Coinbase listeleme duyurusu yaptı! Bu altcoin uçuşa geçebilir

  Kripto para yatırımcıları, Coinbase borsasının kripto para projesi listeleme duyurularını yakından takip ediyor. Hızlı yükselişin öncesinde harekete geçmek isteyen yatırımcılar Coinbase listelediği projeye ilgi gösteriyor…

  ABD’nin en popüler ve önde gelen kripto para borsalarından Coinbase yeni bir listeleme duyurusu ile dikkatleri üzerine çekti. Son dönemde kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken Coinbase listelemesinin ardından Ampleforth, borsa kullanıcıları tarafından büyük ilgi görüyor. Kripto para topluluğu, Ampleforth protokolündeki değişiklikleri önermek ve oylamak için artık FORTH’u kullanmaya başlayabilecek. 

  Coinbase platformu, yıl boyunca popüler merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenlarını aktif olarak listeliyor. ABD merkezli dev borsanın geçtiğimiz dönemde orijinal AMPL tokenını da listelediği biliniyor. Kripto para basınında geniş yankı bulan duyuruya göre Ampleforth’un yeni başlatılan yönetim tokeni olan FORTH, artık Coinbase Pro üzerinde işlem görecek.

  Ampleforth Projesinin Detayları

  Coinbase duyurusu ile birlikte protokolü erken benimseyenlerin, Coinbase’de coin satın almasına gerek görülmüyor. Lansmanda AMPL tutan kullanıcılarına 15 milyon adet token dağıtıldı. Bu platform, ağı merkezden uzaklaştırma çözümü için hayata geçirildi. 

  Kripto para topluluğu bu altcoin projesini protokolde önemli değişiklikleri oylamaya açmak veya üzerinde oy kullanmak için tercih edebilecek. Bir süredir kripto para dünyasının bir parçası haline gelen Ampleforth dikkatleri üzerine çekiyor. Platform AMPL, ESD, DSD ve BASED gibi benzerleri de içeren bir para birimi sınıfı arasında öne çıkıyor.

  Stablecoin’den Farklı Yapısıyla Dikkat Çekiyor

  AMPL arzı, platform koşullarına göre değişiklik gösterebilen yani esnek özelliklere sahip olmasıyla biliniyor. Kripto para biriminin oynaklığı, token fiyatı yerine dolaşımdaki token sayısına bağlı olarak şekilleniyor. AMPL token fiyatı 1 doları hedeflese de sahip olduğu özellikler onu standart bir stablecoin’den farklı yapıyor.

  Geri ödeme mekanizması sayesinde farklılaşan AMPL, istikrarlı akıllı sözleşmeler için ideal bir hesap birimi olmayı amaçlıyor. Merkeziyetsiz finans dünyasında lider akıllı sözleşme platformu olan Ethereum ağı üzerinde başlatıldıktan sonra Polkadot, NEAR ve TRON’a genişledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle