BTC'de asıl yükseliş bu tarihte! Uzmandan teknik analiz geldi

  Tecrübeli kripto para analisti Rekt Capital’den 2024 yılına dair Bitcoin (BTC) tahmini geldi. Anonim analist, BTC’nin parabolik ralli yaparak 80 bin doların üzerine çıkmasını bekliyor.

  Kripto para topluluğunda oldukça popüler olan Rekt Capital, dikkat çeken analizlerine bir yenisini daha ekledi. Lider kripto para birimi BTC’nin 2024 yılının Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen blok ödülü yarılanmasıyla ilgili tahminlerde bulundu. Usta analist, bu yarılanmadan sonra BTC fiyatının yeni bir parabolik ralli gerçekleştireceğini öngördü.

  X hesabındaki takipçileriyle BTC analizini paylaşan Rekt Capital, BTC’nin blok ödülü yarılanmasından sonraki süreçte 80 bin doların üzerine çıkabileceğini söyledi. BTC madencilerinin çıkardıkları blok başına aldıkları BTC ödülünün miktarı yüzde 50 oranında azalacak. Kripto para dünyasında “halving” olarak bilinen bu yarılanmanın Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor.

  "BTC Yükselişini Kaçırmak İstemeyeceksiniz"

  Rekt Capital, geçmiş verilere bakarak önümüzdeki BTC yarılanmasından sonraki aylarda parabolik bir yükseliş görüleceğini iddia etti. En büyük kripto para birimi BTC’nin şu anki durumunu da değerlendiren usta analist, düşüş trendinin devam etmesini bekliyor: “Durun ve yaklaşan blok ödülü yarılanması öncesi dönemde olumsuzluklardan uzak durun. Blok ödülü yarılanması sonrası parabolik ralliyi kaçırmak istemeyeceksiniz.”

  Deneyimli kripto para analisti BTC için bazı risklerin henüz geride kalmadığını hatırlattı. 2019 yılındaki ayı piyasası döngüsün yeniden görülebileceğine dair uyarılarda bulunan analist üçgen formasyonuna dikkat çekti. Rekt Capital, BTC’nin düşük tepeler oluşturmaya devam etmesi durumunda 2024 Ocak’ta yaklaşık 20 bin dolar seviyesindeki CME boşluğunu doldurup dolduramayacağını sordu.

  Üçgen Formasyonu Kırıldıktan Sonra Uçacak

  Anonim kripto para analisti Rekt Capital, BTC analizinde “Eğer doldurursa olası yol blok ödülü yarılanmasına yakın bir dönemde bir kırılma olmasından önce siyah üçgenin zirvesine doğru konsolide olması.” şeklinde beklentilerini paylaştı. Analistin paylaşımına göre BTC Nisan 2024’te üçgen kırılımını doğruladıktan sonra parabolik yükseliş hareketini gerçekleştirecek.

  BTC fiyatı haberin yazıldığı sırada 26 bin 882 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler kripto para analisti Rekt Capital’in bu tahmini gerçekleşirse Nisan 2024’ten sonra BTC fiyatında 80 bin dolarlı seviyeler görülecek. Bu durum, BTC’de şu anki seviyeden yaklaşık yüzde 198 bir artış olacağını gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle