Kriptopara

5 Analistten NuCypher (NU) Token Geleceği, 5 Tahmin

  Kriptografi yolu ile gizliliği koruma uygulamalarına altyapı sağlayan NuCypher, son dönemdeki fiyat hareketleri ile dikkat çekiyor. ATH seviyesinin oldukça gerisinde fiyatlanan ve olası yükseliş potansiyeli taşıdığına inanılan NU Token’in değerlendirildiği rehber yazımızda; NU Token uzman yorumları, teknik detayları ve analist fiyat tahminlerine yer verildi.

  NuCypher (NU) Token Geleceği

  Blockchain projeleri açık anahtarlı şifrelemeye dayalıdır ve NuCypher, PRE teknolojisi ile kullanıcıların özel verileri ortak mutabakat ağlarındaki bir dizi katılımcı arasında paylaşımına olanak tanıyarak geleneksel blok zinciri projelerine göre daha güvenli ve korumalı bir yapı sunduğunu iddia etmektedir. Uzmanlar bu iddiaları doğrularken blok zincirlere özel geliştirilen bu şifreleme altyapısının gelecek vaat ettiğini ifade etmekteler. Şu hususlar ise uzmanların projeye yönelik olumlu görüşlerinin özeti olarak değerlendirilebilir:

  • Kullanıcı kimliğinin anonimliği ve veri paylaşımının isteğe bağlı belirlenebilmesi, blockchain projesinin daha geniş bir kitleye yayılmasını sağlayabilmesi açısından önemlidir.
  • Artan güvenlik endişelerine NuCypher yanıt verebilmektedir.
  • NU Token, nispeten sınırlı arza rağmen proje içinde farklı pek çok alanda kullanılarak desteklenir.
  • Olası yeni borsa listelenmeleri ile NU Token fiyatı yükselişe geçebilir.

  NU Token Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim teknik analistler, 15 Ocak 2021’de başlayan ve 1 Haziran 2022’ye kadar hızla devam eden düşüş trendinin NU Token için sonlanmış olabileceğinin altını çizdiler. Bu süreci “güç toplama” olarak tanımlayan anonim teknik analistler, NU Token dip fiyatlarının hafif yükselen bir çizgide ilerlediğini ifade ettiler.

  Ayrıca 31 Ağustos 2022 tarihinde başlayan ve 5 Kasım 2022’de bir kez temasın gerçekleştiği düşen trend çizgisinin fiyatları sıkıştırdığı ifade edilirken, mevcut trendin yükseliş formasyonuna benzediği söylendi. Anonim analistler; 0,07 USDT seviyesini destek ve 0,27 USDT seviyesini NU Token için direnç olarak paylaşmaktadırlar.

  NuCypher (NU) Token Nedir, Nasıl Çalışır?

  NuCypher gizliliği koruma uygulamaları için Mikhail Egorov ve MacLane Wilkinson tarafından Haziran 2017 tarihinde geliştirilmiş, merkezi olmayan bir kriptografi altyapısıdır. Dijital varlıkların üzerinde tam kontrol sağlamak için bir hizmet olarak eşik şifreleme işlemlerini gerçekleştiren merkezi olmayan bir düğüm ağı sağlayan NuCypher ağının yerel belirteci NU Token’dir. NU Token, ağ katılımcılarının yönetim hizmetlerini gerçekleştirmeleri ve ağdaki yetkilendirme ile iptal işlemlerine erişmeyi teşvik etmek için kullanılan bir Ethereum token’idir.

  NuCypher, halka açık blok zincirler ve merkezi olmayan depolama çözümleri üzerinde uçtan uca şifreli veri paylaşımı sunmaktadır. Proxy yeniden şifreleme (PRE) teknolojisini kullanan NuCyrpher, kullanıcıların özel verilerini ortak mutabakat ağlarındaki bir dizi katılımcı ile paylaşmasına olanak tanır. Farklı projeler yerine diğer blok zincirleri için geliştirilen NuCypher, bu yönü ile blok zincirleri için bir gizlilik katmanına benzetilebilir.

  NuCypher, genel blok zincirinde kullanıcı egemenliğini güçlendirmektedir. Dijital varlıkları üzerinde tam kontrol sağlama amacına hizmet eden proje, ağını kullananlara aynı anda birden çok kullanıcıya verilere erişim izni verebilme ve verilen izinleri iptal edebilme opsiyonu kazandırır. Açık anahtarlı şifrelemeye dayalı geleneksel blockchain projelerinden çok daha güvenli ve korumalı olduğunu iddia eden projenin hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için NuCypher (NU) Token nedir isimli rehber içeriğimize göz atabilirsiniz.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  NU Token şu alanlarda kullanılır:

  • Teşvik: NU Token, ağ katılımcılarının yönetim hizmetlerini gerçekleştirmeye ve ağdaki yetkilendirme ile iptal işlemlerine erişmeye teşvik etmek adına kullanılır.
  • Staking: NU jetonu, bir NuCypher çalışan düğümünü çalıştırmak için stake edilebilir.
  • Yönetişim: NU stake edilerek NuCypherDAO’ya katılım gösterilebilir.
  • Yatırım: NU listeleme yapan borsalardan alınıp satılabilir ve takas edilebilir.

  NU Token Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 NU fiyatı %nucypher+try% TL. Döviz cinsinden ise %nucypher+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, NuCypher Coin fiyatı 24 saatte %nucypher+yuzde%.

  NuCypher Token Ne Olur, Beklentiler Ne?

  NuCypher projesine ilişkin sektörün değerlendirmeleri şu şekilde özetlenebilir:

  • Uzmanlar, NuCypher projesinin gelecek vaat ettiğini söylerler.
  • Anonim teknik analistler, NU Token’de yükseliş formasyonu oluştuğunu ifade etmekteler.
  • Kripto analistleri oy çokluğu ile NU Token’de yükseliş beklediklerini ifade etmektedirler.

  NuCypher Token Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  NuCpyher, WorkLock adını verdiği yeni bir düğüm dağıtım mekanizması üzerinde çalışmaktadır. Bir düğümü çalıştırmak için en az 2 bin düğüm operatörünün 353 bin 913 hisseye sahip olması gereklidir. Minimum kilitlenme süresi 30 gün olarak belirlenirken, işçi düğümlerini koordine etmek için Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs mekanizması kullanan projenin güvenilir olduğu söylenebilir.

  NU Token ayrıca Coinbase, Uniswap ve Gate.io gibi büyük borsalarda listelenmektedir. Bu yönüyle de güvenilirlik testinden geçtiği söylenebilen token’e yatırım yapılması kararı ise daha detaylı analizler gerektirir. Bu nedenle okurlarımız, rehber içeriğimizde yer alan bilgilerle birlikte muhakkak teknik analiz bilimine başvurarak NU alım ve satım kararlarını şekillendirmelidirler.

  NU Token’i Benzersiz Yapan Nedir?

  NuCypher, diğer blok zincirleri için geliştirilmiş bir gizlilik katmanı olarak öne sürülerek farklılaşmıştır. Kriptografi yardımı ile kullanıcılarına ve blok zincirlere gizlilik vaat eden NuCypher, benzersiz üç teknolojisi ile dijital varlıkların kontrolünü artırmayı başarır. Kriptografik kütüphanelerinde pYUmbral, rust-umbral ve NuBLS içeriklerine sahip olan projenin veri erişimini kontrol etme adına sunduğu benzersiz teknolojiler aşağıda paylaşılmaktadır:

  • Eşik Erişim Kontrolü (TAC): Zincirleme koşullara göre özel verilere ve sırlara erişimi kontrol etmeyi sağlar.
  • Duruma Dayalı Şifreleme Çözme (CBD): Mutabakata dayalı güvenlik ile son derece anlamlı zincir üstü koşullar altında, rastgele sayıda alıcıya şifrelenmiş verilere erişim izni vermeyi ve verilen izinleri iptal etmeyi sağlar.
  • Proxy Yeniden Şifreleme (PRE): Kriptografik olarak uygulanan güvenlik ile zincir üstü koşulların bir alt kümesi altında, önceden tanımlanmış alıcılara şifrelenmiş verilere erişim izni verilmesi ve iptal edilmesini sağlar.

  NU Token’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Blok zincirlere “gizlilik” getiren bir proje olarak öne çıkan NuCypher, pek çok yönden benzersiz olmakla birlikte önemli avantajlara sahiptir. Bir yatırımcı nezdinde yapılacak değerlendirmeler baz alındığında, projenin tüm yönleri dikkate alınarak sahip olduğu artılar ve eksiler şu şekilde paylaşılabilir:

  Avantajları

  • Kullanıcı kimliklerini özel şifreleme yolu ile anonimleştirebilir.
  • Verilere özel filtreler sağlayarak sadece belirli kişilerle paylaşımını mümkün kılar.
  • Staking yolu ile kullanıcılarına pasif gelir elde etme imkanı tanır.
  • NU Token, NuCypher DAO’da kullanıcısına oylama hakkı verir.
  • Coinbase ve Uniswap gibi büyük borsalarda listelenmektedir.

  Dezavantajları

  • Binance’ta listelenmez.
  • NU Token fiyatlarında görülen volatilite nedeniyle yatırımının riskli olduğu söylenebilir.

  NU Token Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  NU Token listelenen borsalar şu şekilde listelenebilir:

  • Coinbase Exchange
  • Uniswap (V2)
  • Gate.io
  • Bitget
  • SushiSwap
  • BtcTurk Pro
  • Bitrue
  • Upbit
  • Korbit
  • Uniswap (V3)

  NU Token Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Kripto analistlerinin NU Token fiyat hedefleri şu şekildedir:

  • Coin Codex verileri; en düşük 0,244 ve en yüksek 0,423 dolar NU Token hedef fiyatı ile bir yükselişe işaret etmektedirler.
  • Wallet Investor, 1 yıllık süreçte NU Token fiyatlarının 0,00818 dolara gerilemesini beklemektedir.
  • Tech News Leader 1 yıllık NU Token hedefi fiyatını 0,23 dolar olarak açıklarken, 5 yıllık vadede hedefini 0,71 dolar olarak paylaşmaktadır.
  • Price Prediction analistleri gelecek yıl sonu NU Token fiyat hedeflerini 0,18 dolar olarak paylaşırlar.
  • Gov Capital 1 yıllık NU Token hedef fiyatını 0,431 dolar, 5 yıllık hedefini ise 0,881 dolar olarak belirtmektedir.

  Sonuç

  NuCypher (NU) Token, NuCypher ağında bir düğümü çalıştırmak için stake edilen bir Ethereum token’idir. Merkezi olmayan uygulamalar (DAPP’ler) ve protokoller için veri gizliliği ve anahtar yönetimi sağlayan NuCypher, blok zincirlere “gizlilik” getirir. NU Token stake, yönetişim ve ağ içi işlemlerde kullanılırken; Coinbase, Gate.io ve Uniswap gibi büyük borsalarda listelenir. Uzmanlar NU Token geleceğini olumlu değerlendirirler ve analistler, NU fiyatının yükseleceğini düşünürler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle