Kripto Para

ADA için kader anı: Alonzo güncellemesinin tarihi

  Kripto para piyasalarında, önde gelen altcoinler arasındaki rekabet günden güne büyüyor. Özellikle lider altcoin Ethereum’a (ETH) rakip olarak gösterilen altcoinlerin mücadeleleri, ilginç gelişmelere sahne olabiliyor. Bu mücadelelere büyük ölçüde ortak olan Cardano (ADA), elini güçlendirmek adına duyurduğu güncellemelerine bir yenisini daha ekliyor. ADA ağında yapılacak olan yeni güncellemenin tarihi belli oldu.

  Kripto para sektöründe, Bitcoin (BTC) piyasa değeri ile tüm piyasalara yön verebiliyor. Onun fiyat hareketlilikleri, altcoinleri de doğrudan ya da dolaylı olarak paralel yönlü etkileyebiliyor. Öte yandan altcoinler, özellikle Bitcoin’in durgun zamanlarında Ethereum’un (ETH) hareketliliklerine göre yön belirleyebiliyor. Lider altcoin Ethereum’un rakipleri arasında gösterilen bazı önde gelen altcoinlerin bu alandaki hareketlilikleri ise farklı bir mücadeleyi ortaya koyuyor.

  Piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasında Binance Coin (BNB), Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA), Ethereum’a rakip olarak gösterilen altcoinler arasında yer alıyor. Bu üç altcoin arasındaki mücadelelerde ortaya çıkan fiyat hareketlilikleri, listenin yeniden şekillenmesini sağlıyor. Bu alanda geçtiğimiz aylarda güçlü ataklar yapmış olan Cardano (ADA) yeni bir atak için hazırlanıyor.

  Jones: “Kader Anı Yaklaşıyor”

  Mary hard fork güncellemesi ile birlikte 1,5 dolar seviyesinde tüm zamanların rekorunu kıran Cardano, yol haritasını tamamlamak adına yoluna devam ediyor. Ethereum ekosisteminden ayrılarak Ethereum’a rakip konumunda Cardano’yu kuran Charles Hoskinson henüz bu haritayı tamamlayabilmiş gibi görünmüyor. Duyurulan yeni güncelleme ise sadece Hoskinson’u değil, tüm ADA yatırımcılarını yakından ilgilendiriyor.

  IOHK mühendislerinden Michael Peyton Jones, Mary güncellemesinden sonra merakla beklenen Alonzo hard forku için heyecan uyandıran açıklamalarda bulundu. Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Jones, ayrıca Mary ve Allegra forkları ile başlayan dönüşüm süreçlerinin tamamlanacağını ifade etti. Jones “kader anının” yaklaştığını belirtti.

  Güncelleme İle Ağa NFT’ler De Gelebilecek

  Jones, açıklamalarında ADA ağına Alonzo güncellemesinin 2021’in üçüncü çeyreğinde geleceğini duyurdu. Yani Ağustos, Eylül ya da Ekim ayında ADA ağında Alonzo güncellemesi gerçekleşecek. Bu tarihler, analistlere göre boğa koşularının zirve yaptığı tarihler.

  Jones, Alonzo güncellemesi ile birlikte akıllı sözleşmelerde devrim yaratılacağını iddia etti. Jones’un açıklamalarına göre güncelleme ile birlikte NFT’ler de (non-fungible-token) ağa gelebilecek.

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle