Tecrübeli analistten OP coin yatırımcısına dump uyarısı

  Ethereum katman-2 çözümü Optimisim (OP) altcoininde ciddi seviyelerde enflasyon riski gündeme geldi. Crypto Pragmatist kurucusu Jack Niewold yatırımcıları uyarırken OP coin fiyatında büyük düşüş yaşanabileceğini söyledi…

  Kripto para yatırımcıları piyasadaki gelişmeleri yakından takip ederken bir yandan da usta analistlerin görüşlerine göz atıyor. Sektörün önde gelen isimlerinden Jack Niewold, altcoin yatırımcılarına önemli bir uyarı yaptı. Crypto Pragmatist kurucusu, son dönemde ciddi enflasyon riski ile karşı karşıya kalan Optimism (OP) coin yatırımcısını uyardı. 

  Türkiye’de çok sayıda altcoin yatırımcısı, kısa vadede ciddi kazanç sağlayabilecek projelere yatırım yapmayı sürdürüyor. Geçmiş dönemde bunlar arasında gösterilen Ethereum katman-2 çözümü Optimism yerel kripto para birimi OP coin şimdi kritik seviyelere ulaştı. Deneyimli kripto para analisti Jack Niewold, OP coin için yatırımcılara “dump” uyarısında bulundu.

  OP Altcoininde Yüksek Enflasyon Riski 

  Yıllık olarak en fazla tokeni sirkülasyona sokacak altcoin projelerinden biri olarak gösterilen Optimism, kripto para basınında gündem olmaya devam ediyor. Crypto Pragmatist kurucusu Jack Niewold, son açıklamasında OP coini bekleyen enflasyon tehlikesine dikkat çekti. Tecrübeli analist, OP coin günlük enflasyon oranının yüzde 1.1 seviyesinde olduğunu vurguladı.

  Bitcoin’in yıllık enflasyon oranı yaklaşık yüzde 1.54 seviyesindeyken OP coin günlük olarak bu seviyeye yaklaşması tehlike çanlarını devreye soktu. Usta analist yatırımcılara yönelik uyarısında şu ifadeleri kullandı: “TokenUnlocks’a göre, Optimism GÜNLÜK %1.1 gibi inanılmaz bir oranda enflasyona uğruyor. Özellikle CEX’ler VE DEX’lerdeki likidite derinliğinin çok az olduğu düşünüldüğünde, durum token için iyi görünmüyor.”

  Analistten Yatırımcıya Dump Uyarısı 

  Ethereum’un üzerinde yer alan bir katman 2 blok zinciri olarak çalışan Optimism projesi son dönemde ciddi yatırımlar aldı. OP coin yatırımı yapanlar arasında önemli bir Türk yatırımcı kitlesi olduğu biliniyor. Ünlü kripto para analisti Jack Niewold OP coin fiyatındaki dump riski hakkında yatırıcımlar uyardı: “Birkaç milyon satış işlemi fiyatınında kolayca yüzde olarak anlamlı seviyede düşüş yaşatabilir.” OP coin giderek artan enflasyon oranıyla yatırımcısını tedirgin etmeye devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle