Kriptopara

Büyük Düşüşün Ardından Yükselmesi Beklenen 10 Kripto Para

  Kripto para piyasasında ilk olarak 12 Mayıs 2021’de etkileri görülmeye başlayan genel fiyat düşüşleri ardından karamsar bir hava piyasaya hakim olmuştu. Bunun ardından ise yatırımcıların aklında birçok soru belirdi. Fiyatlar hızla düşerken hangi varlıklara yatırım yapılabileceği merak edildi ve büyük düşüş ardından yükselebilecek coinler araştırılmaya başlandı. 

  Bu yazımızda sizlere, analistlerin tahminlerini baz alarak artışa geçebilecek olan 10 kripto para hakkında detaylı bilgiler aktardık!

  Binance (BNB) Coin

  Aayush Jindal, Michael Van de Poppe gibi analistler 2021 senesi Mayıs ortasında yaşanan piyasa çöküşü ardından BNB Coin’in kısa vadeyi atlattıktan sonra değer kazanabileceğini vurguladılar. Beklenen yönde 21 Mayıs 2021’de BNB Coin yükseliş trendi ile 382.86 dolara çıktı. Değer kazanımını ise %4.16 seviyesine getirdi.

  Analistlere göre, BNB Coin, 2021 senesi Temmuz ayı içinde 400.00 dolar ile 450.00 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. Bu kapsamda 2021’de değer kazanımı yapması bekleniyor.

  Ethereum (ETH)

  Analistlere göre ETH, piyasa çöküşü ardından artışa kısa vade sonra geçecek olan bir diğer kripto para birimi oldu. Analistler Ethereum’un 2021 senesinde yeni güncellemeler ile ölçeklendirilebilirlik problemini ve hız düşüşünü ortadan kaldıracağını açıkladılar. Bu kapsamda alım taleplerinin artabileceğini ve fiyatın ise bundan pozitif etkilenebileceğini belirttiler.

  Piyasadaki çöküş ardından, 21 Mayıs 2021’de 2.708 dolar seviyesine çıkışı başaran ETH, %0.74’lük değer kazanımını tabloya aldı. Analistler bu düzeltme ardından ETH yükseliş olasılığının arttığını belirttiler. 2021 senesi Ağustos ayında ETH fiyatının 3 bin dolar ile 3.500 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini açıkladılar.

  XRP Coin

  Analistler XRP Coin’in uzun süre SEC davası ile gündeme geldiğini belirttiler. İlk duruşmada ise XRP geliştiricilerinin mantıklık hareketlerinin fiyatı yükselttiğini açıklıyorlar. Beklentiler 2. duruşmada da geliştiricilerin daha olumlu sonuçlar alacakları yönünde gelişti. Buna bağlı olarak piyasa düşüşü ardından XRP fiyatlarının ilerleyen dönemde artışa gidebileceği belirtildi.

  Analistlere göre XRP Coin, Elon ve Buterin savaşında da adı hiç anılmayan bir altcoin olduğu için manipülasyonlardan az oranda etkileniyor. Bu yüzden 2021 senesi ikinci yarısında fiyatının 1.50 dolar ile 2 dolar bandı arasına yükselebileceği açıklandı.

  Tezos (XTZ) Coin

  Analistlere göre Mayıs ayındaki piyasa çöküşünden kısa vade sonra XTZ Coin artışı görülecekti. Analistler bu yönde bir tahmini verdiler. 21 Mayıs 2021’de tabloya bakıldığında ise beklenin gerçekleştiği ve XTZ Coin’in %1.83’lük değer kazanımı ile 4.06 dolar fiyata ulaştığı görülüyor.

  Analistler yükseliş trendinin 2021 senesi Haziran sonu değer kazanım ihtimalini kuvvetlendirdiğini açıladılar. Analistlere göre XTZ Coin Haziran sonunda 4.50 dolar ile 5 dolar bandı arasında fiyatlanabilir.

  Cardano (ADA) Coin

  ADA Coin staking işlemlerinde en çok ön plana çıkan kripto para birimleri arasında yer alıyor. Analistler özellikle geleneksel bankacılık hizmetleri ile kredi alamayanların ADA Coin kredisi almayı tercih ettiklerini belirtiyorlar. Bu taleplere bağlı olarak, piyasa çöküşünden kısa vade sonra ADA Coin’in toparlanabileceğini ve değer kazanabileceğini açıkladılar.

  Analistlerin görüşlerini doğrulayan ADA Coin, 21 Mayıs 2021’de çöküş ardından %4.03’lük değer kazanımı yaptı. Fiyatını bu tarihte 1.72 dolar düzeyine çıkaran ADA Coin’in, 2021 sene Temmuz ayında ise 2.50 dolar ile 3 dolar bandı arasında fiyatlanabileceği umuluyor. 

  Chainlink (LINK) Coin

  Analistler LINK Coin’in güçlü bir kripto para birimi olduğunu savunuyorlar. Genel piyasa düşüşü ardından kendini en kısa sürede düzeltebilecek olan iki kripto paranın ETH ve LINK Coin olduklarını açıkladılar.

  Analistlere göre LINK Coin 2021 senesi ikinci yarısında 35 dolar ile 40 dolar bandı arasında hareket edebilir. Diğer yandan Mayıs ortası genel piyasa düşünün hemen ardından 21 Mayıs 2021’de LINK Coin’in %1.32’lik değer kazanımı ile düşüşten sıyrılmayı başardığını açıkladılar. 

  Dogecoin (DOGE)

  Analistlere göre DOGE Coin, gündeme o kadar fazla haberi taşıyor ki popülerliği yükseldikçe fiyat artışına gitme olasılığı da o kadar artıyor. Özellikle Elon Musk’ın yorumlarında yer alan DOGE Coin’in 2021’de değer kazanabileceği düşünülüyor.

  Yaşanan genel piyasa düşüşü ardından kısa vadede Dogecoin’in karamsar yapıdan kurtulabileceği analistlerce açıklanmıştı. Bunun ardından 21 Mayıs 2021’de beklenen oldu ve DOGE, %9.26’lık değer kazanımı ile 0.39 dolara yükseldi. Analistler Dogecoin’in 2021 ikinci yarısında ise 0.50 dolar ile 0.60 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini açıkladılar.

  BitTorrent (BTT) Coin

  Analistler 12 Mayıs 2021’de Elon Musk’ın açıklamaları ile başlayan piyasadaki genel fiyat düşüşlerinin altcoinleri net şekilde etkilediğini ifade ediyorlar. Ancak kısa vade ardından BTT Coin’in bir düzeltmeyi Mayıs ayı bitmeden yapabileceği belirtilmişti. Tahmine uyan BTT Coin, 21 Mayıs 2021’de fiyatını %14.47 oranında yükseltti ve 0.0045 doları tabloya aldı.

  Analistlerin ikinci tahmini ise BTT Coin’in 2021 senesi Temmuz ay içinde 0.0050 dolar ile 0.0055 dolar arasında fiyatlanabileceği yönünde oldu. Bu kapsamda BTT Coin’in düşüş trendini kırabileceği açıklanıyor. 

  Litecoin (LTC) Coin

  Analistler, LTC Coin geleceğini pozitif oranda büyüme potansiyeli sahip altcoinler arasında görüyor. Analistler, Litecoin'i piyasadaki genel düşüş trendinden erken sıyrılabilecek kripto para birimleri arasında görüyorlar.  Bu yüzden 2021 Mayıs ayı bitmeden LTC Coin’in bir düzeltme yapabileceğini ifade ettiler. Analistlerin tahminleri doğru çıkarken, 21 Mayıs 202’de LTC Coin%1.15’lik değer kazanarak, 206.47 dolarda fiyat düzelmesi yaptı.

  Analistlere göre LTC Coin yükseliş trendini 2021 senesi ikinci yarısında da gündeme taşıyabilir. Özellikle Ağustos ayında hızlı bir yükseliş ile 250 dolar ile 300 dolar bandı arasında fiyatlanabileceği düşünülüyor.

  ZCash (ZEC) Coin

  ZEC Coin, analistlerin genel piyasa düşüşü ardından değer kazanmasını bekledikleri altcoinler arasındaydı. Analistler 12 Mayıs 2021’de ZEC Coin’in Mayıs ayı sonlanmadan değer kazanımına gidebileceğini belirttiler. Beklenen gerçekleşti ve ZEC Coin 21 Mayıs’ta %6.89’luk değer kazanımı ile düşüşten sıyrıldı.

  Analistlere göre bu artış ile 177.27 dolar değerine ulaşan fiyat, 2021 senesi Temmuz ayında ise 200 dolar ile 250 dolar bandı arasına yükselebilir. Bu kapsamda tahminler değer kazanımı yönünde gerçekleşti.

  Piyasa Nabzını Takip Ederek Temkinli Yatırım Yapılmalı

  12 Mayıs 2021 tarihinde ilk kez yankıları görülen ve orta vadede devam eden genel piyasa gerilemesinden kurtulması beklenen coinleri sıraladık. Genel olarak kripto para topluluğunun en çok güvendiği bu coinler analistlerin de gündeminde. Tahminlere göre ilk adımda düşüş trendinden kurtulan LINK, ZEC, DOGE, BTT ve diğer coinlerin 2021 ikinci yarısında da artışa gidebilecekleri düşünülüyor. Elbette hassas bir dönemde geçildiği için yatırımcıların güncel haberleri takip etmesinde de yarar var. En akıllıcası, kademeli olarak yapılacak alımlar ile piyasanın yakından takip edilmesi olacaktır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle