Kriptopara

Analistlere Göre 2022’de Yatırım Yapılacak En İyi Altcoinler

  Özellikle altcoin yatırımı ile uzun vadede kara geçme amacı olanlar 2022’de hangi altcoinlerin yükselebileceğini ve yatırıma değer olabileceklerini araştırıyorlar.

  Yatırım Yapılacak En İyi Coinler 2022

  Yatırımcılar, 2022’de yatırım yapılabilecek altcoinleri öğrenerek doğru bir yatırım yapmak istiyorlar. Bu yazımızda analistlere göre 2022’de yatırım yapılacak en iyi altcoinler hangileri sorusuna analistlerin açıklamalarını temel alarak yanıt bulmaya çalışacağız.

  Ethereum (ETH)

  Analistlere göre 2022’de yatırım yapılabilecek en iyi altcoinlerin başında Ethereum geliyor. Çünkü ETH’nin 2021 performansının oldukça iyi olduğu açıklandı. Diğer yandan 2021 yılı 4 Ağustos'ta ise Londra hard fork kapsamında ETH-1559 güncellemesi devrede olacak.

  Analistler bu güncelleme ile ETH arzının ideal seviyeye alınacağını ve ETH’nin artık deflasyonist bir kripto para olacağını açıkladılar. Güncelleme etkisi ile daha düşük işlem masraflarının ise yeni talepleri ve değer kazanımını getirmesini bekliyorlar. 2022 yıl sonu için ortalama 7 bin dolara yükseliş tahmini verdikleri ETH geleceğini yatırma değer görüyorlar.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Cardano (ADA) Coin

  Analistlerin 2022 için yatırıma değer buldukları altcoinlere baktığımızda genelinin kendini geliştirmeye devam eden projeler olduklarını görüyoruz. Bunlardan biri olan ve kısa süre önce ETH ile rekabete giren Cardano (ADA) Coin geleceği özellikle 2022’de pek çok kez değer kazanımı yapabileceği tahmin ediliyor.

  Özellikle Hoskinson’un önderliği ile ortaya çıkan Alonzo güncellemesi sayesinde ağa gelecek yeni-hızlı akıllı sözleşmelerin devreye girişi ile fiyatın rekor seviyelere ulaşabileceği açıklanıyor.

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Polkadot (DOT)

  Analistlere göre, DOT Coin 2020’deki piyasaya sürümü ardından kısa sürede en iyi performansı sağlayan kripto paralar arasında yer alıyor. Analistler, DOT Coin’in 2020 çıkışından kısa süre sonra CoinMarketCap’te ilk 10 kripto para arasına girdiğini hatırlattılar. Polkadot’un çapraz zincir aktarımını en kolay hale getirebilmesi, analistlerin onun geleceğini parlak görmelerini sağlıyor. 2022’de değer kazanımı yapabileceği açıklanan DOT Coin gelecekte yatırma değer kripto paralar listesinde yer aldı.

  Son gelen verilere göre 1 DOT fiyatı %polkadot+try% TL. Döviz cinsinden ise %polkadot+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Polkadot 24 saatte %polkadot+yuzde%.

  SUSHI Coin

  SUSHI Coin, belirli kripto para analistlerinin 2022’de değerlenebileceğini belirttikleri varlıklar arasında yer aldı. Kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilen analist Cantering Clark, SUHI Coin’in DeFi pazarlarını oluşturma ve akıllı sözleşmeleri devreye alma alanlarında son derece önemli olduğunu iddia etti. Bu yüzden SUSHI Coin’in, 2022’de iyi artışları yapabileceğini ve yatırım için değerlendirilmeye uygun olabileceğini düşünüyor.

  Anlık verilere göre 1 SUSHI fiyatı %sushi+try% TL. Döviz cinsinden ise %sushi+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, SUSHI Coin fiyatı 24 saatte %sushi+yuzde%.

  AAVE Coin

  AAVE Coin, ünlü kripto balinası ve analist olarak bilinen Flood’un 2022’de devasa artış beklediği kripto paralar arasında yer alıyor. Balina, AAVE Coin’in 2021 ve 2022’de yatırıma değer bir kripto para olduğunu savunurken, 5 yıl içinde 100X artış beklediğini ayrıca açıkladı. Balinaya göre 2022 senesi başında boğa piyasası oluşumu gelebilir ve bu dönemde AAVE, SOL ve SBX Coin’de artışlar kayda geçebilir.

  UniSwap (UNI)

  UNI Coin, kripto para yatırımcılarının yakın takibindeki Crypto Potato tarafından 2022’de yatırım yapmaya değer bulunan kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Analist, UNI Coin’in esnek sermaye elde etme bakımından son derece önemli bir araç olduğunu ve V3, DEX güncellemeleri ile güç kazanacağını belirtti. Analiste göre, UNI Coin geleceği 2022 yılının ilk yarısında ve ikinci yarısında değer kazanımları ön planda olabilir.

  Kripto para borsaların an itibari ile 1 UNI fiyatı %uniswap+try% TL. Döviz cinsinden ise %uniswap+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, UniSwap fiyatı 24 saatte %uniswap+yuzde%.

  Solana (SOL) Coin

  Analistler SOL Coin’in ETH güncellemeleri öncesinde ETH’nin yüksek işlem ücretinden kaçmak isteyenlerin güvenli limanı haline geldiğini açıkladılar. Analistler bu süre bazında SOL Coin’in benimsenme düzeyinin de iyi bir şekilde artığını açıklıyorlar. Artık Solana Coin yatırımcısı haline gelen bir kesimin işlemlere devam edebileceğini ve 2022’de değer kazanımı yönünde beklentilerinin olduğunu açıkladılar.

  Crypto Potato, Aayush Jindal, Michael Van de Poppe gibi isimler SOL Coin’in gelecekte, 2022’de 2021’den daha iyi performans sergileyebileceğine inanıyorlar. Hem NFT sektörüne hitap eden hem de merkeziyetsiz finansta rol alan SOL Coin’in yatırıma değer olduğunu savunan analistler, hızlı işlem ve düşük masraf avantajlarını da ayrıca dikkat çekiyorlar.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 SOL fiyatı %solana+try% TL. Döviz cinsinden ise %solana+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Solana 24 saatte %solana+yuzde%.

  Sonuç

  Yazımızda, analistlerin yatırıma değer gördükleri ve 2022 gibi yakın gelecekte yükselebilecek altcoinleri sizler için bir araya getirdik! Analistler, SOL, UNI, AAVE, SUSHI, ETH, ADA Coin gibi varlıkları 2022’de yatırım için düşünülebileceğini ve fiyat takibinde kalınması gerektiğini ifade ettiler.

  Yatırımcıların yeni boğa sezonu beklerken güncel kripto para haberlerini takip etmeleri de oldukça önemli. Piyasa trendleri uygun şartlara geldiğinde bu altcoinler de yükselişe geçecektir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle