Kripto Para

Üniversitelere giriş ücretleri kripto parayla ödenecek

  Kripto para piyasasının büyümeye devam ettiği dönemde kripto para kullanımı da yaygınlaşıyor. Bir devlet üniversitesi, eğitim harçlarının kripto para ile ödenmesine izin vereceğini duyurdu…

  Kripto para piyasası toplam değerini arttırmaya devam ederken, kripto paraların kullanımı da benimsenmeye ve yaygınlaşmaya başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve diğer altcoinler çeşitli ödeme yöntemlerinde kullanılmaya devam ediyor. Buna son olarak devlet üniversitelerinin giriş ücretleri de ilave edildi.

  Romanya’nın Sibiu kentinde bulunan bir devlet üniversitesi, öğrencilerin giriş ücretlerini ve eğitim harçlarını kripto para ile kabul edeceğini açıkladı. Buna göre devlet üniversitesinin öğrencileri yıllık eğitim harçlarının ödenmesinde kripto para birimleri ile ödeme yapabilecek. Sibiu Lucian Blaga Üniversitesi tarafından başlatılan bu uygulamanın kısa süre içinde ülkedeki diğer devlet üniversitelerine de yayılacağı tahmin ediliyor.

  Kripto Para İle Giriş Ücreti Ödeme Dönemi

  Kripto para birimlerinin benimsenmesi konusunda büyük bir atılım olarak kabul edilen bu gelişme, kripto para sektöründe de büyük ses getirdi. Sibiu Lucian Blaga Üniversitesi rektörlüğünden yapılan duyuruya göre 11 binden fazla öğrencinin kripto para ile giriş ücreti ödemelerine izin verilecek. Bu gelişmeyi yorumlayan kripto para uzmanları ve destekçileri, sektör açısından olumlu bir adım atıldığını vurguladı.

  Öğrenciler, Sibiu Lucian Blaga Üniversitesi’ndeki lisans eğitimleri için yıllık bin dolar olan okul harcını kripto para ile ödeyebilecekler. Bu ödemelerin kripto para piyasasında işlem gören Elrond (EGLD) ile yapılacağı açıklandı. Üniversite, EGLD ile yapılan okul harcı ödemelerini daha sonra Ruman leyine dönüştürecek

  Elrond ile İşbirliği Yapıldı

  Kripto para dünyasının önde gelen altcoin projelerinden biri olan Elrond (EGLD) altcoin yatırımcılarının dikkatini çekmeye devam ediyor. Sibiu Lucian Blaga Üniversitesi’nin Rektörü Sorin Radu bu anlaşma kapsamında şunları söyledi: “Üniversitemiz her zaman topluluğumuzun ve yerel işletmelerin destekçisi olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

  Elrond ile iş birliği yapma kararımız da, bu stratejinin bir parçasıdır.” 2019 yılında Binance Launchpad'de ilk borsa arzı olarak başlatılan Elrond büyümeye devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle