Kripto Para

Grayscale’da bir günde 2.1 milyar dolar buhar oldu!

  Kripto para piyasasının en büyük fonu olarak dikkat çeken Grayscale, sadece 24 saat içinde 2.1 milyar dolarlık kripto varlık kaybetti. Fondan çıkan yüklü miktardaki kripto paralar, yatırımcılarda da endişe yarattı. 

  Kripto para dünyasının dev fonlarından Grayscale, bünyesinde bulundurduğu kripto paralar ile sık sık gündeme geliyordu. Büyüklüğü ile dikkat çeken bu fon özellikle Bitcoin (BTC) yatırımı yapmak isteyen kurumsal yatırımcılara hizmet veriyor. Edinilen son bilgilere göre Grayscale fonlarındaki kayıp basında geniş yankı buldu. 

  Grayscale, sadece 1 gün içinde 2.1 milyar dolarlık kripto varlığını kaybetti. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden Barry Silbert’in sahibi olduğu Digital Currency Group’un yan kuruluşu olan fondaki bu kayıp dikkat çekti. Fonun kripto para varlıklarının büyüklüğü 36.2 milyar dolardan sadece 24 saat içinde 34.1 milyar dolara düşmesi, yatırımcıları endişelendirdi.

  Bitcoin ve Kripto Para Çıkışları Hız Kazandı

  Grayscale resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda fondaki kripto para varlıklarının toplam değerinin son durumu anons edildi. Kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilen fondaki azalma endişe yarattı. Öte yandan popüler analistler ve uzmanlar da Grayscale fonundan sadece son günlerde değil geçen aydan bu yana çıkışların olduğunu vurguladı.

  Grayscale Investments fon yönetim şirketi, elinde tuttuğu kripto miktarının son yirmi dört saat içinde 2,1 milyar dolar düştüğünü açıklamasıyla gündem oldu. Bybt analitik platformu tarafından sağlanan veriler, Grayscale kripto trust’larından çıkışların son 1 aydır hız kazandığını hatırlattı. 

  Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Etkili Oldu

  Yatırımcıların Grayscale fonundaki 6 aylık yatırım grafiğini gösteren Bybt analitik platformu dikkat çekici paylaşımlarda bulundu. Kurumsal yatırımcıların 6 aylık kilitli kripto para varlıkları arasında ikincil piyasalara geri çekilenler ağırlıklı olarak Bitcoin ve büyük altcoinler olduğu görüldü. Uzmanlar kripto para fiyatlarındaki düşüşün devam etmesi durumunda Grayscale gibi en büyük fonlardan bile çıkışların devam edeceğini düşünüyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle