım amaçlı olarak kullanılması mümkündür. 

  Venüs (XVS) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel durumda 1 XVS fiyatı %venus+try% TL. Döviz cinsinden ise %venus+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Venüs Coin 24 saatte %venus+yuzde%.

  XVS Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Piyasalarda 2021 yılı sonunda başlayan çöküş ile 2022 yılında da devam eden belirsizlikler sonrasında XVS beklentileri de karmaşık bir seyir izlemektedir. Piyasalarda alternatif araçlara yatırım gerçekleştirmek isteyenler için önemli bir yapı sunan Venüs (XVS), piyasa beklentileri ile isteneni vermemektedir. Risk teşkil eden yapısı nedeniyle diğer tüm kripto projelerinde olduğu gibi negatif bir beklenti hakimdir.

  Uzun vadede ise yatırımcı ve uzmanların ortak görüşü olumlu yönde bir beklenti yaratacağı yönündedir. Bu olumlu görünümün ortaya çıkmasının ardından yatırımcısı için iyi bir potansiyel getiri beklentisi oluşabilir. Mevcut durumda ise beklentiler negatif bir yön izlemektedir.

  Venüs (XVS) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Binance Smart Chain (BSC) tarafından güvence altına alınmış olan Venüs (XVS), Binance Chain ile paralel çalışan bir blok zincir altyapısı ile geliştirilmiştir. Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu olarak, Binance Chain çevrimdışı olsa bile ya da bir sorunla karşılaşsa da çalışmaya devam etmektedir. BSC altyapısı ise güvenlik için önemli bir katkı sunan Proof of Staked Authority (POSA – Hisse Otorite İspatı) olarak tanımlanan benzersiz bir konsensüs algoritması kullanmaktadır.

  Kasım 2020’de halka açık biçimde duyurulan ancak kurucu ve yönetici kadrosu bilinmeyen proje bu yönden çelişki taşımaktadır. Gelişim sürecinin bu gizliliğe rağmen Swipe proje ekibi tarafından üstlenildiği bilinmektedir. Teknik açıdan güvenli olarak tanımlanır.

  Venüs (XVS) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Venüs Protokol’ünü öne çıkaran birçok özellik projenin benzersiz bir yapıda olduğunu göstermektedir. Teknik açıdan ve proje detayları ile öne çıkan bu benzersiz yapı ise kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • Venüs’ün sahip olduğu temel güç BSC üzerine inşa edilmesinden gelmektedir.
  • Yüksek hızda çalışabildiği gibi son derece düşük işlem ücretlerine sahiptir.
  • BSC altyapısı, POSA olarak bilinen benzersiz bir konsensüs algoritmasına dayanmaktadır.
  • Krediler, katkıları oranında APY biriktiren kullanıcıların oluşturdukları ortak havuzdan sağlanmaktadır.

  Venüs (XVS) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Venüs (XVS) avantajlarından bazıları şöyledir:

  • Merkezi olmayan yapı ile doğrudan zincir üzerinde değişmez bir para piyasasına erişim verir.
  • Tüm Venüs Protokolü varlıkları BEP – 20 standardına bağlıdır.
  • Hızlı, güvenilir ve düşük maliyetli işlemler için BNB zinciri üzerinde yer almaktadır.

  Venüs (XVS) dezavantajları:

  • XVS riskli piyasa hareketine sahiptir.
  • Rakip projelerin gerisinde kalabilir.
  • Teknik aksamalar ve siber saldırılarla karşılaşabilir.

  Venüs (XVS) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Venüs (XVS) listeleyen borsalar şunlardır:

  • Binance
  • io
  • KuCoin

  Venüs (XVS) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Analistlerin gelecek dönem hedefleri ve 2022 yılına ilişkin Venüs (XVS) tahminleri revize edildi. Güncel tahminlere göre 3 analistten beklenmedik hedefler açıklanmıştır. Uzmanların XVS hakkında görüşleri ve tahminleri ise kısaca şöyle:

  • Swap Space platformunda yer alan Trading Beast tahminine göre potansiyel getirisi için -%18 oranında bir kısa – orta vadeli hedef belirlenmiştir. 2022 yılı için belirsizlik ise devam ediyor.
  • Price Prediction uzmanları ise 2022 yılı için 8,01 dolar, 2027 yılı için 5 yıl sonunda 52,37 dolar hedef belirlemiştir.
  • Tech News Leader uzmanları ise 5 yıl içinde 25,46 dolar beklerken, 1 yıllık kısa vadede ise 8,63 dolara gelmesini beklemektedir.

  Sonuç

  Analistlerin mevcut görünümde Venüs (XVS) için beklentileri çelişkili bir projeksiyon izlemektedir. Uzun vade için gelecek vaat eden projelerden biri olan Venüs (XVS), piyasa risklerinden etkilemektedir. Bu nedenle XVS riskli bir yatırım aracı olarak değerlendirilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle