Balinaların neden ETH biriktirdiği belli oldu!

  Kripto para piyasasında yükseliş yönlü hareketler takip edilirken, Ethereum (ETH) son 24 saatte yüzde 10’un üzerinde değer kazandı. Bu süreçte zincir üstü verilere göre ETH balinalarının alım yapmaya devam ettiği görüldü.

  ABD’nin ilk spot Bitcoin (BTC) ETF’leri onaylandıktan sonra kripto para piyasasında hareketlilik arttı. En büyük kripto para birimi BTC’de yükselişe devam ederken, popüler altcoinler daha hızlı davrandı. Altcoin piyasasında yükselişiyle öne çıkan varlıklardan biri de ETH oldu.

  Zincir üstü verilere göre dev ETH balinalarının birikim yapmaya devam ettiği görüldü. Balina cüzdanların hareketlerini inceleyen Lookonchain, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda son hareketleri özetledi. Analistler, 2 balinanın uzun bir zamandır ETH toplama yarışında birbiriyle rekabet ettiklerine dikkat çekti.

  2 Balina Düzenli Olarak ETH Topluyor

  On-Chain analitik platformuna göre 0xAA15 adlı cüzdan, gün içinde 15,06 milyon dolara denk gelen 5.762 adet ETH’yi Binance borsasından çekti. Bu balina, 19 Eylül’den beri toplamda 99,2 milyon dolarlık ETH satın almıştı. Balinaların, en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH ilgisi sürüyor.

  Lookonchain analistleri, 0x9314 isimli bir başka cüzdan adresinin de ETH alımı yaptığını duyurdu. Bu balina, 7,29 milyon dolarlık 2.800 adet ETH aldı. Analistler bu cüzdanın ise 1 Ocak 2023’ten beri düzenli aralıklarla ETH topladığını belirtti. Balinaların lider altcoin ETH ilgisi altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı.

  Spot BTC ETF’lerinden Sonra ETH Talebi Arttı

  Analistler, son dönemde ETH fiyatındaki artışın yaklaşan spot Ethereum ETF ürünleriyle ilgili olduğunu belirtiyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot BTC ETF’lerini onaylamasından sonra Ethereum ETF’leri konuşulmaya başlandı. Analistlere göre balinalar şimdiden bu gelişmeye hazırlanarak ETH topluyorlar.

  Kripto para piyasası genelinde pozitif sinyaller görülürken, ETH’deki yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürmeye yetti. ETH fiyatı son 24 saatte yüzde 10 civarında artışla 2.650 dolarlı seviyelerden işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle