Kriptopara

3 Uzmandan HNT Coin Geleceği, 3 Helium Fiyat Tahmini 2022

  HNT Coin’in kripto para piyasalarında yeni harekete başlamasının ardından yatırımcıların da dikkatini çekmiştir. Uzmanların da bir süredir radarında yer alan Helium, proje vizyonu ve fiyat hedefleri ile dikkat çekmektedir. Helium projesinin detaylarına ve HNT Coin hakkında uzman tahminlerine yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

  Helium (HNT) Coin Geleceği

  Gelecekte çok daha yaygınlaşması beklenen Nesnelerin İnterneti (loT) cihazları için blok zincir çözümleri sunan Helium, güçlü proje vizyonu sayesinde güçlü bir çıkış yakalamıştır. Kablosuz cihaz teknolojilerinin her geçen gün yaygınlaşmasıyla bu cihazların birbiri ile iletişim kurmalarını merkeziyetsiz blok zincir tabanlı ağ üzerinden sağlaması ise gelecekte Helium’a olan ihtiyacın artmasında ciddi bir etki yaratacaktır. Genel hatlarıyla Helium projesinin geleceğine dair beklentiler ise şöyle özetlenebilir:

  • Yeni kablosuz ekonomi oluşturmasıyla gelecekte çok daha yaygın kullanılması beklenmektedir. 
  • Kablosuz Nesnelerin İnterneti (loT) cihazların iletişim yeteneklerini geliştirme hedefi gelecek 5 – 10 yıllık süreçte pozitif bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır. 
  • Web3 projesi olarak gelecek vaat eden HNT Coin iyi bir konuma yükselecektir. 

  Helium (HNT) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Uzun vadede çok daha iyi yerlere gelmesi beklenen HNT Coin, mevcut formasyonda yapılan teknik analizlere göre direnç noktaları günlük ve haftalık seviyeler ile denk gelmektedir. Düşen kırılımına az bir süre kaldığı ifade edilen HNT için hacim artışı da dikkat çekmektedir. Aktif bir 3’lü dip beklentisinin öne çıktığı grafik görünümünde direnç çizgisinin kırılma potansiyeli ise dikkat çekmektedir. Uzun vadede ise teknik analizlerde görülen hareket pozitif bir beklenti yaratmaktadır. 

  Helium (HNT) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  HNT, Helium’un yerel kripto para birimidir. Helium ağının yerel tokeni olarak birçok işlevsel özelliği ile farklı bir çalışma prensibine sahiptir. HNT, Hotspot!lar kablosuz kapsama alanı sağladığında ve doğrulandığında ağ üzerinden cihaz verilerinin de aktarılmasıyla kazanılan bir kripto para birimi olarak çalışmaktadır. Düğümler, kablosuz geçit ve blok zincir madencilik aracının birleşimi olan Hotspot isimli bir halde çalışmaktadır. Düğümleri işleten kullanıcılar, bu sayede madencilik faaliyetlerini de gerçekleştirilebilmektedir. Bu çalışma şekli ile Helium’un yerel kripto para birimi olan HNT cinsinden ödüllerde kazanılmaktadır. 

  HNT Kullanım Alanları Nelerdir?

  Veri kredileri, cihazlar tarafından ağ üzerinde veri göndermek ve blok zincir işlem ücretleri için HNT kullanılmaktadır. Veri kredilerinin oluşturulmasında da HNT kullanılmaktadır. Değiştirilemez ve tek bir kullanıcıya bağlıdır. HNT, çıkarılır ve Hotspot Owners, Helium Inc. yatırımcılarına dağıtılır. Piyasalarda ise yatırım amacıyla HNT kullanımı görülmektedir. 

  HNT Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel durumda 1 HNT fiyatı %helium+try% TL. Döviz cinsinden ise %helium+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Helium Coin 24 saatte %helium+yuzde%.

  HNT Coin’in piyasa sürüldüğü ilk günden bugüne hareketlerine bakıldığında inişli çıkışlı bir fiyat performansı görülmektedir. Kasım 2021’de ulaştığı 55.22 USD değeri ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştür. Takip eden dönemde ise 2022’nin ilk aylarında 25 dolar altına sarkarak birçok kişi için alım fırsatı oluşturmuştur. Fiyatında görülen bu sert çıkışlar ve geri çekilmeler ise yatırımcılar için risk teşkil etmektedir. 

  Helium (HNT) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  HNT Coin’in gelecekte fiyatının uzun vadede iyi bir konum elde etmesi beklenmektedir. Fiyatı ne olur sorusuna uzmanların net yanıt verememesi ise risk durumunun hala devam ettiğini göstermektedir. HNT fiyatında beklentilerin proje vizyonu ve hedefleri ile doğru orantılı olması ise dikkat çekmektedir. Gelecekte Nesnelerin İnterneti (loT) için çözümlere daha sık ihtiyaç duyulacak olması bu beklentileri de güçlendirmektedir. Helium ağının yerel tokeni olarak arzı limitsizdir ancak ortalama 5 milyon HNT’lik sabit bir emisyona sahip olduğu aktarılmaktadır.

  HNT Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Kripto alanında önemli projelerde bulunmuş üç kurucu ortak Helium projesine olan güvenin oluşmasında etkili olmuştur. Amir Haleem, Shawn Faning ve Sean CArey, 2013 yılında faaliyete geçen şirket ile kısa sürede büyüme kaydetmiştir. Teknik açıdan Helium, üretime katkı verdikleri ve istikrar sağladıkları için kullanıcıları ödüllendiren PoC, konsensüs algoritması ile ağın güvenilirliğini de sağlamaktadır. 

  Helium’a yatırım yapmak isteyenler ise olası saldırıların Hotspot noktaları üzerinden düğüm operatörlerine geleceğinin ifade edilmesi ile tereddüt yaşamaktadır. Asimetrik anahtar ile platformun kendi cüzdanı güvenli bir şekilde yatırıma olanak tanımaktadır. 

  Helium (HNT) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Helium’un benzeri olmasını sağlayan birçok unsur projeyi öne çıkarmayı başarmıştır. Bu loT cihazların iletişim yeteneklerini geliştirme hedefine sahip olması projenin ayırt edilebilir en önemli özelliğidir. 2013’te çevresindeki altyapı henüz başlangıç dönemindeyken geliştiriciler, projelerine merkeziyetsiz özelliğini ekleyerek, ‘The People’s Networks’ olarak faaliyetini güçlendirmiştir. Projenin öne çıkan diğer özellikleri ise şöyledir:

  • Katılımcılar, kablosuz ağ geçidi ve madencilik donanımının birleşimi olan Hotspotları satın alarak veya kendi Hotspotlarını geliştirerek ağa katılabilmektedir. 
  • Her Hotspot belirli bir etki alanında çalışır ve HNT yerel tokeni üretilmektedir. 
  • Düğümlerin sunduğu bağlantı kalitesi değişkenlerini hesaplayarak, HoneyBadger BFT protokolünü temel alan yeni bir konsensüs algoritması kullanmaktadır. 

  HNT Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Helium (HNT) Coin avantajları:

  • Mali teşviklerin daha çok sosyal yardım olanağı sağlamasıyla cihaz sahipleri ve loT alanı ile ilgilenenlere birçok avantaj sunar. 
  • HNT’ye ek olarak değiştirilemeyen ve bireysel kullanıcılara bağlanmış Data Credits adıyla token işlem ücretleri de ödenebilmektedir. 
  • Uzun vadede getiri potansiyeli yüksektir. 

  Helium (HNT) dezavantajları:

  • Saldırı riskine karşı yeni teknik sorunlar yaşayabilir. 
  • HNT fiyatı sert fiyat dalgalanmaları ile riskli bir görünüm çizer.  

  HNT Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Ekim 2020 tarihi itibariyle HNT birçok popüler kripto para borsasında işlem görmeye başlamıştır. Önemli pek çok işlem çiftleri ile ilgili borsalardan ticareti yapılabilir bir kripto para birimi olarak dikkat çekmektedir. HNT ticareti için USD, Tether (USDT) gibi stablecoinler veya diğer kripto unsurlar ile işlem gerçekleştirilebilir. HNT Coin listelenen borsalar kısaca şunlardır:

  • Binance
  • Gate.İo 
  • FTX
  • KuCoin  

  HNT Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  HNT Coin fiyat tahminlerinde analistlerin çelişkili görüşleri yatırımcıları da kısa ve orta vade için endişelendirmektedir. Ancak birçok uzmanın uzun vadede yüksek getiri potansiyeli taşıdığı yönünde görüşleri dikkat çekmiştir. Analistlerin bu yorumları yatırım tavsiyesi olmadığı için mevcut riskler dikkate alınarak yatırımcıların temkinli işlem yapması gerektiği aktarılmaktadır. 

  Piyasalarda sözü geçen üç büyük kripto uzmanının yorumları ise şöyledir:

  • Wallet Investor analistleri 2023 yılında HNT’nin hedef fiyatının 45 USD seviyesine geleceğini beklemektedir. 
  • Price Prediction uzmanları ise 2022 yılında maksimum 38 USD seviyesine işaret ederken, takip eden 5 yılın sonunda hedefini 200 doların üzerine çıkarmıştır. 
  • Gov Capital tahminlerinde ise HNT Coin’in 1 yıllık fiyat değişiminin 115 USD seviyesine kadar çıkabileceği görüşü dikkat çekmektedir. 

  Sonuç 

  Helium projesi genel hatlarıyla gelecekte Nesnelerin İnterneti (loT) için vazgeçilmez bir platform olması beklenmektedir. Köklü bir proje olması da istikrar açısından Helium’u öne çıkarmayı başarmıştır. HNT ise kripto para piyasalarında yaşanan belirsizlikler nedeniyle şu an için riskli bir yapıdadır. Kısa, orta ve uzun dönem pozisyonlarında yatırımcıların bu risklere göre işlem yapması önerilmiştir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle