Kriptopara

3 Uzmana Göre WAVES Coin Geleceği 2022, 2023, 2024

  2022 yılında piyasaları etkisi altına alan belirsizliklerden nispeten sıyrılmayı başaran Waves, kısa ve orta vadeli risklere rağmen iyi bir çıkış yakaladı. 2022 yılı ve sonrasına ilişkin analistlerin güncel tahminleri ve hedefleri ise yeni yatırımcılar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Waves projesi ve WAVES fiyatına ilişkin 2022, 2023, 2024 yıllarına ait fiyat hedefleri ve proje yol haritasına dair merak ettiklerinizi sizler için bir araya getirdik.  

  Waves (WAVES) Coin Geleceği

  Waves projesinin roadmap ve teknik makalesine göre gelecek vizyonu beklentileri karşılamaktadır. 2022 – 2024 dönemi arasında kısa ve orta vadeli işlemler için umut vaat etse de bazı piyasa riskleri nedeniyle bu tarihler kayıpların da yaşanmasının muhtemel olduğu tarihler olarak değerlendirilmektedir. Merkeziyetsiz uygulamalar (DApps) ve akıllı sözleşmeler için etkin bir platform olması yönüyle ilgi görmektedir. 

  Projenin yol haritasına göre geleceği ve proje hedeflerine ilişkin beklentiler ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • 2022 yılına 2 milyonda fazla kullanıcı cüzdanı, Waves Exchange, Vires.Finance ve WavesDucks gibi başarılı projeler ile başlamıştır. 
  • 2022 yılı ve sonrasında ise çok çekirdekli bir yapı inşa edilmeye başlanmıştır. 
  • Waves 2.0 ile Ethereum Sanal Makine desteği ile yeni konsensüs yaratımı,
  • Yeni yönetişim modelleri,
  • DAO çerçevesi, 
  • Düzey 0 Metaverse Protokolü gibi daha birçok hedef 2023 ve 2024 yılı sonrasına hedeflenen adımlar olarak değerlendirilmektedir. 

  WAVES Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  WAVES grafik analizlerine göre çelişkili bir yapıdadır. Uzmanların net hedefler belirleyememesinde ise özellikle piyasalarda görülen belirsizlik unsuru neden olmaktadır. WAVES/USDT görünümünde yeninden yükseliş takip edilen Waves, Fibo seviyelerinden dönerse yükselişine devam edebileceği aktarıldı. Potansiyel dönüşlerin takip edilerek uygun pozisyon işlem yapılabileceği aktarılmaktadır. Kazandığı ivme ile gelecek dönemde de benzer olumlu hareketleri sürdürmesi beklenmektedir. Fakat genel görünüm risklidir.  

  Mevcut formasyonda gösterdiği dalgalanmalar nedeniyle henüz takip listelerinden çıkmamıştır. Bir süre daha analistler ve yatırımcılar tarafından fiyat hareketlerinin yakından takip edilmesi beklenmektedir. Grafik görünümünde yaşanan belirsizlikler nedeniyle yatırım yapmadan önce temkinli davranmanız önerilmektedir. 

  WAVES Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Waves, ölçeklenebilir, kullanıcı dostu merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmak için topluluk tabanlı bir merkezi olmayan açık kaynak teknolojileri yığınıdır. Çok amaçlı blok zincir platformu olan Waves, DApps ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere birden çok kullanım senaryosunu destekleyerek çalışmaktadır. WAVES ise Waves platformunun yerel tokenıdır. 

  Erken dönem blok zincir platform ve ürünlerinin geliştirilmesine yönelik faaliyete geçen Waves’in yerel tokenı olan WAVES, ERC – 20 standartlarında geliştirilmiştir. Bu sayede WAVES tokenı dolaşıma sokularak platformun Ethereum ağı ile birlikte çalışabilirliği de duyurulmuştur. 

  WAVES Kullanım Alanları Nelerdir?

  Waves ağının yerel tokenı olarak WAVES birçok işlem için kullanılmaktadır. Blok ödülleri gibi standart ödemeler için kullanılmakta ve sınırsız biçimde üretilmektedir. Devamlı büyüyen ekosistemi içinde WAVES kullanımı önemli bir verimlilik sunmaktadır. Neutrino, Exchange, Swop (AMM) gibi ekosistemde yer alan tüm unsurlar için Waves önemli bir konumda bulunur. Piyasalarda ise WAVES yatırım amaçlı olarak kullanılmaktadır. 

  WAVES Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 WAWES fiyatı %waves+try% TL. Döviz cinsinden ise %waves+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, WAWES Coin 24 saatte %waves+yuzde%.

  WAVES fiyatı Mart 2022’de 62,26 USD seviyesini görerek tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmıştır. Bu tarihten sonra sadece 2 – 3 aylık bir dönemde yaşadığı geri çekilme ise yatırım amaçlı tercihlerde risk faktörünün yüksek olduğunu göstermektedir. Bu nedenle işlem yapmadan önce mevcut direnç ve destek noktalarında göre yatırımcıların işlem yapması tavsiye edilmektedir. 

  Waves (WAVES) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  2016 yılında piyasaya sürülen Waves, merkezi olmayan uygulamalar için küresel bir açık kaynaklı platformdur. Bilhassa bu uygulamalar (DApps’ler) için gelecekte daha fazla çözüm önerisi sunarak çok amaçlılığını ortaya koymaktadır. Blok zincir teknolojileri ve merkeziyetsiz ürünler için devamlı gelişen ekosistemi ile gelecekte de sektör için çözüm üretmeye devam etmesi beklenmektedir. 

  WAVES fiyatı ise gelecek için iyi bir potansiyel taşıdığı ifade edilse de riskler bulunmaktadır. Teknoloji yığını olarak tanımlanan Waves, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik gerektiren tüm kullanım durumunda da fayda sağlamaktadır. Bu yönden proje beklentisi geniş kesimlerce pozitif olarak değerlendirilmektedir.  

  Waves (WAVES) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Waves, WavesNG adıyla modifiye edilmiş bir Proof of Stake (PoS), yani hisse ispatı konsensüs algoritması kullanmaktadır. Ünlü Bitcoin destekçilerinden ve Cornell Üniversitesi geliştiricilerinden Emin Gün Sirer’in Bitcoin – NG adlı ölçeklendirme projesine dayanması ile teknik açıdan güven vermektedir. Öte yandan açık kaynak biçiminde sunulması sayesinde çözümleri daha fazla güven ve geliştirme olanakları vermektedir. 

  Wawes (WAVES) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Waves’in benzersiz olması birçok unsura dayandırılsa da alanında ilk projelerden biri olması, projenin doğrudan erken dönem blockchain platform ve ürünlerinin geliştirilmesi için faaliyete geçmesidir. Buna ek olarak Waves projesinin benzersiz yönlerinden bazıları şunlardır:

  • Temelde PoS konsensüsüne dayanan Waves, en az karbon ayak izi ile blok zincirlerden en iyi şekilde yararlanmaktadır. 
  • Ölçeklenebilirlik konusunda ciddi faydalar sağlamaktadır. 
  • Çok amaçlı blok zincir platformu olarak, günümüze kadar çeşitli değişimlere uğramış ve orijinal tasarıma ek olarak farklı ilave özellikleri ile faaliyet alanının genişletmiştir. 

  WAVES Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Waves (WAVES) avantajları:

  • Açık finans, kişisel kimlik, oyun, hassas veriler ve diğerleri dahil olmak üzere Waves teknoloji yığını, hem güvenlik hem de ademi merkeziyetçilik gerektiren her kullanım durumu için avantaj sağlar. 
  • Akıllı sözleşme modellerini ve Dapp geliştirmeyi destekleyerek hız ve kullanım kolaylığı sunmaktadır. 
  • NFT, DAO ve diğer yeni iş modellerinden oluşan dünya sunar. 
  • Oldukça düşük maliyetlerle son derece hızlıdır. 
  • Çevre dostu, açık ve ölçeklenebilirdir. 

  Waves (WAVES) dezavantajları:

  • WAVES fiyatı sert dalgalanmalar yaşamaktadır. 
  • Rakiplerinin zaman zaman gerisinde kalabilir. 

  WAVES Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Waves (WAVES) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance 
  • Bithumb
  • Bybit
  • KuCoin

  Waves (WAVES) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Piyasalarda sözü geçen 3 analistin Waves fiyat tahminleri güncellendi. Yatırım tavsiyesi arayanlar için olmasa da Waves projesinin geleceğini merak edenlere genel fikir verecektir. Uzmanların Waves (WAVES) hakkında fiyat tahminleri ve WAVES fiyat hedefleri şöyledir:

  • Price Prediction platformu 2022 yılı için 8,98 USD hedefi belirlemiştir. 2023 ve 2024 döneminde ise 13,43 – 19,14 USD bandında hareket beklenmektedir. 
  • Wallet Investor analistlerinden 2022 yılı sonu ve 2023 yılı için 1 yıllık hedef 15,43 USD olarak belirlenmiştir. Daha uzun vadede ise kazanç potansiyeli +563% olarak belirlenmiştir. 
  • Digital Coin Price analistleri ise 2022 yılı için beklentisini ortalama 11 USD seviyesine çekerken, 2023 yılı için 12,79 ve 2024 yılı içi ortalama 12,03 USD hedefini duyurmuştu. 

  Sonuç 

  Waves genel hatları ile piyasalara önemli çözümler sunan birçok amaçlı bir blok zincir platformudur. Fiyat dalgalanmalarına rağmen proje gelecek vizyonu ile ilgi görmektedir. Analistlerin ise 2022 yılı ve sonrası için beklentileri karmaşık yapıdadır. Belirsizlik döneminin sona ermesinin ardından risklerden arındırılmış haliyle Waves gelecek vaat eden ve beklentisi yüksek projelerden biri olarak değerlendirilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle