Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 13 Eylül 2021

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, Bitcoin başta olmak üzere piyasadaki düşüş yatırımcıları tedirgin ediyor. BTC ve altcoinlerdeki toparlanma sinyalleri bir türlü gelmedi ve altcoinlerdeki satış baskısı da giderek arttı. Kripto para piyasasındaki olumsuz hareketlilik yatırımcıyı endişelendiriyor.

  13 Eylül Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güney Asya'nın en büyük bankası olan DBS Bank'ın, özel müşteriler için açtığı kripto para borsasına olan talebi değerlendirdi. Dev bankanın yetkilileri, varlıklı müşterilerinin kripto paralara yoğun ilgi göstermeye devam ettiğini söyledi. DBS Group yöneticileri, bu sene sonunda müşteri sayılarının 1000'e ulaşmasını bekliyor.

  En son 24 Ağustos tarihinde 3907 adet Bitcoin satın alan yazılım şirketi MicroStrategy, yine BTC alımıyla gündeme geldi. Kurumsal bazda en büyük BTC destekçilerinden biri olan şirket, 5050 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu. Son alımla beraber MicroStrategy rezervindeki toplam Bitcoin sayısı 114 bini aştı.

  Bitcoin'i yasal para kabul eden El Salvador'da yabancı yatırımcıların Bitcoin'den elde ettikleri kârların vergiye tâbi olmayacağı belirtildi. Yetkililer yabancı yatırımcıları teşvik etmek için bu tür bir hamle yaptıklarını söyledi. Kripto para basınına yansıyan bu olumlu haberlere rağmen BTC fiyatındaki yükseliş beklentileri karşılık görmedi

  Deneyimli analist Peter Brandt'ten son Bitcoin yorumunda “Şu an yüksek fiyatların olduğu bir dönemde başlamış tıkanıklık bölgesindeyiz” ifadelerini kullandı. Düşüş sinyalleri veren analistin bu yorumu takipçilerinden tepki alsa da BTC yatırımcılarını tedirgin etti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para basınına yansıyan haberlerden sonra borsalara bakıldığında BTC fiyatı yüzde 3.30 oranında değer kaybı yaşayarak 44.361 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde ise düşüş hız kazanırken ETH, BNB, XRP, SOL ve DOGE fiyatlarındaki gerileme yüzde 6 civarında. Günün en çok değer kaybeden popüler kripto para projesi ise yüzde 11 gerileyen Cardano (ADA) oldu. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle