Kriptopara

En Çok Yükselmesi Beklenen Coinler Hangileri? 2021-2022

  Kripto para piyasalarının boğa rallisi ile birlikte yükselmesi, birçok yatırımcının yönünü bu sektöre çekti. Şimdi ise yatırımcıların merak ettiği bir tek soru var: Yükselmesi Beklenen Coinler Hangileri? 2021 ve 2022 senelerinde en çok yükselmesi beklenen coinler uzman analistler tarafından açıklandı.

  Analistler bu coinleri seçerken teknik ve temel analiz verilerini ele alıyorlar. Diğer yandan güncel olarak projelerin gündeminde olan haberlerin etkisi de burada önemli. Bu yazımızda analistlerin işaret ettikleri coinler hakkında bilgileri ve onlar için paylaşılan yorumları sizlere sunacağız. 

  En Çok Yükselmesi Beklenen Coinler 2021

  Analistler 2021 senesinde yatırımcıların dikkatini etkili fiyat artışıyla çekebilecek coinleri açıkladılar. Bu coinler arasında şu coinler bulunuyor:

  Analistler bu kripto para birimlerinin yaşanan son gelişmelere bağlı olarak yüksek fiyatlamaları tabloya alabileceklerini düşünüyorlar.

  En Çok Yükselmesi Beklenen Coinler 2022

  Analistler 2022 senesinde fiyat çıtasını rekor seviyelere alabilme ihtimali olan coinleri sıraladılar. Onlara göre, önemli oranda değerlenebilecek kripto para birimleri 2020 yılı için şöyle sıralanıyor:

  Analistlerin bu kripto para birimleri hakkında paylaştıkları bilgileri ise alt başlıklardan öğrenebilirsiniz. 

  Bitcoin

  BTC fiyatı nereye giderse gitsin kripto para piyasası durumu da ona paralel bir yön alıyor. 2021 senesi içinde Tesla’dan büyük bir açıklamanın gelmesi ardından 2021 senesi BTC boğa koşusundan söz edilmeye başlandı. Analistler dev elektrikli araba üreticisi şirketin BTC ile ödeme kabul edeceğini belirtiyorlar. Elon Musk tarafından da bu gelişmenin doğrulanması ardından analiz sonuçlarına bir temel analiz verisi daha eklendi.

  Analistler belirli bir süre önce rallisini durduran ve 50 bin dolar bandına 2021 içinde gerileyen BTC’nin ikinci yarıda rekor kırabileceğini açıkladılar. 2021 hakkında yorum yapan analistler, BTC’nin 55 bin dolarlık ilk ciddi direncinin üzerine çıkmayı başardığını belirttiler. Daha sonra ise 57.700 doları aşmak için hareket ettiğini vurguladılar. 60 bin doları test eden ve tekrar gerileyen BTC için yeni tahminlerini açıkladılar. Analistlere göre BTC 2021 sene sonuna doğru 75 bin dolar ile 80 bin dolar bandı arasında fiyatlanabilir. 

  Cardano (ADA)

  Analistler 2021 ve 2022 senelerinde yakından takip edilmesi gereken ikinci kripto para birimini Cardano olarak gösterdiler. Şubat ve Mart aylarında ADA Coin’in oldukça iyi bir performansı öne aldığını düşünüyorlar. Analistler Cardano için daha gelişmiş akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına yönelik bir proje için zamanlama koyulduğunu açıkladılar. Bu yeniliğin 2021 ve 2022 senelerinde ADA Coin değer kazanımını destekleyebileceğinin altını çiziyorlar. 

  Analistler, Cardano için bir test ağının oluşturulacağını ve bu ağda birçok yeni niteliğin denenebileceğini ifade ettiler. Yapılan yenilikleri görmek isteyen yatırımcı kitlesinin ise 2022 başında alım taleplerini iletebileceklerini düşünüyorlar. Bu açıdan analistlere göre ADA Coin fiyatı 2022 başında 3.50 dolar ile 4 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. 

  Binance Coin (BNB)

  Analistler BNB Coin hakkında bilgi verirken, onu 2021 senesi içinde geçirdiğimiz sürede 350 dolar fiyatına yükseliş yapabilen ve dikkat çeken kripto para birimi olarak tanımladılar. 2021 ilk periyodu içinde BNB Coin’in 290 dolar ile 240 dolar bandı arasında istikrarlı bir seyirde ilerlediği günlerin gözden kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorlar. 

  Analistler kripto paraların çok uzun süre istikrarlı alanda kalmayı sevmediklerinden söz ediyorlar. BNB Coin grafiklerini incelediklerinde 2021 senesi ikinci periyodunda bir artışın olabileceğini belirtiyorlar. Analistler BNB Coin için 2021 senesinin 3 aylık Coin yakma süresinin de gündemde olduğunu, bunun bir katalizör görevi alabileceğini belirttiler. Binance Smart Chain’de bir gerileme verisi görmeyen analistler, 2021 ikinci periyodunda BNB Coin’in alım taleplerini karşılayabileceğini düşünüyorlar. İkinci periyotta BNB Coin’in en çok artabilecek kripto para birimleri arasında yer alabileceğini açıkladılar. 

  Solana (SOL)

  Analistler SOL Coin’in 2021 ve 2022 senesinde yatırımcılara sunduğu avantajlara bağlı olarak rekor fiyatları görebileceğini açıklıyorlar. Analistler, saniyelik sürede sunduğu yüksek işlem hızı, düşük işlem ücretleri ve ölçeklendirilebilir ağ altyapısı sayesinden 2021’de alım taleplerini karşılayabilecek altcoin’in SOL Coin olabileceğini düşünüyorlar.

  Diğer yandan artık Ethereum’un yüksek işlem ücreti ve yavaşlayan işlem süreçleri ile ilgiyi kaybedebileceğini açıkladılar. Alternatif arayanların ise Solana’ya yönelmesini bekliyorlar. Bunun yanında SOL Coin’in tarihsel fiyat ilerleyişini de gündeme taşıdılar. 1 Ocak 2021’de SOL Coin’in 0,55 dolar civarından işlem gördüğünü hatırlattılar.

   İlk periyotta dikkatleri üzerine en yüksek şekilde çektiği anda ise 18 dolarlık fiyatla %3,200 toplam getiriyi yatırımcılarına sunduğunu belirttiler. Kripto para biriminin teknik analizlerini yaptıklarında 2021 ikinci yarısına yönelik yavaşlama belirtisi görmediklerini açıkladılar. DeFi ve NFT bağlantıları ile daha da hareketlenen SOL Coin’in 2021 senesi içinde en yüksek artışı yaşayabilecek kripto para birimleri arasında yer alabileceğini belirtiler.

  Uniswap (UNI)

  Analistler 2021 senesinde UNI Coin’in bir adım öne çıktığını düşünüyor. Çünkü Uniswap, merkezi olmayan kripto borsası aynı zamanda da otomatik bir piyasa yapıcı niteliğini taşıyor. Analistler 2021 Mart ayında bir haberin gündeme geldiğini ve bu haberin UNI Coin kaderini değiştirebileceğin belirtiyorlar. Uzun zamandır adından söz edilen Uniswap V3’ün teknik niteliklerinin belli olduğunu ifade ettiler. Analistler, esnek sermaye konusunda verimli otomatik piyasa yapıcı modeline geçiş için yapılacak güncelleme ardından UNI Coin fiyatında atış olabileceğini açıkladılar. 

  Analistler Ethereum katmanına ait mainnet lansmanı için hedeflenen tarihin 5 Mayıs olduğuna dikkat çektiler. Bu kapsamda UNI Coin’in bu mainnet ardından değerlenebileceğini düşünüyorlar. 2021 sene sonunda ve 2022 ilk yarı bitiminde UNI Coin daha gelişmiş yapısıyla alım taleplerini karşılayabileceğini vurguladılar. Bu noktalarda ise altcoinler içinde dikkat çekebilecek bir fiyatlanmayı bekliyorlar. 

  Sonuç

  Gördüğümüz kadarıyla 2021 ve 2022’de fiyat artışı ile dikkat çekebilecek coinler BTC, UNI, SOL, BNB ve ADA Coin olarak analistlerce açıklanmış durumda. Bu coinlerin 2021 ikinci periyodunda ve 2022 senesi içinde hızlı yükseliş trendlerini yakalayabilecekleri düşünülüyor. Uzun vadeli yatırımlar yapıldığında kullanıcılar yine de güncel haber takibini bırakmamalı. Yatırım yapılan kripto para projesi ile ilgili güncel haberler takip edilerek ona göre pozisyon almakta yarar vardur.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle