Axie Infinity (AXS) Coin nedir? Nasıl alınır?

  Bir döneme damgasını vuran Pokemon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan esinlenerek blockchain tabanlı oluşturulan Axie Infinity, bu yazımızın konusu olacak. AXS coin nedir, nasıl alınır, geleceği ve avantajları ile koinin tüm detaylarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

  Axie Infinity (AXS) Coin Nedir? 

  Tüm Axie topluluğundaki oyuncuları birbirine bağlayan Axie Infinity (AXS) Coin, oyuncuların kullanımına sunulan yerel kripto para birimidir. AXS kullanıcıları, bu tokenları kullanıp oyunu oynarlarsa AXS ödülü kazanabilirler. Ayrıca AXS sahipleri, topluluk içi oylamalara da katılma hakkına sahip olabiliyor. Axie Infinity evreni içinde oyuncular çeşitli oyunlar oynadıklarında ve kullanıcılar tarafından oluşturulan içerik girişimleri aracılığıyla da AXS sahibi olabilirler. 

  Nasıl Çalışır?

  AXS tokenları 3 farklı yol ile elde etmek veya kullanmak mümkün olabiliyor. Bunlar staking, ödemeler ve yönetim şeklinde farklı kategorilere ayrılıyor:

  • Staking ile AXS alma yönteminde oyuncular yeni oluşturulan AXS tokenları almak için bunları kilitleyebiliyor. Staking yapan kullanıcıların ayrıca ödül talebinde bulunabilmeleri için topluluk içinde oy kullanması ve oyunu oynaması gerekiyor.
  • Ödeme ile AXS alma yönteminde ise AXS, Axie NFT pazarında para birimi olarak kabul edildiği için yönetim ekibi tarafından yürütülen satış ve müzayedelere katılım sağlanabiliyor. 
  • 2021 yılı başlarında Topluluk Hazinesi yayınlandıktan sonra Axie Infinity tarafından elde edilen gelirlerin dışında stake etme ödüllerinin bir kısmı da kullanıcılara verilecek. Bu hazine, ağ yeterince merkeziyetsiz olduğu zaman AXS stakerları tarafından yönetilebilecek.  

  AXS Coin Yorum 

  Blockchain tabanlı oyun kültürünün gelişmesi ile birlikte Axie Infinity Coin de özellikle oyun tutkunu kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra bazı kripto para yatırımcıları Axie Infinity Coin’in gelecek vaat ettiğini düşünüyor. Önümüzdeki aylarda kripto para piyasasında AXS tokenların en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri olacağına inanıyor. 

  AXS Coin Geleceği 

  Öte yandan henüz yeni blockchain ağına entegre edilmiş bir yerel kripto para birimi olduğu için Axie Infinity Coin’e temkinli yaklaşan kripto para yatırımcıları da bulunuyor. Bazı yatırımcılar, AXS Coin’in çok yeni olmasına rağmen güncel rakamlarına bakıldığında gelecek için olumlu sinyaller verdiği görülebiliyor. Öte yandan blockchain tabanlı kripto para oyunlarına duyulan ilginin artması da AXS Coin’in fiyatlamasına olumlu yansıyor.

  AXS Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 AXS fiyatı %axie+infinity-try% TL. Döviz cinsinden ise %axie+infinity-usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Axie Infinity 24 saatte %axie+infinity-yuzde%.

  Bu seviyeden işlem gören AXS Coin aynı zamanda Bitcoin karşısında da kapasitesini yükseltmeye devam ediyor. Kripto para sektöründeki popüler veri merkezi CoinMarketCap verilerine göre piyasa hacmi bakımından en değerli kripto para birimleri arasında 269. sıradan kendine yer buluyor. Yazının yazıldığı sıradaki bu değerler değişiklik gösterebilir. 

  Axie Infinity (AXS) Nasıl Alınır?

  Axie Infinity (AXS) almak için blockchain tabanlı oyunu oynamak veya bu ağ üzerinde oy kullanmak yeterli olabiliyor. Bunun dışında kripto para borsalarından AXS token satın almak istediğinizde de dünyaca ünlü kripto para borsalarını kullanabiliyorsunuz. En popüler kripto para borsalarından biri olan Binance, Axie Infinity (AXS) Coin listelemesiyle biliniyor. Binance borsası üzerinden dilediğiniz kadar AXS Coin satın alma şansınız bulunuyor. 

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 2020 yılının Kasım ayından bu yana listelediği altcoinler arasında Axie Infinity (AXS) yer alıyor. Ancak Binance kullanıcıları dolar, euro veya TL gibi itibari paralar ile doğrudan Axie Infinity (AXS) coin satın alma fırsatı bulamıyor. Borsa kullanıcılarının ilk olarak BT kripto para birimine sahip olması ve bu pariteden AXS Coin alım satım işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Binance kullanıcıları şu anda AXS/BT işlem çifti üzerinden kripto para alım ve satım işlemleri yaparak AXS sahibi olabiliyor. 

  AXS Coin Avantajları neler?

  Axie Infinity (AXS) coin kripto para piyasasında hızlı bir gelişme gösteren altcoinler arasında yer alıyor. Ethereum’da aylık aktif kullanıcılar tarafından 1 numaralı NFT platformu olarak seçilmiştir. Axie Infinity (AXS) eğlenceli bir oyun olsa da özellikleri sadece bununla sınırlı kalmıyor. Güçlü topluluk ve erken başarısından gelen fırsatları kazanmak için oynanan bu platformda sosyal ağ ve iş platformu gibi özellikler de dikkat çekiyor. 

  Oyunseverlerin hem oyun oynayıp hem de kripto para kazanabilecekleri bir platform yaratan Axie Infinity (AXS), dijital evcil hayvan oyunu olarak Pokemon tutkunlarına da hitap ediyor. Oyuncular Axie Infinity (AXS) evreninde kendi araçlarını ve deneyimlerini oluşturabilme fırsatına da sahip olabiliyor. Günümüzde blockchain tabanlı kripto para oyunları arasında popülerliğini hızla sürdüren Axie Infinity (AXS) dünyaca ünlü pek çok büyük firma ile de ortaklık kurmasıyla güven veriyor. Axie Infinity (AXS) ile ortak olan büyük şirketler arasında Samsung, Ubisoft, HTC, MakerDAO, Kakao (KlaytN), Kyber Network, Animoca Brands, 500 Startups, Hashed, Delphi Digital gibi dev firmalar yer alıyor.

  Axie Infinity (AXS) Dezavantajı

  AXS Coin, kripto para piyasasında ve kullanıcıları arasında henüz çok yeni bir token olarak görülüyor. Bu nedenle pek çok kripto para kullanıcısı, AXS token piyasasına temkinli yaklaşıyor. Yeni başlayan kripto para birimlerinden olan AXS Coin, henüz çok fazla takipçisi ve kullanıcısı bulunmadığı için dezavantajlı bir konumda yer alabiliyor. Ancak özellikle blockchain tabanlı kripto para oyunlarını oynarken kazanç sağlamak isteyen kripto para kullanıcıları, AXS token geçmiş verilerine bakarak platformun gelecek vaat ettiğini düşünüyor. 

  Daha önce Pokemon oyunun yaşadığı popülarite kaybunu Axie Infinity oyunun da yaşaması mümkün. Bu açıdan değerlendirildiğinde bir dezavantaj olabilir bu. Ancak içerisinde para kazanılabilir bir oyun olması onu Pokemon oyunundan biraz daha farklı kılıyor.

  Sonuç

  Özellikle Binance ekosistemine katılarak adından sıkça söz ettirmeye başlayan AXS coin, oyuncuların gözdesi olmuş durumda. Eğer pokemon oyununun yakaladığı popülariteyi yakalayabilirse daha daha da yüksek yerlere gelebileceğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki dönemde farklı yapısı, oyun oynarkende para kazandırma özelliği ile ilgi çekici bir koin olmaya devam edecek gibi görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle