DeFi sektöründe kilitli değer 32 milyar doları geçti

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinde kilitli toplam değer 32 milyar doları aştı. Bu gelişme kripto para piyasasında DeFi projelerinde görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi…

  Kripto para sektörünü yakından ilgilendiren güncel verilere göre merkeziyetsiz finans protokollerinde (DeFi) toplam kilitli değerin 32 milyar doları aştığı açıklandı. Tüm zamanların rekorunu kıran bu seviye hakkında bazı kripto para uzmanları, DeFi’nin hala erken dönemde olduklarını söylüyor. Bu ifadelere yakın bir görüş de DeFi Alliance’tan Qiao Wang tarafından da dile getirildi.

  Gelecekte daha fazla kripto para yatırımcısının DeFi protokollerine ve projelerine ilgi duyacağını düşünen uzmanlar görüşlerini bildirdi. Bu alanın yakın gelecekte daha fazla talep görmesinin kripto para piyasalarında bazı esas kabul edilen değişimlerin de yaşanabileceği gerçeğini gözler önüne seriyor.

  Güvenilir Sözleşmelere Talep Artacak

  Popüler gelen DeFi oracle’ı Chainlink’in (LINK) kurucusu Sergey Nazarov, sektörün gelecekteki durumunu değerlendirirken şu ifadeleri kullandı: “Robinhood’da olduğu gibi daha fazla sözleşme ihlali ortaya çıktıkça, bir markanın kağıt taahhütlerinin ötesine geçen güvenilir sözleşmelere olan ihtiyaç büyük ölçüde talep görecektir.”

  Bilindiği üzere DeFi, blokzincirlerini, akıllı sözleşmeleri ve oracle’ları birleştirerek kullanıcılara güvenilir sözleşmeler sunuyor. Sektördeki 32 milyar dolarlık büyümeye ek olarak, merkeziyetsiz borsaların (DEX) işlem hacimlerinde de büyük çaplı bir artış olduğu dikkatlerden kaçmadı. Bu konuyla ilgili güncel veriler, DeFi protokollerinde olduğu gibi merkeziyetsiz borsalarda da büyümenin rekor seviyelere ulaştığını ortaya koydu.

  Merkeziyetsiz Borsalarda Hacim Artışı 

  En güncel verilere göre DEX’lerdeki haftalık ortalama işlem hacmi %10 arttı ve 197 milyar dolar olarak kaydedildi. Bunun %37’lik önemli bir kısmını Uniswap kripto para borsasında meydana geldi. Gelecek dönemde DeFi’de yükseliş bekleyen ünlü isimler arasında James Todaro da yer alıyor.

  Kripto para sektöründe yakından tanınan Dijital varlık yatırım şirketi Blocktown Capital’in kurucusu James Todaro konuyla ilgili şunları söyledi: “DeFi, yalnızca sizin ve güçlendirilmiş kodun paranızın tam kontrolüne sahip olmasını mümkün kılıyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle