Kripto Para

DOGE 1 TL’yi geçerek en büyük 10. kripto para oldu

  Kripto para piyasasına caps olarak giriş yapan Dogecoin yükselişi ile yatırımcıları şaşırtıyor. Kripto para piyasasının capsi DOGE, son günlerde yaşadığı yükseliş ile piyasa hacmini katladı. Popüler kripto para yükselişi ile en büyük 10. kripto para olmayı başardı. Chainlik’i gerisinde bırakan Dogecoin’in bu yükselişi üzerinde Tesla CEO’su Elon Musk çok etkili oldu.

  Dogecoin son dönemlerde kripto para sektörünün en çok konuşulan birimleri arasında yer alıyor. Şubat ayında Robinhood kullanıcılarının faaliyetleri ile beklenmedik bir yükseliş gösteren DOGE, sonrasında sert  bir düzeltme yaşamış ancak gündemden düşmemişti. Özellikle son aylarda gösterdiği yükseliş trendi ile dikkatleri üzerine çeken Dogecoin, bu hafta gösterdiği inanılmaz performans ile kripto para piyasasının en büyük 10. kripto para birimi oldu.

  2013 yılında bir şaka tokeni olarak piyasaya giriş yapan Dogecoin’in bu yükselişi büyük şaşkınlık yarattı. Başta Elon Musk olmak üzere ünlü isimlerin de desteği ile harekete geçen DOGE, 2015 yılından bu yana önemli bir güncelleme yapmamasına rağmen yukarı yönlü hareketini devam ettiriyor.

  Dogecoin yükselişi ile Chainlik’i geride bıraktı

  2013 yılında şaka tokeni olarak piyasaya sürülen DOGE, 2015 yılında yapılan güncelleme ile dolaşımdaki hacmini arttırdı. 100 milyardan fazla Dogecoin dolaşıma girmiş oldu. O dönemden bu yana önemli bir güncelleme gerçekleştirmeyen Dogecoin başta Elon Musk olmak üzere aldığı desteklerle önemli yükselişler kaydetti.

  Dogecoin’in yaşadığı son yükselişler ile toplam piyasa değeri 18 milyar doları aştı. Piyasa değeri 15 milyar doların üzerinde olan Chainlik’i geride bırakmayı başaran Doge, sadece son 24 saatlik periyod içerisinde yüzde 70’in üzerinde yükseliş kaydetti. Dogecoin’in hafta boyunca yaşadığı yükseliş değerlendirildiğinde ise hergün ortalama yüzde 100 artış gösterdiği ortaya çıktı. Popüler kripto para bu yükselişi ile piyasa hacmi bakımından en büyük 10. kripto para oldu.

  DOGE yükselişinde Elon Musk’ın etkisi büyük

  Dogecoin’in son dönemlerde gösterdiği yükseliş üzerinde ise Tesla CEO’su Elon Musk büyük etkiye sahip. Bitcoin’e yaptığı 1.5 milyon dolarlık yatırım ile kripto para sektörünün önemli isimleri arasına giren Musk, bugüne kadar DOGE’yi destekleyen birçok paylaşımda bulundu.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle