Kripto Para

Mobil oyun devi Azur, Axes Metaverse projesini duyurdu

  Dünyanın en büyük 5 mobil oyun şirketi arasında yer alan Azur Games, “Axes Metaverse” projesini sunmaya hazırlanıyor. Metaverse odaklı ve “Oyna Kazan” formatındaki bir NFT (non fungible token) oyun projesi olarak piyasaya sürülecek olan Axes Metaverse ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

  Dünyanın en büyük 5 mobil oyun şirketi arasında yer alan Azur Games, Axes Metaverse projesi ile Metaverse, NFT (non fungible token) ve kripto para dünyasına adım atıyor. Oyun şimdiden Android ve iOS üzerinden 34 milyondan fazla indirmeye sahip. Ayrıca bu oyun ile ilk kez dünyanın en büyük 5 mobil oyun şirketinden biri kripto para piyasasına giriş yapmış olacak. Bu nedenle de proje ile ilgili heyecan dorukta.

  Azur Games Hakkında

  Kripto para, Metaverse ve NFT dünyasına “Axes Metaverse” projesi ile direkt giriş yapacak olan Azur Games, dünyanın en büyük 5 mobil oyun şirketi arasında yer alıyor. Azur Games’in piyasaya sürdüğü oyunlar bugüne kadar 2 milyardan fazla indirmeye sahip ve ayrıca Azur Games’in günlük 30 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Ayrıca Azur Games bugüne kadar 100’den fazla oyunda launch gerçekleştirdi ve bu istatistikler, şirketin ne denli büyük bir platform olduğunu ortaya koyuyor.

  Azur Games’in piyasaya sürdüğü oyunlar arasında “Stack Ball” isimli oyunun 353 milyondan fazla, “Worms Zone” isimli oyunun 349 milyondan fazla ve “Bottle Jump” isimli oyunun da 108 milyondan fazla indirmesi bulunuyor.

  Azur Games’in “Axes Metaverse” Planları

  Azur Games’in Metaverse ve NFT dünyasına adım atacağı “Axes” oyunu şimdiden 34 milyondan fazla indirmeye sahip ancak henüz bu projeye Metaverse ve NFT içerikleri eklenmedi. Azur Games’in resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre platform, bu oyun için şu ana kadar 2 milyon dolardan fazla harcama yaptı. Ayrıca şirketin açıklamalarına göre platform, 2022 yılında bu proje için 10 milyon dolar daha harcamayı hedefliyor.

  Axes Nedir, Nasıl Bir Oyun?

  Axes, en temel anlamda bir “survival” yani hayatta kalma mücadelesi verilen bir oyun türüdür. Oyun içinde oyuncular, balta ile verilen savaşlarda hayatta kalan son savaşçı olmayı amaçlamaktadır. Bu “mobil battle royale” oyun türünde hayatta kalan son savaşçı her şeyi kazanır. Oyun dinamiklerinde, daralan arenalar bulunmaktadır ve oyun içinde mücadele, süre geçtikçe artmaktadır.

  Oyun içinde oyuncular altın, şöhret ve daha fazla kaynak elde edebilmek için karakterlerini en karanlık zindanlara gönderebilir. Ayrıca oyunun online olduğu gibi offline oynama seçeneği de bulunuyor. Oyunda her bir savaş toplamda 2 dakika sürüyor ve toplamda 40’tan fazla silah türü bulunuyor. Birçok harita ve farklı oyun modları sağlayan Axes oyununda 20’den fazla benzersiz kahraman seçeneği de bulunuyor.

  Axes’e “Metaverse” Eklendiğinde Ne Olacak?

  Halihazırda Azur Games tarafından sunulan Axes oyununa “Metaverse” eklemesi yapıldıktan sonra NFT’ler de oyun içerisinde yer almaya başlayacak. Bu sayede oyun içinde “Play to earn” yani “Oyna Kazan” seçeneği de oyunculara sunulmaya başlanacak. Oyuncular, “Oyna Kazan” modundan; item’ler, karakterler ve oyun içindeki arazileri sayesinde kazanç elde edebilecek. Zira bu seçenekler oyun içinde birer NFT halini alacak. Platform oyuna Metaverse ve NFT ekledikten sonra bir de “NFT Pazaryeri” ekleyecek ve oyuncular, ellerindeki NFT’leri bu pazaryerinde satarak ya da takas ederek kazanç sağlayabilecek.

  Oyun içine NFT seçeneği eklendikten sonra gelecek olan en dikkat çekici özelliklerden biri de “NFT kiralama” seçeneği olacak. Bu yöntem ile oyuncular, ellerindeki kullanmadıkları NFT’leri, diğer oyunculara ödünç verme yöntemi ile kiralayabilecek. Bu kiralama seçeneğinde hem NFT’yi kiraya veren hem de onu ödünç alan oyuncu ortak ödüller kazanabilecek. Yani bu seçenek oyunculara bir “kazan-kazan” sistemi sunmuş olacak.

  Axes Metaverse Yol Haritası

  Projenin resmi web sitesindeki açıklamalarda yol haritası için 4 kritik tarih belirtilmiş durumda. Bu tarihlerde projede hangi aşamalara gelineceği, ne gibi adımlar atılacağı konularında öngörüler yer alıyor. Axes Metaverse resmi web sitesindeki bilgilere göre projenin yol haritası şöyle:

  • 22 Kasım: 1- Meta veri deposu web sitesinin başlatılması, 2- Topluluk oluşturma, 3- Tasarım token’ları.
  • 21 Aralık: 1- Oyun varlığı teklifi (GAO):  Kahraman sandıkları (NFT satışı), 2- Marketplace (Pazaryeri) v0.1’in başlatılması.
  • 22 Ocak: 1- İş ortakları için testnet sürümünün başlatılması, 2- “Oyna Kazan” modlarının tasarlanması: Zindan, otomatik savaşçı, fetihler, 3- Oyun varlığı teklifi (GAO): Ögeler (NFT satışı).
  • 22 Şubat: 1- İlk merkezi olmayan teklif (IDO), 2- Topluluk testi, 3- Oyun mekaniği ve “Oyna Kazan” ekonomi optimizasyonu, 4- NFT kahramanlarını ve ögeleri ortaya çıkarma.

  Axes Metaverse Projesinin Arkasında Kimler Yer Alıyor?

  Projenin resmi web sitesindeki açıklamalara göre projenin arkasındaki isimler ve unvanları şöyle:

  • Azur Games CEO’su Dmitry Yaminsky
  • Azur Games CRO’su Maksim Kozhnov
  • Axes Metaverse CPO’su Andrey Abramov
  • Baş Oyun Tasarımcısı Georgiy Yuşkeviç
  • Proje Lideri İlya Novikov

  İsteyen kullanıcılar hem Axes Metaverse hem de Azur Games topluluklarına Facebook, Instagram, Youtube, Discord ve Telegram kanalları üzerinden katılımcı olarak dahil olabilir.

  Axes Metaverse Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Axes Metaverse resmi web sitesinde, sıkça sorulan sorulara yönelik bir toplu yanıt derlemesi de bulunuyor. Proje ekibi projenin amacını “Blockchain teknolojilerini uygulayarak oyuncu sahipliğini güçlendirerek oyunculara benzersiz bir oyun deneyimi sunmak” olarak açıklıyor. Proje ile ilgili sıkça sorulan sorular ve yanıtları şöyle:

  • NFT’ler ve Axes Metaverse token’ı için temel Blockchain ne olacak?: Meta veri tabanımızın Blockchain kısmı Binanca Smart Chain’e (BSC) dayanmaktadır.
  • Oyunda NFT nedir?: Tokenizasyonun ilk aşamasında Axes Metaverse kahramanları, envanter ögelerinin ve arazilerin NFT varlıklarına sahip olacak.
  • Axes Metaverse NFT’leri ne zaman satın alınabilir?: İlk Oyun Varlığı Teklifi (GAO), Kasım 2021’in sonunda duyurulacak.
  • Axes Metaverse NFT’leri nerde satılır?: 2021’in sonunda piyasaya sürülecek olan Axes Metaverse Marketplace’te NFT’leri takas edebileceksiniz.
  • Axes Metaverse token’ının faydası nedir?: Axes Metaverse token’ı, evren vatandaşlarının parçaları içinde kolayca değer aktarmasına, pazarda ticaret yapmasına ve NFT’leri yükseltmesine olanak tanır.
  • Axes Metaverse token’larını nasıl kazanabilirim?: Axes Metaverse token’larını hem pasif hem de aktif yollarla kazanabileceksiniz: NFT farming, farklı oyun içi etkinliklere katılırken ve hikaye modunda ilerlerken sahip olduğunuz NFT’lerin gücüne ve nadirliğe dayalı olarak Axes Metaverse token’ları kazanmanıza olanak tanır. Düzenli Axes Metaverse token ödülleri (sezon ödülleri, skor tablosu ödülleri) kazanmanıza izin verecek.

  Axes Metaverse Ekonomisi Nasıl İşleyecek?

  Azur Games tarafından yapılan açıklamaya göre Metaverse’ün ömrü boyunca, oyun içi varlıkların ve para biriminin değerini korumak için deflasyonist bir ekonomi yaratılmaya çalışılıyor. Örneğin, projede karakter yükseltmeleri için token yakmak gerekecek. Ayrıca tüm oyuncular pazaryerinde serbestçe ticaret ve takas işlemleri yapabilecek.

  Kahraman Sandıkları NFT Satışları – 21 Aralık

  Axes Metaverse Discord kanalında yapılan duyuruda, projenin yol haritasında da belirtildiği gibi 21 Aralık tarihinde “Kahraman Sandıkları NFT satışları” ile ilgili detaylar yer alıyor. Discord üzerinden yapılan duyuruya göre bu satışlarda;

  • 4 bin adet kutu olacak,
  • Her katılımcı 10 kutu satın alabilecek,
  • Her kutu 4 karakter içerme şansına sahip olacak,
  • Bu karakterler 4 faklı nadirlikte ve 5 farklı kategoride yer alacak (toplamda 20 karakter)

  Projenin NFT satışlarına dahil olmak isteyen kullanıcıların, Axes Metaverse Twitter hesabından yapılan duyuruları güncel olarak takip etmesi ve bu duyurulardaki adımları eksiksiz olarak tamamlaması gerekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle