Milyonlarca XRP transfer edildi! Ne anlama geliyor?

  Kripto para piyasalarında geçtiğimiz hafta görülen sert düşüşlerin ardından yeni haftada toparlanmalar görülmüştü. Bitcoin (BTC) gerilediği 30 bin dolar seviyesinden sonra 40 bin doları test etmeye başlamıştı. Ancak 28 Mayıs tarihinde piyasalarda yine aşağı yönlü hareketlilikler yaşandı. BTC yine darbeler alırken, altcoinlerin daha sert darbeler alması dikkatleri çekti.

  Kripto para piyasalarında geçtiğimiz hafta çok sert düşüşler yaşanmıştı. Bu düşüşlerde Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar ve Çin’den gelen madencilik çalışmalarına yönelik sıkı önlem haberleri etkili olmuştu. Ardından yeni haftada Bitcoin (BTC) ile birlikte genel tabloda piyasalarda da toparlanmalar başladı. Ancak haftanın son işlem gününe gelindiğinde, piyasada yine aşağı yönlü bir hareketlilik yaşandı. Bu hareketliliklerde BTC sert darbeler aldı. Ancak asıl sert darbeleri altcoinlerin aldığı görülüyor.

  XRP Düşüşünü Ayrıca Transferler Tetiklemiş Olabilir

  28 Mayıs Cuma günü yaşanan sert düşüşler ile birlikte Ethereum (ETH) yeniden 2 bin 500 dolar seviyesinin altına sarktı. Öte yandan XRP de bu düşüşlerde yeniden 1 dolar seviyesinin altını gördü. Ancak XRP’nin son 24 saat içinde kaybettiği değerlerin yanı sıra, son 7 günlük süreçte kaybettiği değerler de dikkat çekiyor. Zira XRP 28 Mayıs tarihine kadar, son 7 günde %22 oranında değer kaybı yaşadı. XRP’yi bu düşüşlerde ayrıca, yapılmış olan yüklü transferler de etkilemiş olabilir.

  Yatırımcıları Şüphelendiren Kuruluş

  Whale Alert tarafından alınan verilere göre son 24 saat içinde milyonlarca XRP transferi yapıldı. Bu durum, SEC-Ripple davasında elini güçlendiren SEC haberi ile birlikte XRP yatırımcıları için olumsuz bir gelişme olarak ele alındı. Ayrıca Rippleworks isimli, “kar amacı gütmeyen” bir kuruluşun da bu transferlerde yer almış olması, yatırımcıların şüphesini ve paniğini artıran farklı bir etken oldu.

  Ripple Harcama Yapmak Zorunda Kalmış Olabilir

  Whale Alert tarafından alınan verilere göre Ripple tek seferde 150 milyon adet XRP gönderdi. Transferin yapıldığı anda bu miktar 145 milyon dolara tekabül ediyordu. Gönderilen XRP’lerin RL18-VN cüzdanından çıktığı görülüyor. Ripple, operasyon harcamalarını bu cüzdandan karşılıyor. Yani bu da Ripple’ın 145 milyon dolarlık bir harcama yapmak zorunda kaldığına işaret ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle