Kripto Para

Mark Cuban portföyüne bu kez MATIC coin ekledi!

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi, milyarder yatırımcı ve girişimci Mark Cuban, şirket portföyüne Polygon (MATIC) ekledi. 2021 yılında Dogecoin (DOGE) desteği ve çalışmaları ile tüm dikkatleri çeken Cuban’ın Polygon yatırımı, sektörde yankı uyandırdı.

  Dallas Mavericks’in sahibi, milyarder yatırımcı ve girişimci Mark Cuban, 2021 yılında kripto para sektörünün yakından tanımaya başladığı bir isim haline geldi. Zira Cuban, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan sonra, Dogecoin’in (DOGE) en büyük destekçilerinden biri olduğunu gösterdi. Üstelik Cuban DOGE desteğini fiziksel girişimlerle de destekledi.

  Cuban’ın sahibi olduğu Dallas Mavericks takımının ürün satışlarında DOGE kabul etmeye başlaması da bunu net şekilde gösteriyor. Kripto para piyasasında DOGE dışında da etkin bir isim halini almaya başlayan Cuban’ın şirketi, bu kez de Polygon (MATIC) yatırımı yaptı.

  Kripto Para Sektörü ve Mark Cuban

  Polygon, Ethereum’un (ETH) ölçeklenme sorununa iyileştirme çözümleri sunan Hindistan merkezli bir proje olarak ortaya çıktı. Cuban’ın Polygon’a ne kadar yatırım yaptığı bilinmiyor. Cuban, geçtiğimiz dönemlerde Bitcoin’i (BTC) eleştiren söylemler ile birçok kez gündeme gelmişti. Ancak bu yılın başlarından bu yana Cuban, “Bitcoin altına göre daha iyi bir alternatif” görüşüyle dikkatleri çekmeye başladı. Cuban, kendi portföyünün %60’ının Bitcoin’den, %30’unun Ethereum’dan ve kalan %10’unun da küçük ölçekli altcoinlerden oluştuğunu da açıklamıştı.

  Bu süreçte Cuban, sektörde aktif bir isim olduğunu birçok kez katıldığı podcast yayınlarında ve programlarda da gösterdi. Son olarak Polygon’a yatırım yapan Cuban, CoinDesk’e verdiği yanıtta “Zaten Polygon sahibiydim, sonra kendimi daha çok kullanırken buldum” sözlerini dile getirdi.

  Polygon Kurucusunun Açıklamaları

  Mark Cuban’ın Polygon’u Lazy.com’a entegre ettiği biliniyor. NFT’leri (non-fungible-token) kolay yoldan görüntülemek için tasarlanmış, yeni bir çevrimiçi galeri sunan bir proje olan Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, konuya ilişkin The Economic Times’a bir açıklamada bulundu. Nailwal “Duyacağımız en iyi şey, Mark Cuban’ın Polygon’daki uygulamaları kullanmasıydı” sözlerini dile getirdi.

  Sandeep Nailwal’a göre bu adım, ABD merkezli yatırımcıların ilgisini çekmeye yardımcı olacak. Bu nedenle ünlü kurucuya göre bu proje “bir sıçrama tahtası” olarak ön plana çıkıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle