Kripto Para

AXS coin yine beklentilerin uzağında kaldı!  

  Blockchain tabanlı oyun Axie Infinity (AXS), altcoin piyasasında geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmış olmasına rağmen bir türlü kendisinden bekleneni veremedi. AXS coin, en popüler oyna kazan blockchain oyununda kullanılmasına rağmen gelir elde edemiyor…

  Kripto para piyasasında uzun bir konsolidasyon döneminden sonra yeniden yükseliş hareketlerinin görülmesi yatırımcıların dikkatinden kaçmıyor. Bu süreçte inişli çıkışlı bir grafik çizerek yatırımcısını şaşırtan kripto paralarla ilgili haberler de basında geniş yankı topluyor. Son olarak Axie Infinity (AXS), 2021 yılının şubat ayından beri ilk defa haftalık olarak gelir seviyesinde 1 milyon doları geçemedi ve yatırımcısını üzdü. 

  En popüler oyna-kazan Blockchain oyunları arasında yer alan Axie Infinity'de yaşananlar yatırımcıları canından bezdirdi. Yerli kripto para yatırımcılarının da cüzdanlarında sık sık yer verdikleri AXS coin, haftalık gelir seviyesinde beklentileri karşılayamadı. Axie Infinity blockchain oyunu geçen hafta sadece 988 bin 400 dolar gelir elde ederek aylar sonra ilk kez 1 milyon dolar barajının altında kaldı. 

  AXS Coin Eski Halinden Çok Uzak

  Kripto yatırımcılarının büyük umutlar beslediği Axie Infinity projesi, blokchain tabanlı oyunlar arasında Play-to-Earn kategorisinin parlayan yıldızı olarak kabul ediliyor. 2021 yılında piyasayı ve oyun dünyasını adeta kasıp kavuran Axie Infinity, son bahar mevsiminde rekor üstüne rekor kırmıştı. Zirveyi 215 milyon doların üstünde gelir elde ederek yapan projenin AXS coinine büyük talep oluşmuştu. Yerli yatırımcılar da AXS coinden para kazanabilmek için alımlarını hızlandırmıştı.

  Geçen sene ekim ayında oyunun geliştiricisi Sky Mavis şirketi, 152 milyon dolarlık fon yatırımının ardından 3 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşmıştı. Fakat son verilere bakıldığında Axie’nin 2021 yılının Kasım ayından bu yana devamlı düştüğü görülüyor. Oyunun gelirlerinde yaşanan azalmayla birlikte AXS coin fiyatı da değer kaybetmeye devam ediyor.

  AXS Coinde Moral Bozan Gelişmeler

  Axie Infinity blockchain oyun içi tokeni Smooth Love Potion’ın (SLP), yakım olmadan piyasaya sürüldüğü için burada yaşanan enflasyonla oyunun değeri olumsuz etkilendi. Ayrıca Sky Mavis şirketi oyuna daha fazla yakım mekanizması kursa da değer kaybına engel olamadı. bunula birlikte AXS coinin kullandığı Ronin Blockhain 625 milyon dolarlık saldırı sonrası AXS coin fiyatı olumsuz etkilendi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle