Kripto Para

Musk’ın yeni profil fotoğrafı DOGE’a gönderme mi?

  2021 yılında sosyal medya paylaşımlarıyla kripto para piyasalarına damgasını vuran Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’da profil fotoğrafını güncelledi. Fotoğrafını değiştiren Musk’ın yeni fotoğrafının Dogecoin’e (DOGE) etkisinin olup olmayacağı tartışılıyor.

  2021 yılında Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u geride bırakarak “dünyanın en zengin insanı” unvanına kavuşan ve bu gelişmeyle dünyada oldukça popüler bir isim haline gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bu popülaritesini daha sonra kripto para piyasalarına taşıdı. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla kripto para piyasalarına adeta yön veren Musk, bu kez bir paylaşımla değil, profil fotoğrafını güncellemesi ile gündeme geldi. Musk’ın bu hamlesinin Dogecoin (DOGE) fiyatına etki edip etmeyeceği tartışılıyor.

  Elon Musk, daha önce de benzer güncellemeler yaparak çeşitli kripto paraların fiyatına etki etmişti. Dogecoin konusunda tartışmasız en etkili isimlerden biri olan Musk, bu kez de Twitter’da profil fotoğrafını uzay roketi fotoğrafıyla değiştirdi. Daha önce Musk’ın DOGE ve uzay roketleri ile ilişkili paylaşımlarda bulunduğu biliniyor. Bu nedenle DOGE fiyatının yukarı yönlü hareketlilikler yaşadığı da biliniyor. Ancak Musk bu değişikliği, SpaceX etkisiyle yapmış olabilir.

  Elon Musk’ın Roket ve DOGE ile Bağlantılı Eski Paylaşımları

  Daha önce Twitter’daki fotoğrafını güneş gözlüklerinin camına yansıyan DOGE fotoğrafı ile değiştiren Musk, bu kez de roket fotoğrafı kullanmayı tercih etti. Uzay taşımacılığı şirketi olan SpaceX’in CEO’sunun bu değişikliği de SpaceX’in roket güçlendiricisinin piyasaya sürülmesi üzerine yapmış olabileceği düşünülüyor. Ancak yine de Musk bu değişimiyle DOGE fiyatına etki edebilir. Zira daha önce buna benzer örnekler yaşanmıştı.

  Daha önce Elon Musk, Ay’a Dogecoin’i göndereceğini söyleyerek DOGE fiyatında pozitif bir etkiye sahip olmuştu. Bir roket yardımıyla Ay’a fiziksel olarak ilk DOGE’u göndermek istediğini açıklayan Musk’ın şimdi profil fotoğrafına roket koyması, kripto para piyasalarında heyecan verici olarak karşılandı.

  Daha Önce de Benzer Bir Etki Göstermişti

  Elon Musk bu değişimi sadece SpaceX için yapmış olabilir. Ancak bilindiği gibi Musk daha önce de Dogecoin’i kast ederek “Shiba Inu cinsi bir köpek sahipleneceğim” dediğinde, yatırımcılar yıllardır neredeyse “ölü” durumda olan SHIB Coin’i bulup çılgınca yatırım yapmıştı. Bu da SHIB’in popüler hale gelmesini sağlamıştı. Musk’ın bir kez daha farklı adres gözeterek yapmış olabileceği bu değişiklik, yine beklenmedik sonuçlar doğurabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle