Alpha Finance Lab Token Nedir? ALPHA Coin Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, staking ve kaldıraçlı işlem tutkunlarının yakın takibindeki Alpha Coin hakkında bilgiler sunacağız. ALPHA Coin nedir, nasıl alınır, geleceğine yönelik fiyat tahminleri nasıl, avantajları, dezavantajları, proje amacı ne sorularına yanıt vermeye çalıştık!

  Alpha Finance Lab Token Nedir?

  ALPHA Token, Alpha Finance Lab platformunun yerel yardımcı kripto para birimidir. Bir DeFi Lab’ı olan Alpha Finance Lab’da ALPHA Coin ile merkeziyetsiz finansal işlemler yapılabilir. ALPHA Token, Alpha Universe içinde birlikte çalışabilen diğer kripto paralarla da merkeziyetsiz finansal işlem başlatma hakkı veren bir token’dır. APHA Token sahipleri Alpha Finance Lab’den proje ile anlaşmalı borsalarda kaldıraçlı işlem yapabilirler. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Alpha Finance Lab Token projesinin amacı tek bir ağda farklı görev alanlarını sunarak, merkeziyetsiz finansal işlemleri ve kripto para ticaretini en verimli seviyeye taşımaktır. Bu yüzden Alfa Tokenomik ve Alfa Homoro V2 gibi ağlar ALPHA Token sahiplerinde ziyaret edilebilir. Yatırımcılar Alfa Tokenomik ile staking yapabilirler veya Alfa Homoro V2’de Balancer, Sushiswap, Uniswap üzerinden verim çiftçiliği gerçekleştirebilirler. Bu kapsamda proje pek çok farklı zincirde kaldıraçlı işleme girme şansını da sunar. Proje hakkında diğer bilgileri https://alphafinancelab.gitbook.io/alpha-finance-lab/ linkinden edinebilirsiniz. 

  Alpha Finance Lab Token Yorum

  ALPHA Coin hakkında yorum yapan analistler, Alfa X ile işlem yapma fırsatından bahsediyorlar. Uzmanlar, ALPHA Token sahiplerinin ağdan Alfa X’e bağlantı sağlayarak, kaldıraçlı verim çiftçiliği pozisyonlarına yönelik korumalı işlem açabildiklerini belirtmişler. Diğer yandan, DeFi kullanıcılarının ALPHA Token ile sipariş deftersiz, hızlı ve sürekli takası devreye alabildiklerini açıklıyorlar.

  Alpha Coin Geleceği

  ALPHA Coin’in geleceği ile ilişkili tahminler sunan analistler hızlı bir fiyat artış beklentisi içinde olduklarını açıkladılar. DeFi için bir devrim niteliği taşıyan ALPHA Coin’in 2021 senesi Eylül ayında 0.75 dolar ile 0.85 dolar bandı arasında dalgalanabileceğini tahmin ediyorlar. Analistlere göre 2021 yıl sonunda 1 dolarlık hedef fiyat ALPHA Token için tabloya gelebilir.

  Alpha Finance Lab Token Fiyatı

  An itibari ile 1 ALPHA fiyatı %alpha-finance+try% TL. Döviz cinsinden ise %alpha-finance+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Alpha Finance 24 saatte %alpha-finance+yuzde%. 

  ALPHA Token ve diğer tüm kripto para birimlerinin fiyatları anlık değişimleri tabloya yansıtabilirler. Çünkü kripto paralar hem kripto para piyasasındaki volatiliteden hem de yatırımcıların alım-satım işlem miktarlarından etkilenirler. Fiyat bilgisizliğine bağlı olarak yanlış bir işlem pozisyonu açmamak için ALPHA Coin’in güncel fiyatı takip edilmelidir.

  Alpha Token Nasıl Alınır?

  ALPHA Token almak amacıyla yapılacaklar şöyledir:

  • 1. Adım: İlk olarak ALPHA Coin’in satın alınabildiği Binance, FTX, Gate.io kripto para borsaları arasından herhangi biri tercih edilmeli ve seçilen borsaya girilmelidir.
  • 2. Adım: Borsanın ana sayfasında bulunan hesap oluşturma işlem sekmesine giriş ardından tün KYC işlem adımları tamamlanarak hesap açılmalıdır.
  • 3. Adım: Oluşturulan hesaba yine borsadan erişilen para yatırma işlem menüsüne giriş yapılarak uygun para yatırma yöntemi ile para transfer edilmelidir. 
  • 4. Adım: Bakiyenin artık hesapta bulunması ardından ALPHA Coin paritesinin bulunduğu satın alma işlem sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: Satın alma ekranındaki güncel fiyattan veya daha düşük fiyat teklifinden ALPHA Coin alım emri girilir. 
  • 6. Adım: Emrin onay alması halinde sanal cüzdana gelen coinler burada veya transferi yapılarak daha güvenli donanım cüzdanda saklanabilirler. 

  Tüm aşamaların doğru izlenmesi ardından satın alma işlemi başarı ile sonlandırılır.

  Avantajları Neler?

  ALPHA Token avantajları:

  • Merkeziyetsiz Finansal İşlem Kazançları: ALPHA Coin sahipleri, coinlerini kilitleyerek yani stake ederek yeni coinler elde edebilirler. Diğer yandan kripto para kredisine ihtiyaç duyanlara ALPHA Coin kredisi vererek, kredi geri ödemesi üzerinden faiz kazancı elde ederler. 
  • Hız ve Düşük Masraf: ALPHA Coin ile hem takasta hem de cüzdanlar arası sınır ötesine transferde işlem onayı dakikalar içinde gelir. İşlemler için oldukça düşük masraf ödenir. 
  • Kaldıraçlı İşlem: ALPHA Token sahipleri proje ağından erişilen borsalarda kaldıraçlı kripto para ticareti gerçekleştirebilirler.

  Dezavantajları Ne?

  ALPHA Token dezavantajları:

  • Otomatik Takasta Güvensizlik: ALPHA Coin projesi yatırımcılar için zaman kazandırıcı otomatik takasları oluşturma imkanı sunar. Ancak bu işlemden yararlandığında yüksek hızda işlem esastır ve sipariş deftersiz, güven açısından bir nebze daha riskli takas modeli oluşur. 
  • Saldırı Riski: ALPHA Coin her kripto para birimi gibi sanal cüzdanda saklandığında ağda oluşabilecek saldırı riskleri altındadır. Donanım cüzdanlar ile çevrimdışı modda saklama bu riski ortadan kaldırır.

  Sonuç Olarak

  ALPHA Token, Alpha Finance Lab’ın kripto para birimidir. ALPHA Coin, merkeziyetsiz finansal işlemlerden bahise ve kaldıraçlı işlemlere kadar oldukça geniş bir alanda kullanılabilir.

  ALPHA Coin, analistlerin 2021 senesinde değer kazanımı yönünde tahmin yaptıkları kripto paralar arasında yer alıyor. Çift zincirli bir token olan ALPHA, hem ETH hem de BSC ağında bulunuyor. Binance ve FTX borsalarında da bulunan token, geniş bir yatırımcı kitlesine hitap ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle