Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Şubat 2023

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki volatilite giderek artarken basında önemli gelişmeler gündeme geliyor. Kripto para yatırımcıları, BTC öncülüğünde altcoinlerin yükselişe geçmesini bekliyor.

  23 Şubat 2023 Perşembe gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Galaxy Digital kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, kısa vadede BTC fiyatında beklediği seviyeyi açıkladı. Ünlü milyarder, yatırımcılarda başlayacak FOMO etkisiyle birlikte Bitcoin’in ilk çeyrek sonuna kadar 30.000 dolara çıkacağını düşünüyor. 

  Zincir üstü veri analiz şirketi Santiment raporunda Polkadot (DOT), Kusama (KSM) ve Cardano (ADA) altcoinleri öne çıktı. Analistler bu projelerin, en fazla geliştirme aktivitesine sahip olduğunu söylerken GitHub başvurularının fiyatlara olumlu yansımasını bekliyor.

  Bitcoin’de 5. dalgası düşüş bekleyen analistlerden QCP şunları söyledi: “Ağustos 2022 düzeltme zirvesi bölgesinde (25300 dolar) ikili tepe oluşuyor. Bu seviyeler üzerinde 28.800 ve 30.000 dolar bölgesinde büyük bir dirence sahibiz. Bu seviyeler kırılana kadar 5. dalganın gelebileceğine dair beklentimizi koruyoruz. Olası bir geri dönüşte 5. dalga bizi 15480 dolaraa kadar itebilir.”

  Almanya’nın en büyük ikinci bankası Bitcoin’e yeşil ışık yaktı. DZ Bank yöneticisi Christopeit Nils, bunun için İsviçreli teknoloji şirketi Metaco’nun saklama hizmeti Harmonize’yi kullanacaklarını duyurdu.

  Kripto para odaklı teknolojilere yatırımlarıyla tanınan Cathie Wood’un yönettiği Ark Invest fonundan yeni bir hamle geldi. 13,2 milyon dolar değerinde Coinbase hissesi satın aldığı alan ETF, bu ay önceden 11,2 ve 9,2 milyon dolarlık yatırımlar yapmıştı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC yatay hareketine devam ederken 24.106 dolardan işlem görüyor. ETH ise yüzde 1 oranında yükselişle 1.663 dolara ulaştı. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 altcoin arasında BNB, ADA ve MATIC fiyatlarındaki kademeli yükseliş sürüyor. XRP ve DOGE ise yüzde 1 civarında değer kaybıyla yatırımcısına hayal kırıklığı yaşatıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle