Ünlü analist bu altcoin için FOMO uyarısı yaptı!

  Kripto para piyasasında, kısa sürede değerini 10 katına çıkartan AXS fırtınası esiyor. En popüler altcoin projelerinden biri haline gelen ve bir aydan kısa sürede büyüyen AXS uzmanların da ilgi odağı oldu…

  Son 1 ayda Axie Infinity (AXS) fiyatındaki ciddi büyüme, altcoin yatırımcılarının ve analistlerin dikkatinden kaçmadı. Kısa sürede yüzde 900’den fazla değer artışı yakalamasıyla büyük ilgi görmeye başlayan AXS’ye karşı usta analistlerden FOMO uyarısı geldi. Non-fungible token (NFT) destekli oyun ekosistemi Axie Infinity yükselen performansıyla yatırımcısına büyük kazanç sağladı.

  Axie Infinity üzerinden satın alınan sanal arazilerle yüzde 9 binden fazla kazanç elde eden yatırımcılar, piyasada ilgi odağı haline geldi. Illuvium'un kurucu ortağı Kieran Warwickson paylaşımında, 2020 ortalarında satın alınan bir sanal arazinin 28 bin dolara satıldığını söyledi. Warwick, satın alınan sanal arazinin "tamamen spekülasyondan ibaret olduğunu" söylerken yatırımcıları FOMO konusunda uyarmayı ihmal etmedi. 

  Arazi Ekosistemine Yatırım Yaptı

  Warwick, dört sanal arazi ekosistemine yatırım yaptı, ancak yalnızca Axie Infinity ve Mars üzerinden gelir elde ettiğini belirtti. Ünlü isim, gelecekte büyüyeceğini düşündüğü tüm oyunlarda yer almak istediğini kaydetti. 

  Herhangi bir varlıkta kıtlık görülünce fiyatının yükseleceğini vurgulayan Warwick şunları söyledi: “10 bin yeni arazi oluşturulursa ve aniden bir milyon oyuncu ekosisteme dahil olursa, ortaya çıkan kıtlığın gerçek bir cazibe meydana getireceğini görebilirsiniz.”

  Son 24 Günde Yüzde 913 Arttı

  Non-fungible token (NFT) destekli oyun ekosistemi Axie Infinity, hızlı yükselişi ile altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmıyor. AXS coinin fiyatı son 24 günlük süreçte yüzde 913 oranında artış yaşayarak yatırımcılarına büyük kazanç sağladı. 

  Öte yandan AXS fiyatındaki yükselişe karşı yatırımcıları uyaran isimler arasında Amsterdam borsasında tam zamanlı trader olan Michael van de Poppe de yer aldı. Ünlü analist Poppe, kısa sürede hızlı fiyat artışı gören AXS tokeni hakkındaki yorumunda AXS/USD paritesine temkinli yaklaşılması gerektiğini vurguladı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle