Kripto Para

Spor dünyasında kripto devrimi! Benimsenme artıyor

  Spor dünyasında her geçen gün artan sponsorluklar, hayata geçirilen NFT’ler ve büyük ilgi gören taraftar tokenleri dikkat çekiyor. Bu unsurların her biri kripto para sektörünün geniş kitleler tarafından benimsenmesine yardımcı oluyor…

  Son dönemde spor dünyasındaki kripto paraların işlevsel özellikleri giderek arttı. Kripto para sektörünün hızlı bir şekilde spor dünyasında da etkisini göstermesi dikkatlerden kaçmıyor. NFT’lerin yanı sıra taraftar tokenleri, spor kulüplerinin hayranlarını cezbeden unsurlar arasında yer alıyor.

  Kripto para birimleri ile dünyaca ünlü spor kulüplerinin ve organizasyonlarının ortaklıkları, sektörde yeni değerler yaratıyor. Spor ve kripto para sektörü her ne kadar temelde birbirinden alakasız alanlar olsa da daha yakından bakıldığında birbirine önemli ölçüde katkıda bulunabiliyor. 

  Spor Sektöründe Kripto Para Anlaşmaları

  Bitcoin ödeme sağlayıcısı Bitpay, spor dünyası ile ilk kurumsal bazda anlaşma yapan kripto para şirketi olmuştu. 2014 yılında bir kolej futbolu oyunu olan St. Petersburg Bowl’a sponsor olmak için dünyaca ünlü spor yayın kanalı ESPN ile anlaşmıştı. Küçük çaplı bir anlaşma olmasına rağmen bu adım, spor dünyası ve kripto para sektörü arasındaki ilk işbirliği olması sebebiyle ayrı bir önem taşıyor.

  Bu sene de Grayscale Investments dijital varlık yatırım şirketi ile New York Giants ortaklığı büyük ses getirdi. Kripto para sektörü spor branşlarındaki hızlı yayılma alanını genişleterek futbol, basketbol ve yüzme derken NFL (Buz Hokeyi) takımlarına kadar ulaştı. Öte yandan NBA takımı Portland Trail Blazers kısa süre önce kripto para uygulaması StormX ile bir ortaklık duyurdu.

  Kripto Paraların Benimsenmesi Artıyor

  Sektörün önde gelen kripto para borsaları ve ödeme sağlayıcıları, spor dünyasında sponsorluk anlaşmalarına her gün bir yenisini ekliyor. Bu sayede kripto para birimlerinin geniş kitleler tarafından benimsenmesine önemli bir katkı sağlıyor. 

  MLB ekibi Oakland A’nın bu yılın başlarında bir Bitcoin için tam sezon paketi sunması da bunun son örneği oldu. Spor takımının hayranları bu sayede kripto para kullanarak maç biletleri satın almaya başladı. Spor kuruluşları, kripto para sponsorluklarını daha çok genç sporseverlere yönelik yapıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle