Kripto Para

Ripple'dan yeni ortaklık açıklaması dikkat çekti

  Kripto para sektörünün önde gelen firmalarından Ripple (XRP) gündemde kalmaya devam ediyor. Şirket SEC davasına rağmen yeni ortaklıklar kurarak hız kesmeden büyümeyi sürdürüyor…

  Ripple‘ın CEO’su Brad Garlinghouse, bugün kripto para basınına çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Buna göre Ripple şirketi SEC davasından sonra gelişmeye devam etti ve 15 yeni şirketle ortaklık yapmayı başardı. Bankacılık kurumları ile yapılan bu anlaşmalar, kripto para basınında da gündem maddesi haline geldi. 

  Son durum verilerine göre şu anda 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Garlinghouse, Ripple şirketi olarak Asya ülkeleri ile sağlam bağlantılar kurduklarını söyledi: “Japonya ve Asya kıtasında işlerimizi büyütmeyi sürdürebildik. Çünkü bu pazarlarda bulunan yasal düzenlemelere ilişkin ihtiyacımız olan netliğe sahibiz.” SEC davasının ardından konuyla ilgili olarak Japonya Finansal Hizmetler Ajansı tarafından yapılan açıklamayı hatırlattı.

  Ripple Ortakları Artıyor

  Kurumun yapmış olduğu açıklamada, XRP kripto para birimini menkul kıymet olarak görmediklerini söylemesi XRP yatırımcılarını da rahatlatmıştı. Bu açıklamanın hemen ardından İngiltere ve Singapur’dan da benzer yönde duyurular yapılması Ripple şirketinin faaliyetlerini geliştirme şansı tanıdı

  XRP yatırımcıları tarafından oldukça olumlu görülen bu gelişmelerin devam ettiği belirtildi. Ripple şirketi önde gelen bankacılık kurumları ile 15’in üzerinde ortaklık anlaşması imzalayarak büyüme hareketine hız kazandırdı. Ripple‘ın CEO’su Brad Garlinghouse’un açıklamaları ile paralel bir şekilde atılan imzalar sonrası XRP fiyatında da olumlu gelişmeler görülmeye başlandı.

  MoneyGram Ortaklığı Hakkında Açıklama 

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından aleyhinde dava açıldıktan sonra Ripple şirketi MoneyGram ile olan ortaklığını durdurma kararı almıştı. MoneyGram, Ripple ile ortaklıklarını askıya aldığını duyurmasının ardından hisselerinde de büyük bir düşüş yaşadı. 

  Bu ortaklığın dondurulması sonucu önemli bir darbe daha alan Ripple, bunun yanı sıra ABD merkezli pek çok kripto para borsası tarafından da XRP delist haberlerini almıştı. Tüm bunlara rağmen Ripple, ortaklıklarını geliştirmeye devam ederek XRP fiyatlarını yüksek tutmak için büyük çaba harcıyor. Ripple‘ın CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı açıklamasında bu ortaklıkların devam edeceğini belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle