Cake Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Cake Coin’i bu yazımızda detaylı olarak ele alacağız. PancakeSwap platformunda kullanıcıların gelişimlere yön vermek için oy vermelerini sağlayan sıradışı bir sistem bulunuyor. Binance borsasında alım-satım işlem listesinde de yer alan Cake Coin nasıl alınır, fiyatı ne kadar, avantajları ve dezavantajları nedir sorularına bu yazımıda cevaplar arayacağız. 

  Cake Coin Nedir?

  Cake Coin, PancakeSwap isimli platformun yerel kripto para birimidir. Günlük bazda başarılı bir token artışına sahip olan CakeCoin, yerel kripto birimi olarak kullanıldığı ağda, governance ve farming gibi işlemlerden yararlanılmasına imkan sunar. Diğer yandan kendi yazılımı ile uyumlu olan cüzdanlarda stake işlemine tabi olabilir. Yatırımcıları onu belirli bir süre cüzdanlarda kitleyerek, ek Cake Coin miktarı kazanırlar.

  CakeCoin, PancakeSwap ağındaki kullanıcılar tarafından platform ile ilgili karalara yön vermek amacıyla oy token’ı olarak da kullanılır. Kripto para borsasında alım-satım ve takas işlemlerinde kullanılabilirken, cüzdanlar arası hızlı şekilde, düşük masraf ile transfer edilir. 

  Cake Coin Yorum

  Cake Coin, arz miktarında artışın önde olduğu bir kripto para olarak değerlendiriliyor. Şuan için yerel kripto para birimi olduğu ağda kullanıcılara yapılan dağıtımının yüksek olmasına bağlı olarak arz miktarının da her geçen gün arttığı biliniyor. Bu yüzden analistler, alım-satım işlemlerinde bu kripto para biriminin arz miktarının kontrolünün önemli olduğunu belirtirler.

  Cake Coin şuan için sadece Binance kripto para borsasında işlem görüyor. Bu durum onun erişilebilirlik açısından da diğer kripto para birimlerine göre daha geride kalmasının sebebidir. Cake Coin stake etmek için ise Binance üzerinden yapılan işlemler yerine PancakeSwap platformunda coin stake etme modeli tercih edilerek, arz yüksekliğinden yararlanılarak daha fazla avantaj elde ediliyor.

  Geleceği

  Cake Coin geleceği Binance hariç diğer kripto para borsalarının da listelerine dahil olma şansını yakalaması halinde parlak görülüyor. Analistler şuan için Cake Coin arzının yüksek olduğunu ve bu arzda bir miktar düşüş yaşanması gerektiğini ifade ediyorlar. Geleneksel bankacılık işlemlerinden yararlanamayanlar için stake modelini sunmasına bağlı olarak gelecek vadeden Cake Coin’in birden fazla kripto para borsasına girmesi halinde geleceğe daha sağlam bakması mümkün olacak. 

  Cake Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 Cake fiyatı %pancakeswap+token-try% TL. Döviz cinsinden ise %pancakeswap+token-usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, PancakeSwap hacmi 24 saatte %pancakeswap+token-yuzde%.

  PancakeSwap fiyatlarının anlık şekilde değiştiği bilinmelidir. Çünkü kripto para piyasası volatiliteye sahip olan ve fiyat dalgalanmalarının sık yaşandığı bir yatırım alanıdır. Cake Coin ve diğer kripto para birimleri ile alım-satımda anlık fiyat takibi yapılır.

  Cake Coin Nasıl Alınır?

  Cake Coin almak için almak için Binance kripto para borsası platformuna internetten üzerinden rahatlıkla giriş sağlanıp, hesap açılmalı, hesabın sanal cüzdanın para yatırılıp, CAKE alım emri verilmelidir.

  Cake Coin almak amacıyla ilk olarak internetten Binance kripto para borsası platformuna girilip, erişim gerçekleştirilen ana sayfasından "kayıt ol" sekmesi tercih edilir. Bu aşama ile ekrana gelen tabloya kimlik ve e-posta bilgileri yazılarak, altındaki "kaydet" kutucuğuna tıklanır.

  Hesabı kaydetme işlemi ile ulaşılan yeni sayfadan "para yatırma işlemleri" sekmesine girilerek, hesaba bağlı olan sanal cüzdana, banka hesabından veya kredi kartından para transferi yapılır. Son sayfada ise "kripto para alım işlemleri" sekmesine tıklanıp, bu bölüm içinde CAKE kripto para birimi ve miktarı işaretlenerek, satın alma emri verilir. İşlem sonunda alınan CAKE miktarı sanal cüzdana yansır.

  Avantajları Neler?

  Cake Coin avantajlarından ilki hem yerel kripto para birimi olduğu PancakeSwap içinde hem de Binance kripto para borsasında yer alan sanal cüzdanlarda stake edilebilme imkanı sunmasıdır. Bu yol ile yüksek risk altında kalmadan Cake Coin’i bir faiz getirisi üzerinden elde etmek mümkündür.

  Diğer avantajları ise cüzdanlar arası düşük masraf ile transfer edilme ve coğrafi kısıtlama olmadan transfer işlemlerinin yapılabilmesidir. Cake Coin cüzdanlar arası transferde kısa süre içinden istenilen yere ulaştırılır.

  Dezavantajı Ne?

  Cake Coin dezavantajı kullanıcılarına yapılan dağıtım miktarının fazla olması sebebi ile coin’in arz miktarının fazla olmasıdır. Bu durum fiyat için daha yüksek bir noktaya ulaşmada baskı yaratabilir. Diğer bir dezavantaj ise şu anda Cake Coin’in kısıtlı sayıda kripto para borsalarında işlem görmesidir. 

  Sonuç

  Cake Coin dikkate alınması gereken bir fiyat miktarına sahip olan, stake etme işleminden kullanılabilmesine bağlı olarak gelecek vadeden kripto para birimidir. PancakeSwap üzerinde kullanıcılara oy verme hakkını kazandırırken, Binance kripto para borsası gibi başarılı bir borsada alım-satım ve takas işlemlerinde kullanılabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle