Bitcoin ETF’si onaylanacak mı?

  Kripto para sektörünün uzun süredir beklediği Bitcoin ETF’si ile ilgili yeni açıklamalar gündeme geliyor. SEC’nin Bitcoin ETF’si konusundaki tavrı birçok kurumsal yatırımcı tarafından eleştiri alırken, Morgan Creek Capital Management’ın CEO’su Mark Yusko ise Bitcoin ETF’sinin onaylanacağı konusunda emin.

  ABD’de tarafından çıkarılması uzun zamandır beklenen Bitcoin borsa fonu ile ilgili kripto para sektöründe tartışmalar devam ediyor. Bugüne kadar birçok kurumsal yatırımcının başvuru yaptığı Bitcoin ETF’si için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan henüz onay gelmedi. SEC’nin Bitcoin ETF’sini onaylayıp onaylamayacağı ise tartışma yaratıyor.

  Bitcoin ETF’si daha fazla kurumsal yatırımcının kripto para sektöründe yer alması için çok önemli bir noktada duruyor. Bitcoin’e olan kurumsal ilginin her geçen gün artmaya devam ettiği bugünlerde Bitcoin ETF’sinin onaylanması piyasada boğa rallisinin hızlanmasını sağlayacak. Daha fazla kurumsal yatırımcının sektöre giriş yapmasını sağlayacağı ve Bitcoin boğa rallisini hızlandıracağı düşünülen Bitcoin ETF’si için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Bununla beraber kripto para sektöründeki bazı isimler SEC’nin Bitcoin ETF’si için onay vermeyeceği görüşüne sahip. Konu ile ilgili belirsizlik devam ederken açıklama yapan Morgan Creek Capital Management CEO’su Mark Yusko ise Bitcoin ETF’sinin çıkacağına kesin gözü ile bakıyor.

  Kripto para sektörü ETF konusunda umutsuz

  Bitcoin ETF’si konusunda bugüne kadar başvuru yapan birçok kurumsal şirketin ret yemesi kripto para sektöründe umutsuzluk yarattı. Bununla beraber Fidelity gibi dev kurumsal şirketlerin ETF için başvuru yapması da piyasayı hareketlendiriyor.

  Crypto Mom olarak tanınan SEC üyesi Hester Pierce daha önceki açıklamalarında SEC’nin Bitcoin ETF’sini onaylayıp onaylamayacağı konusunda büyük belirsizlik olduğunu belirtmişti.

  Mark Yusko: Bitcoin görmezden gelinemeyecek piyasa değerine sahip

  Bitcoin ETF’si ile ilgili tartışmalar devam ederken Morgan Creek Capital Management CEO’su Mark Yusko yeni açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in 1 trilyonu aşan piyasa değerinin çok önemli olduğunu belirten Yusko, Bitcoin’in artık görmezden gelinemeyecek bir durumda olduğunu belirtti. Bu nedenle Bitcoin ETF’sinin onaylanma ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirten ünlü CEO, Bitcoin yatırımı yapmayan kurumsalların ise ilerde pişman olacağını belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle