Kripto Para

ABD’nin köklü bankası kripto para sektörüne giriyor

  ABD merkezli en eski banka olan Bank of New York Mellon Corp, kripto para sektörüne girmeye hazırlanıyor. Banka müşterileri, açtırdıkları hesaplarında Bitcoin saklama ve transferi yapabilecekler…

  Geçmişi 1784 yılına kadar dayanan ABD’nin en eski bankası Bank of New York Mellon Corp, kripto para sektörüne gireceğini açıkladı. Şirketten yapılan açıklamalar ve kripto para basınında yer alan ifadelere göre banka müşterilerine kripto para hesabı açma fırsatı tanınacak. Bu gelişme ile birlikte banka müşterileri hesaplarında Bitcoin (BTC) saklayabilecek ve istediklerinde BTC transferi yapabilecekler. 

  Bank of New York Mellon Corp bankasının gözetimi altında toplam 41 trilyon dolardan fazla varlık bulunduğu biliniyor. Sadece ABD’de değil 35 farklı ülkede hizmet veren bankanın, dünya çapında yönettiği varlık miktarı ise 2.2 trilyon dolar olarak açıklanıyor. 

  Müşteri Taleplerini Değerlendirmeye Aldı

  Bank of New York Mellon Corp tarafından konu hakkında yapılan açıklamada, bankaya gelen taleplerin değerlendirmeye alındığı bilgisi paylaşıldı. Kripto para piyasasına yasal belirsizlikler sebebi ile giriş yapmaktan çekinen yüksek profilli banka müşterilerinin bu hizmeti talep ettikleri öğrenildi. Bank of New York Mellon Corp bankası da gelen talepleri değerlendirerek yüksek profilli müşterileri için Bitcoin işlemlerini açma kararı aldığını söyledi. 

  Bank of New York Mellon Corp bankasının dijital şube sorumlusu Roman Regelman, kripto para basınına bu haberler hakkında röportaj verdi. Dijital varlıkların artık ana akımın bir parçası haline geldiğini söyleyen Regelman,  bankanın üst düzey müşterilerinin taleplerini açıkladı. Bu müşterilerin Bitcoin ve kripto para hizmeti almak istediklerini söyledi.

  Yıl Sonuna Kadar Aktif Olabilir 

  Bank of New York Mellon Corp bankasının yönetimi, müşterilerine sunacakları Bitcoin saklama ve transfer işlemlerinin tarihi hakkında net bir bilgi paylaşmadı. Ancak yüksek profilli müşterilerin ısrarları sebebiyle bankanın bu yıl sonuna kadar Bitcoin hizmetlerinin hazır olmasını planladığı öğrenildi. Bu süreci yönetmesi için deneyimli personelden özel ekip oluşturan banka, kısa süre içinde pek çok farklı şirketin kripto para sektörüne giriş yapacağını belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle