Axie Infinity (AXS) Coin nedir? Nasıl alınır?

  Bilgisayar oyuncularının yakın takibinde olan AXS Coin hakkında bilgileri sizler için bu yazımızda bir araya getirdik. Axie Infinity oyuncularına değer katan AXS Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, gelecekte hangi noktada olabilir sorularına bu yazımızda açıklık getirmeye çalışacağız. 

  Axie Infinity (AXS) Coin Nedir?

  Axie Infinity (AXS) Coin, Axie Infinity ticaret ve savaş oyununda kullanılan kripto para birimidir. AXS Coin sahipliği kullanıcılar için aynı zamanda Blockchain tabanlı Axie Infinity oyununun da sahipliğinin bir bölümünü kazanmak anlamına gelir. Oyuncuları tarafından yönetilen Axie Infinity coin, oyunundaki token tabanlı yaratıklar toplamak için kullanılan bir takas aracıdır.

  AXS Coin, oyun içinde yer alan topluluk hazinesinin ne yönde kullanılacağına karar vermek için kullanılan bir yönetişim token’ıdır. Kendisine has oyun içerisinde eşsiz token (NFT) ile bağlantılı olan canavarları toplayabileceğiniz pokemon benzeri bir oyun ekosistemidir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Axie Infinity (AXS) Coin projesinin amacı bir oyun çeşidini ve bunun içindeki kripto para ticaretini birleştirmektir. Bu yüzden Axie Infinity savaş oyunu kendi ekosisteminde kullanılabilen AXS Coin’e sahiptir. Projede amaç oyuncuların kendi karakterlerine değer katabilecekleri bir kriptografik varlığı onlara sunabilmektir. Bu yüzden AXS Coin kullanılarak oyun içinde üretim, takas, savaş başlatma, yaratık toplama gibi işlemler yapılır. Proje hakkında daha geniş bir bilgi almak için şuraya tıklayarak Whitepaper detaylarına ulaşabilirsiniz.

  AXS Coin Yorum

  AXS Coin hakkında yorumlara baktığımızda oyuncu kitlesinin bu altcoin hakkında analistlerden daha fazla görüş bildirdiklerini görüyoruz. Oyuncular AXS Coin’den söz ederken onun oldukça fazla dijital oyun öğesi ile etkileşime girebildiğini belirtmişler. Bu durumu kendileri için bir avantaj olarak gördüklerini açıklamışlar. Su, kuş, böcek, canavar, sürüngen, bitki gibi dijital öğelere erişmeyi mümkün kılan AXS Coin ile eşsiz öğeleri alarak rakiplerinin önünde yer aldıklarını belirtiyorlar. 

  Axie Infinity Coin Geleceği Ne Olur?

  The Signalyst, WalletInvestor ve diğer ek çok analiste göre AXS Coin yakın geleceğinde değer kazanımı tabloya gelebilir. Analistler AXS Coin’in 2021 Haziran ayında 9.50 dolar ile 10 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini düşünüyorlar. Onlara göre AXS Coin’in geleceği parlak olacak çünkü oyuncu kitlesinden aldığı büyük destek ile değer kazanımını yaşama olasılığı yüksek. Analistler, 2021 sene sonunda ise AXS Coin’in 10.50 dolar düzeyine hareket edebileceğini düşünüyorlar. 

  Fiyatı Ne Kadar?

  Şu anda 1 AXS coin fiyatı %axie-infinity+try% TL. Döviz cinsinden ise %axie-infinity+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Axie Infinity fiyatı 24 saatte %axie-infinity+yuzde%.

  AXS Coin fiyatı, kripto para piyasası volatilitesine göre anlık değişebilir. Oynaklığı önde tutan fiyatın güncel durumu takip edilerek alım-satım yapılmalıdır.

  Axie Infinity (AXS) Coin Nasıl Alınır?

  Axie Infinity (AXS) Coin almak için izlenecek adımlar şöyledir:

  • 1. Adım: AXS Coin, Huobi Global, Binance, Uniswap gibi kripto para borsalarında işlemdedir. Bu borsalar arasında bir tercih yapılarak internetten borsaya erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Borsadan hesap açılışı yapılmalı ve hesabın aktif hale gelmesi için KYC işlem adımları tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama yani KYC işlemi ardından borsa hesabına “para yatır“ sekmesine giriş yapılarak para transferi gerçekleştirilir.
  • 4. Adım: Borsandan AXS Coin paritesinin bulunduğu işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Satın alma işlem sayfasında anlık fiyat değerinden veya daha uygun bir fiyattan AXS Coin satın alım emri verilir.
  • 6. Adım: Satın alınana AXS Coin miktarı hesabın sanal cüzdanında veya güvenlik şartlarını yükselten donanım cüzdanda saklanabilir.

  Adımların doğru izlenmesi halinde AXS Coin alımı rahatlıkla gerçekleştirilir.

  Avantajları Neler?

  Axie Infinity (AXS) Coin avantajları şunlardır:

  • İşlem Hızı: AXS Coin cüzdanlar arası sınır ötesine transfer edilirken ve alım-satım emri onayı alınırken bekleme süresi oldukça kısalır. 
  • Farklı Kategoride Dijital Öğe Alma: AXS Coin sahipleri oyun içi dijital öğeleri farklı kategoriler içinde satın alma şansına sahip olurlar. Ortak, ultra nadir, orta, nadir ve efsanevi olarak ayrılan oyun içi dijital öğelerin tümünü farklı AXS Coin ödemeleriyle edinme fırsatına sahip olurlar.
  • Axie Pazarında Coin Kazanma: AXS Coin sahipleri oyun içinden satın aldıkları eşsiz varlıkları Axie pazarında satma avantajına sahiplerdir. Bu satışlardan ek coin kazancı elde ederler.
  • Düşük Masraf: AXS Coin sınır ötesine transferde ve alım-satım işlemlerinden düşük masraf açığa çıkarır.

  Dezavantajları Ne?

  Axie Infinity (AXS) Coin dezavantajları:

  • Hedef Kitleye Hitap: AXS Coin direkt olarak oyuncu kitlesi ile buluşmayı hedefler. Axie pazarını yaratır ve burada satılabilecek eşsiz canavar yavrularını oyun içinde sunar. Sadece yüksek kazançlı yatırım amacıyla kriptografik evrende olan kişilere hitap etmez. Lider kripto para birimi gibi seri alım satım ile karı sunmak hedefi değildir.
  • Saldırı Riski: AXS Coin sanal cüzdanda ağda oluşabilecek saldırıların riski altındadır. Bunu ortadan kaldırmak için donanım cüzdanda saklaması tercih edilir.
  • Merkeziyetsiz Finansta Etkin Rol Almama: AXS Coin popüler ERC-20 tokenları gibi merkeziyetsiz finansal işlemlerde aktif rol almaz. Alım satım, takas ve dijital öğe satın alma işlemlerinde kullanılır. 

  Sonuç

  NFT sektörü için henüz yeni bir konsept olan pokemon benzeri oyun olan Axie Infinity oldukça heyecan verici bir proje Analistler AXS Coin için parlak bir gelecek çiziyorlar. 2021 sene sonunda ve ilk periyot içinde AXS Coin’in değer kazanabileceğini ifade ediyorlar. Axie dijital öğe pazarında kullanılabilen AXS Coin’in oyuncuların alım talepleri ile değer kazanabileceğini aktarıyorlar. AXS Coin eğer tahminlere uygun hareket ederse popülerliğini artırarak geleceğe ilerleyecek.  

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle