Kripto Para

Kripto piyasası yerinde sayarken bu altcoin uçuyor!

  Kripto para piyasasındaki toparlanma belirtileri sınırlı kaldı ve istenen yükseliş hareketi bir türlü gelmedi. Piyasa genelindeki tablo bu şekildeyken, Axie Infinity (AXS) ise rekor üstüne rekor kırarak yükselişini sürdürüyor…

  Son dönemde kripto para yatırımcıları arasında çok konuşulan blockchain tabanlı oyun platformu Axie Infinity (AXS), tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Kripto para piyasasının genelinde yaşanan belirsizliğe rağmen AXS fiyatı durdurulamadan yükseliyor. Merkeziyetsiz NFT oyununun yerel tokeni olan AXS, son 24 saatte yüzde 30’dan fazla yükseliş kaydetti.

  Rekor üstüne rekor kıran AXS fiyatı, son dönemde 32.19 dolar seviyesine kadar tırmanarak tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaşmayı başardı. Yeni bir ATH belirleyen Axie Infinity (AXS) kripto para biriminin önlenemez yükselişi altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. 

  Son 3 Günde Rekor Üstüne Rekor Kırdı

  Son dönemde herkesin dilinden düşmeyen AXS fiyatının son 3 günde kaydettiği yükseliş ise yüzde 130 oranına kadar yükseldi. Axie Infinity, oyuncuların çeşitli fantastik yaratıkları toplamasına, yaratmasına ve onları diğer kullanıcıların evcil hayvanlarına karşı koymasına olanak tanıyan bir oyundur.

  Pokemon’a çok benzeyen blockchain tabanlı bu oyunun popülaritesi her geçen gün artıyor. Oyunun yerel tokeni AXS de bu popülerlikten nasibini alarak piyasadaki en büyük kripto para oyunlarından biri haline gelmeye başladı

  En Kârlı Blockchain Uygulaması

  Bunun yanı sıra Axie evcil hayvanlarının her biri esasında kendi içinde kripto para dünyasının son dönemdeki yıldızı olan NFT yerine geçiyor. NFT’ler kopyalanamayan ve taklit edilemeyen, kanıtlanabilir benzersiz tokenlerin özel bir türü olmasıyla öne çıkıyor. NFT’ler benzersiz ve tek olması sebebiyle özellikle koleksiyonerler arasında oldukça popülerlik kazandı.

  Giderek artan ilgi sayesinde Axie Infinity oyunu, genel protokol oyun içi ücretlerden de milyonlarca gelir elde ediyor. Son 1 aylık performansa bakıldığında Axie Infinity, DeFi dünyasının önde gelen Uniswap, Aave, Sushiswap gibi popüler tokenleri geride bırakarak en kârlı uygulama haline geldi. Analistler AXS Coin geleceğine olumlu baktıklarını belirttiler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle