PancakeSwap (CAKE) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Binance’ta adı duyulması ile birlikte popülerleşen, PancakeSwap platformunda işleme giren CAKE Coin hakkında bilgileri sizin için bir araya getirdik. Diğer işlem hacmi geniş borsaların da listelerinde yer alan ve avantajlarıyla öne çıkan CAKE Coin nasıl alınır, gelecekte hangi noktada olabilir, dezavantajları neler gibi pek çok soruya bu yazımızda açıklık getirmeye çalışacağız. 

  PancakeSwap (CAKE) Coin Nedir?

  PancakeSwap (CAKE) Coin, PancakeSwap platformda farming ve staking gibi işlemlere katılım için kullanılan kripto para birimidir. Binance Smart Chain’de işlem yapmak için de kullanılabilen bir coindir.

  CAKE Coin birden fazla kripto para çifti ile stake yapabilmesini sağlayan bir yönetişim algoritmasıdır aynı zamanda. Örneğin CAKE-BNB, BERTH-ETH, LINK-BUSD gibi çiftleri stake etmeyi tercih eden yatırımcılar coin kazançlarını CAKE Coin olarak alabilirler. DeFi sektörünün en önemli projelerinden birisi olan PancakeSwap, çok yüksek pasif gelir imkanları sunan bir farming platformdur.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  PancakeSwap (CAKE) Coin projesinin amacı pasif gelir elde etme alanında oldukça geniş bir seçenekleri sunabilmektir. Proje, birçok işlem çiftini Binance üzerinden veya PancakeSwap’tan kilitleyerek, pasif gelir kazanma şansını sunar. Proje aynı zamanda yield farming adı verilen kredi verme işlemini de mümkün kılmayı amaçlamıştır. CAKE Coin sahipleri ağda yer alan ve borç almak isteyenlere akıllı sözleşmeler üzerinden borç verip, faiz kazançlı bir geri ödemeyi talep edebilirler. Projenin diğer amaçları ve niteliklerini öğrenmek için şu adresten Whitepaper’a ve CAKE Coin özelliklerinin açıklandığı panele ulaşabilirsiniz.

  CAKE Coin Yorum

  CAKE Coin hakkında yapılan analist ve yatırımcı yorumları oldukça olumlu ifadeler içeriyor. Analistler merkeziyetsiz finansal işlemlerde CAKE Coin’in oldukça önemli bir oyuncu olduğunu açıklıyorlar. CAKE Coin’in sunduğu governance modeli sayesinde yatırımcıların oy hakkına sahip olabildiklerine yorumlarda değinilmiştir. CAKE Coin sahipleri Pancake Swap ağında yönetime dahil olarak kendi kararlarını ifade edebiliyorlar. CAKE Coin ödemesi ile oy haklarını kullanabiliyorlar.

  PancakeSwap Coin Geleceği Ne Olur?

  CAKE Coin’in yakın geleceğinde değer kazanımı olabileceği açıklanıyor. Analistler CAKE Coin’in altcoinler arasında fiyat performansı ile dikkat çektiğini ve dikkatleri çekmeye devam edebileceğini düşünüyorlar.

  Analistlere göre CAKE Coin 2021 senesinin ilk yarısını fiyat artışı ile kapatabilir. Bu noktada CAKE Coin’in 45 dolar ile 50 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini ifade ettiler. 2021 sene sonunda ise dikkat çekici ikinci değer kazanımının gündeme gelebileceğini belirttiler.

  Fiyatı Ne Kadar?

  Şu anda 1 CAKE fiyatı %pancakeswap-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %pancakeswap-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, PancakeSwap  fiyatı 24 saatte %pancakeswap-token+yuzde%.

  CAKE Coin kripto para piyasası volatilitesi ile ilişkili olarak her an fiyat değişimi yaşayabilir. Anlık takip sonrasında emirlerin girilmesi önerilir.

  PancakeSwap (CAKE) Coin Nasıl Alınır?

  PancakeSwap (CAKE) Coin edinmek için yapılacaklar:

  • 1. Adım: CAKE Coin, Binance, KuCoin, PancakeSwap, Gate.io gibi CAKE Coin’i listeleyen borsalarda işlemlere dahil oluyor. Bu yüzden bu borsalardan bir tercih yaparak, borsanın ana sayfasına ulaşılmalıdır.
  • 2. Adım: Boraya girildikten sonra hesap açılışı yapılıp, ardından gelecek kimlik doğrulama aşamalarının tümü tamamlanmalıdır. 
  • 3. Adım: KYC adımları tamamlanan hesapla CAKE Coin alabilmek için borsadan “para yatır“ alanına girerek, hesaba para gönderilir. 
  • 4. Adım: Artık gerekli bakiyeye sahip olan hesap sayesinde alım işlemini yapmak için CAKE Coin paritesinin bulunduğu işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Borsanın işlem sayfasında avantajlı bir fiyat girişiyle veya on anki fiyat değeriyle CAKE Coin satın alma emri tanımlanır.
  • 6. Adım: Emir onayı ardından hesaba bağlı sanal cüzdana yansıyan CAKE Coin miktarı bu alanda saklanabilir veya daha güvenli saklama koşulları için coinler çevrimdışı cüzdana transfer edilebilir.

  Sıralanan adımların doğru uygulaması ile CAKE Coin alımı tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  CAKE Coin avantajları hakkında ayrıntılar:

  • Geniş İşlem Çiftiyle Likidite: TWT-BNB, CAKE-BNB, BETH-ETH, USDC-BUSD, AI-BUSD ve daha pek çok işlem çifti skate edilerek, CAKE Coin kazanma avantajı bulunur. İşlemler ise PancakeSwap ile en hızlı şekilde yapılır.
  • İşlem Hızı: Hem cüzdanlar arası sınır ötesine transferde hem de alım satımda onay için bekleme süresi kısadır. 
  • Düşük Masraf: CAKE Coin sınır ötesine transfer edilirken açığa çıkan masraf, geleneksel bankacılık hizmetlerinin çıkardığı masraftan çok daha düşüktür.
  • Çok Yönlü İşlem: CAKE Coin sahipleri kredi verme, staking, governance işlemlerinin tümünden ne zaman isterlerde yararlanabilirler.
  • Yüksek Erişilirlik: İşlem hacmi geniş borsalarda yer alan CAKE Coin’e hemen hemen her kripto para hesabından istendiği an erişilir. 
  • BSC Takas: CAKE Coin sahipleri PancakeSwap üzerinden Binance Smart Chain’de kurulu olan farklı, yeni nesil kripto para birimlerine ulaşıp takas yapabilirler. 

  Dezavantajları Ne?

  CAKE Coin eksileri hakkında detaylar:

  • İşleme Bağlı Ödül Dağıtımı: Birçok altcoin platformları tarafından belirli görevler ardından ödül olarak dağıtılırlar. CAKE Coin ödüllerini almak isteyen kullanıcılar ise staking yapmalı ve ya ağda yüksek oranda CAKE Coin sahibi olmalıdırlar. 
  • Saldırı Riski: CAKE Coin PancakeSwap’a bağlı kripto para cüzdanlarında ağda oluşabilecek saldırı riskleri ile aynı oranda karşı karşıyadır. Donanım cüzdanda saklanması halinde negatif durum ortadan kaldırılır. 

  Sonuç

  CAKE Coin merkeziyetsiz finansal işlemler alanında popüler olan altcoiler arasında bulunuyor. İşlemlerde akıllı sözleşmeler devreye alınarak yapıldığı için kullanıcıya güven veren bir proje. Analistler onun 2021 senesi ilk yarısını kapatırken dikkat çekici bir fiyatı tabloya taşıyabilmesini bekliyorlar. Geniş işlem çifti ile yatırım yapma avantajını sunan CAKE Coin’in ve onun bağlı olduğu PancakeSwap platformunun DeFi alanında daha büyük işlere imza atacağı düşünülüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle