ADA Coinin öne çıkan özelliklerini CEO’su açıkladı

  Cardano (ADA) kurucu ismi Charles Hoskinson, popüler altcoinin öne çıkan avantajlarını sıraladı. Cardano CEO’su, ADA’nın hangi yönleriyle Ethereum’dan daha üstün olduğunu kripto para yatırımcılarına açıkladı…

  Son dönemde ciddi büyüme kaydeden altcoin projeleri arasında yer alan Cardano CEO’su Charles Hoskinson yeni röportajında önemli açıklamalar yaptı. Cardano’nun hangi yönleriyle Ethereum’dan daha üstün olduğunu sıralayan Hoskinson, altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti. 

  Ethereum 2.0 güncellemesinin gelmesine rağmen Cardano’nun rakibinden daha üstün olmaya devam edeceğine inanan Hoskinson, Yahoo Finance ile röportaj gerçekleştirdi. Ethereum 2.0 güncellemesinin Cardano’yu geçme şansının çok düşük olduğunu belirten CEO, Proof-of-Stake tabanlı güncelleme olan Ethereum 2.0’ın büyük yenilikler getirdiğini kabul etti. Ancak buna rağmen Cardano’nun rakibinden üstün olmaya devam edeceğini vurguladı. 

  Cardano ve Ethereum Rekabeti

  Cardano’nun Proof-of-Stake konusunda Ethereum’u geçtiğini ve “ilk olma avantajını” kullanacağını hatırlatan Hoskinson, dikkat çeken ifadeler kullandı. Ünlü isme göre Cardano’nun teknolojisi Ethereum ağının teknolojisinden daha üstün olmayı sürdürecek. ADA’nın avantajlarını sıralayan uzman isim, Cardano’nun en büyük özelliği olarak Cosmos ve Polkadot gibi diğer platformlarla da uyum içerisinde olmasını gösterdi. 

  Ethereum ağında yüksek işlem ücretleri olması sebebiyle diğer platformlarla uyumlu çalışılamadığını hatırlattı. Hoskinson ayrıca ADA ve ETH arasında ciddi bir kullanıcı tabanı farkı olduğunu ifade etti. Bu bakımdan Cardano özellikle Afrika içindeki kullanıcılara odaklansa da Ethereum bu insanları hiç umursamıyor.

  “Cardano Hükümetler Seviyesinde Kullanılacak”

  Cardano CEO’su Charles Hoskinson, ADA’nın ETH’den farklarını sıralarken en büyük avantaja da parantez açtı. Tecrübeli yöneticiye göre Cardano gelecekte hükümetler seviyesinde kullanılmasıyla öne çıkacak. Özellikle Alonzo güncellemesi, ağın akıllı sözleşme desteğine ulaşmasında etkili olacak.

  Akıllı sözleşme özelliği kazandıktan sonra Cardano ağının daha çabuk ve hızlı bir şekilde benimseneceğini vurgulayan Hoskinson, ADA destekçilerinden büyük ilgi gördü. Ethereum ve Cardano rekabetinde önümüzdeki günlerde nelerin yaşanacağı da şimdiden merak konusu oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle