Bitcoin’in falına bakan analist dalda birikim yılı gördü!

  Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin fiyat hareketlerinin önümüzdeki dönemde ne şekilde gerçekleşeceğini açıkladı. Analistin çizdiği yol haritasında BTC için ifade ettiği “birikim yılı” dikkat çekti.

  YouTube yayınları ile yüz binlerce aboneye seslenen kripto para analisti Benjamin Cowen, lider kripto para birimi Bitcoin’i değerlendirdi. BTC’nin geçmiş fiyat hareketlerine göre gelecek yol haritasını çizen Cowen, ilginç tespitleri ile dikkat çekti.

  “Muhtemelen Yukarı Çıkacaksınız”

  YouTube’da 780 binden fazla aboneye sahip olan Cowen, yeni strateji videosunda geçmiş BTC döngülerine göre çıkarımda bulundu. Bitcoin’in bir ayı piyasası sonrası geniş aralıklarla işlem gördüğünü belirten Cowen, “Ayı piyasası yılından sonraki yıl genellikle yatay bir yıldır. Şimdiye kadar böyle olmadı. Çoğunlukla yükseliş oldu.” ifadeleri ile tecrübelerini paylaştı.

  Bitcoin’in güçlü bir yükseliş gerçekleştiriyor gibi görünmesine karşın dip olarak geniş bir yatay aralık oluşturabileceğini söyleyen Cowen, “Yatay yıl dediğimizde, bu yükselmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Aslında, muhtemelen yukarı çıkacaksınız ve muhtemelen aşağı gideceksiniz. 2015’te yukarı yönlü iki ralli gördük ve en sonunda gerçek olan üçüncü bir ralli yaşadık. 2019’da büyük bir ralli ve ardından büyük bir düşüş yaşadık ve ardından bizi yeni zirvelere taşıyan gerçek bir ralliyi gördük.” dedi.

  “Birikim Yılı İçindeyiz”

  Geçmiş trendlere göre yaptığı değerlendirmesine devam eden Cowen, lider kripto para birimini uzun bir yılın beklediğini, “Herkesin heyecanlı olduğunu bilsem ve kimsenin hevesini kursağında bırakmak istemesem de bu yıl için en olası sonucun Bitcoin’in bir dip oluşturması için uzun bir yıl olacağını düşünüyorum.” ifadeleri ile paylaştı.

  Bu yılın Bitcoin biriktirmek için değerlendirilebileceğini belirten Cowen, “Bunu, bir dip oluşturmak ve özellikle FED daha gevşek para politikasına geri döndüğünde gerçekten daha yükseğe çıkmak için yeterli güce sahip olmayı ummak için bir birikim yılı olarak düşünebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

  Bitcoin 23 Bin Doların Üzerinde

  Bir süredir 23 bin dolar direnci ile mücadelesini sürdüren ve gelen kar satışları ile geri çekilen Bitcoin, bugün yükselişle başladığı işlem gününde 23 bin doları geride bıraktı. Son 24 saatte yüzde 2,30 yükselen BTC fiyatı 23 bin 735 dolardan işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle