New York’un en güçlü başkan adayından BTC açıklaması

  New York 2021 belediye başkanlığı seçiminin en güçlü adayı olarak gösterilen Eric Adams, New York’un yapısını değiştireceğini vaat ediyor. Kripto para yanlısı açıklamalarda bulunan Adams, New York’u Bitcoin (BTC) merkezi haline getireceklerini iddia ediyor.

  Kripto para sektörünün büyümesi, tüm dünyada her yaştan ve her meslek grubundan insanların bu alana dahil olmaya başlamasını sağladı. Bununla birlikte bankaların, çeşitli bölgelerde çeşitli işletmelerin ve ülke yönetimlerinin kripto paralara ilişkin yaklaşımları da şekillendi. Ülke yönetimi olarak kripto paralara mesafeli yaklaşan ABD’de de bazı şehirlerde kripto paralar olumlu anlamda daha sık gündeme gelir oldu.

  Miami ve Bitcoin

  ABD’de, örneğin Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, bu konuda öne çıkan ilk isim olarak biliniyor. Zira Suarez, uzun bir süredir kripto paralar ile ilgileniyor ve Miami’yi “Bitcoin dostu şehir” haline getirmeye çalışıyor. Suarez, bunun için belediye çalışanlarına Bitcoin (BTC) ile maaş verilmesi, belediyenin rezervlerine BTC eklenmesi gibi alanlarda çalışmalar yapacaklarını duyurmuştu. Hatta Miami’nin bu yaklaşımı ile Bitcoin 2021 konferansı da Miami’de yapılmıştı. Belediye başkanlığı seçimlerinde verilen vaatlere göre New York da bu alana dahil olabilir.

  Eric Adams’ın Vaatleri

  New York belediye başkanlığı seçiminin en güçlü adayı olan Eric Adams, kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Adams’ın vaatleri arasında “New York’u Bitcoin merkezi haline getirmek” bulunuyor. Konuya ilişkin olarak Eric Adams’ın ifadeleri şöyle:

  Size söz veriyorum, 1 yıl içinde farklı bir şehir göreceksiniz. Yeni işletmeler kuracağız. Şehir yaşamanı bilimin, siber güvenliğin, sürücüsüz otomobillerin, insansız hava araçlarının ve Bitcoin’in merkezi haline getireceğiz.”

  New York Belediye Başkanlığı Seçimleri

  Adams, kazanması halinde New York’u bir teknoloji merkezi yapacaklarının sözünü veriyor. New York belediye başkanlığı seçimlerinin kesin sonuçları Temmuz ayının 2. haftasında net olarak açıklanacak. New York Times tarafından aktarılan verilere göre Eric Adams, %32 oy ile seçimi önde götürüyor. Bu da Adams’ın, en yakın rakibi Maya Wiley’in 75 bin oy önünde olduğu anlamına geliyor.

  Seçime girme hazırlığında bulunan ve Bitcoin savunucusu olarak da tanınan Andrew Yang, seçim öncesi verilerde kötü sonuçlar aldığı için seçimden çekilme kararı almıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle