Kripto Para

Robinhood BTC ETF alım satımında hedefini belirledi

  Spot Bitcoin (BTC) ETF onayının ardından kripto para şirketlerinden yeni hamleler gelmeye başladı. Kripto para ve hisse senedi alım satım platformu Robinhood, BTC ETF’lerini işlemlere açmayı planlıyor.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa komisyonu’nun (SEC) spot BTC ETF’lerini onaylaması kripto para topluluğunda büyük ilgiyle karşılandı. Sektörün tanınmış şirketlerinden Robinhood, resmi onayın gelmesinin ardından harekete geçti. Robinhood CEO’su Vladimir Tenev, spot BTC ETF’lerinin platforma eklenmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

  SEC Başkanı Gary Gensler, spot BTC ETF başvurularının tümünü aynı anda onayladıklarını açıkladı. Bu gelişme sonrası Robinhood platformu, kripto para ve hisse senedi alım satım işlemlerinin yanında ETF’leri ekleyeceğini duyurdu. Konuyla ilgili açıklamalar Vladimir Tenev’den geldi.

  Robinhood ETF Ticaretini Başlatıyor

  Kripto para sektöründe önde gelen ticaret platformlarından Robinhood, spot BTC ETF’leri ile kullanıcılara sunulan yatırım seçeneklerini genişletecek. Tenev, SEC Başkanı Gary Gensler’in onaylama kararından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şirketin şimdiki hedefi, spot BTC ETF’leri gibi en yeni kripto alım satım seçeneklerinin platforma eklenmesi oldu.

  Tenev yaptığı açıklamada, kripto paralar ile geleneksel finansın sorunsuz şekilde entegre edilmesi için çalıştıklarını söyledi. Robinhood CEO’su, şirketin kripto paralara erken erişim sağlama taahhüdü doğrultusunda ETF’leri de platforma hızlı bir şekilde ekleyeceklerini vurguladı. Böylelikle BTC ve risk yönetimi stratejileri konusunda şirketin kullanıcılara sağladığı fırsatlar genişletilmiş olacak.

  BTC ETF’leri Bugün İşlemlere Açılıyor

  SEC’in 11 spot BTC ETF’ine aynı anda verdiği onay sonrası kripto paralarda pozitif sinyaller takip ediliyor. Edinilen bilgilere göre dünyanın en büyük yatırım şirketi BlackRock, bugün itibarıyla spot BTC ETF’ini yatırımlara açacak. Ayrıca Bitwise, Grayscale, Fidelity gibi önde gelen şirketlerin de borsa yatırım fonları işlemlere açılacak.

  Kripto para sektörü açısından bir dönüm noktası olarak kabul edilen spot BTC ETF’leri aracı kurumlarda listelenmeye başladı. Bu fonlar, bireysel yatırımcılar kadar kurumsal yatırımcıların da BTC’ye erişim sağlamasında önemli bir rol üstlenecek. Bu gelişmelerin ışığında BTC ve altcoinlerde yükseliş sürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle