Kripto Para

Bitcoin'in süper döngüsü

  Kraken borsasının genişleme lideri Dan Held, Bitcoin’in bu seçenek döngüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in 2020 yılındaki rallisinin diğer rallilerden farklı olduğunu açıklayan ünlü isim Covid-19 salgınının da etkisi ile Bitcoin’in süper döngü içinde olduğunu düşünüyor.

  Dan Held Bitcoin yükselişine inanan isimler arasında yer alıyor ve lider kripto para biriminin 1 milyon dolara yükselmesinin mümkün olduğunu iddia ediyor. Ünlü isim bu yükselişin nedeni olarak da lider kripto para biriminin süper döngüsünü gösteriyor. Dan Held Bitcoin’in 2011, 2013 ve 2017 yıllarında görülen döngülerine kıyasla bu döngüsünün daha farklı olduğunu belirtiyor. Ünlü isim bu seneki döngünün farklı olmasının en büyük nedeni olarak ise Covid-19 salgınının etkisi ile insanların geleneksel finans kurumlarına olan güvenlerini kaybetmelerini gösteriyor.

  Held Covid-19 salgınının Bitcoin’in değerlenmesinde önemli bir katalizör olduğunu açıkladı. Bu seneki Bitcoin döngüsünde salgının etkisi ile yatırımcı çeşitliliğinin oluştuğunu açıklayan Dan Held, Bitcoin’in kitlesel benimsenme için ise daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu belirtti.

  Bitcoin’e gelen kurumsal yatırımlar bu döngüyü farklı kılıyor

  Dan Held bu sene salgının etkisi ile beraber Bitcoin yatırımcılarında yaşanan değişikliğe dikkat çekti. Ünlü isim salgının etkisi ile birimlerini korumaya çalışan kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yönelmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bu yeni döngüde kurumsal yatırımcıların ilgisinin artmasının, ralliyi farklı kıldığını açıklayan Dan Held, Bitcoin’in benimsenme oranındaki artışa da dikkat çekti.

  Dal Held kurumsal yatırımcıların da artması ile beraber Bitcoin’in farklı bir döngüye sahip olduğunu bununla beraber yatırımcıların önceki rallilerde olduğu gibi Bitcoin yatırımı yapmakta zorlanmadığını belirtti. Bu dönemde Bitcoin yatırımları için daha çok seçenek olduğunu belirten Held, kripto para birimlerinin giderek nakit paranın ve kredi kartlarının yerini aldığını açıkladı.

  Dan Held: Bitcoin’in kitlesel benimsenmesi 10 yılı alabilir

  Dan Held Bitcoin’in birçok kurumsal firmadan yatırım ve destek aldığını açıklamakla beraber kitlesel benimsenmesini tamamlanması için uzun bir sürece ihtiyaç olduğunu düşünüyor. Ünlü isim insanların Bitcoin’e gerçek para olarak kabul etmesinin ve Bitcoin yatırımı yapan kişinin yüzde 50 oranına ulaşmasının kitlesel benimsenmeyi tamamlayacağını düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle