Kripto Para

XRP yatırımcılarına SEC’ten kötü haber

  Kripto para topluluğu uzun bir süredir Ripple (XRP) ile SEC arasındaki menkul kıymet davasını yakından takip ediyor. Bu davaya üçüncü taraf olarak müdahil olma başvurusu yapan XRP yatırımcılarına kötü haber geldi…

  Altcoin piyasası yatırımcılarının da yakından takip ettiği SEC ve Ripple (XRP) davasında işler iyice karışıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçtiğimiz yılın sonlarında Ripple aleyhinde açtığı davada her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak ABD’li hukuk bürosu Deaton LL, davaya XRP yatırımcılarının da katılması için mahkemeye başvuru yapmıştı.

  XRP Yatırımcılarının Müdahil Olma Talebi Reddedildi

  Yetkili mahkemeden yapılan açıklamada XRP yatırımcılarının da mağdur olmaları sebebi ile davaya müdahil olma taleplerinin reddedildiği açıklandı. Deaton LL, SEC’in Ripple’a karşı açtığı davaya XRP yatırımcılarını temsilen müdahil olma talebini mahkemeye ilettiklerini açıklamış ve büyük bir heyecan yaratmıştı. Hukuk bürosunun sahibi John Deaton, başvuru sırasında 6 binden fazla XRP yatırımcısını teslim ettiğini ifade ederek şunları söylemişti: 

  “Bu davanın konusu sadece Ripple’ın geçmişteki XRP dağıtımı değildir. XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceği davanın ana konuları arasındadır. Bugün bu nedenle çoğu ABD borsası XRP ticaretini tamamen kaldırmış veaskıya almış durumdadır. Dolayısıyla bu dava XRP Sahipleri tarafından tutulan XRP’lerin satılamaz hale gelmesine neden olmuştur. Bu nedenle XRP sahiplerinin bu davada söz hakkına sahip olması gerekmektedir.”

  XRP Fiyatını Olumsuz Etkiler Mi?

  Ripple ile SEC arasındaki davada, mağduriyet yaşayan XRP yatırımcılarının da üçüncü taraf olarak yer alması talep edilmiş, bunun için 6 binden fazla imza toplanmıştı. XRP yatırımcılarını temsilen davaya katılmak isteyenlerin taleplerinin reddedildiği açıklandı. Red gerekçesinde yargıç Analisa Torres herhangi bir ayrıntıya yer vermezken, katılma taleplerinin yenilenebileceğini söyledi. Bu haberin kripto para basınında yer almasının ardından XRP fiyatındaki değişim de merak edilmeye başlandı. 

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle