The Sandbox (SAND) Token Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?

  Bu yazımızda oyun severlere yönelik olan SAND Token hakkında bilgileri sunacağız. SAND Token nedir, nereden, nasıl alınır, proje amacı ne, geleceğe yönelik fiyat tahmini, avantajları ve dezavantajları ne sorularına yanıt bulmaya çalışacağız.

  The Sandbox (SAND) Token Nedir?

  The Sandbox (SAND) Token, oyuncular tarafından Sandbox’ta yaratılmış olan sanal bir dünyada oyun oynayabilmek için kullanılan kripto paradır. SAND Token, Ethereum tabanlı inşa edilen Sandbox’ın yerel token’ıdır. SAND Token hem oy vererek yönetime katılmak hem de token stake etmek için kullanılan bir blockchain projesidir. Sandbox ağında yer alan birden fazla dijital üründen ve Pazar yerlerinin imkanlarından yararlanmak için SAND Token sahibi olmak gerekir.

  SAND Token Whitepaper

  The Sandbox (SAND) Token projesinin amacı kripto para yatırımcısı bilgisayar oyuncularına dijital bir dünya tasarlama imkanı sunmaktır. Bu yüzden oyuncular oyun tasarlayıp bunları Sandbox ağında diğer kullanıcılar ile paylaşabilirler. Proje VoxEdit, MarketPlace, Game Maker gibi alt daldaki 3 projeyi de ana proje olan Sandbox kapsamında sunmayı hedeflemiştir. SAND Token sahipleri VoxEdit’den yararlanarak NFT şeklinde dijital varlıklar yaratabilirler. MarketPlace’e girerek NFT’lerini satışa çıkarabilirler. GameMaker ile ücretsiz şekilde 3B oyun oluşturmakta kullanılan komut dosyalarını hazırlayabilirler. Projenin diğer amaçlarını şu adresteki Whitepaper dökümanından öğrenebilirsiniz.

  SAND Token Yorum

  SAND Token hakkında yorum yapan yatırımcılar,The Sandbox metaverse içinde arazi aldıktan sonra bu araziyi eşsiz parçalar ile doldurmak için SAND Token ödemeleriyle dijital öğeleri satın aldıklarını belirtmişler. Yatırımcılar Ethereum üzerinden SAND Token ile işlem yapabildiklerini, bu tip bir işlemlerde yüksek gas ücretlerini ise onlar adına sandbox platformunun ödediğini açıklamışlar.

  The Sandbox Token Geleceği

  SAND Token geleceği hakkında tahmin yürüten analistler, SAND Token’ın 2021’de fiyat artışı yapabileceğini söylüyorlar. Analistlere göre SAND Token 2021 yılı Ağustos sonunda 0.65 dolar ile 0.75 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. 2022 başı için parlak bir tabloyu çizen 1.25 dolarlık fiyat tahmini de gündeme yansıyanlar arasında yer alıyor.

  Sandbox Token Nereden Alınır?

  SAND Token alınana yerler, Binance, Huobi Global, Bithumb, Uniswap gibi işlem hacmi geniş kripto para borsası platformlarıdır. İnternetten rahatlıkla erişim sağlanan bu borsalarda hesaba sahip olunması halinde, SAND Token ile ticari işlemler yapmak mümkün hale gelir.

  The Sandbox (SAND) Token Nasıl Alınır?

  SAND Token almak için izlenen adımlar:

  • 1. Adım: SAND Token’ın işlemde olduğu Binance, Huobi Global veya diğer ilgili borsalardan seçilene erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Tercih ettiğiniz borsanın hesap açılış sekmesine tıklayıp, sistemin aktaracağı KYC (kimlik tanımlama) işlem adımlarının tümünü tamamlayarak hesap açılışı gerçekleştirmelisiniz.
  • 3. Adım: Açılan hesaba, borsanın para yatırma işlemi sekmesine giriş ardından seçilen bir yöntem ile para transferi yapılır.
  • 4. Adım: Borsadaki “kripto al“ sekmesi yardımı ile SAND Token paritesinin yer aldığı satın alma sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Bu sayfada SAND Token için görüntülenen güncel fiyat üzerinden yada avantajlı başka bir fiyat girişinden SAND Token satın alma emri verilir.
  • 6. Adım: Emrin onay alması halinde sanal cüzdana gelen tokenler burada saklanabilir veya daha güvenlikli bir saklama için donanım cüzdana transfer edilebilirler.

  Adımların doğru atılması ardından satın alma kısa sürede tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  SAND Token avantajları:

  • Ücretsiz Komut Dosyaları: SAND Token sahipleri Sandbox’ta yer alan ücretsiz komut dosyalarını rahatlıkla alıp, 3D oyunları tasarlayabilirler.
  • Hız: SAND Token sahipleri akıllı sözleşme kullanma, takas, cüzdanlar arası token transfer işlemlerinin tümünde yüksek hızda işlem onayından yararlanırlar.
  • Düşük Gas Ücreti: SAND Token sahipleri Ethereum üzerinden bir işlem yaptıklarında gas ücretleri Sandbox platformunda ödenir.
  • Pasif Gelir: SAND Token sahipleri akıllı sözleşmelerle belirli vadede token kilitleyerek pasif gelir elde etme şansına sahiplerdir.
  • NFT Geliri: SAND Token sahipleri oyun içinde kullanılabilen eşsiz dijital öğeler üretip bunları Pazar yerinde satışı sunarak, satışlardan yeni SAND Tokenlar kazanırlar.

  Dezavantajları Ne?

  SAND Token dezavantajları:

  • Fiyat Oynaklığı: SAND token piyasa volatilitesine bağlı olarak anlık fiyat değişimine uğrar. Bu yüzden sürekli fiyat takibine zaman ayrılması gerekir.
  • Saldırı Riski: SAND Token çevrimiçi cüzdanlarda saklanıyorsa, kripto borsalarda bir saldırı olması halinde bakiyenin risk altında olabileceği ifade edilir. Ancak donanım cüzdanlarda çevrimdışı saklama bu riski ortadan kaldırır.

  Sonuç

  SAND Token her kripto paranın sahip olduğu belirli dezavantajları taşıyan ancak avantajları çok daha önde olan kripto paradır. SAND Token, Sandbox’ta staking, NFT üretimi ve satışı için kullanılabilir.

  Analistlerin 2022’de 1 dolar üzerine çıkmasını bekledikleri SAND Token orta ve uzun vadede kar sunabilecek kripto paralar arasında görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle