The Sandbox (SAND) Coin Nedir, Hangi Borsada Var?

  Oyun ve sanal evren temalı projelerin blok zincir teknolojisi ile yeni bir boyut kazanması özel projelerinde de ortaya çıkmasını sağladı. Bu projelerden biri olan The Sandbox (SAND), yatırımcıların son günlerde gündeminin ilk sıralarında yer alıyor. Yeniden yükseliş trendi beklentisi ile ilgi gören SAND, analistlerin de radarına girmeyi başarmıştır. Yatırımcılar için cezbedici özellikleriyle piyasalarda öne çıkan The Sandbox (SAND) projesi hakkında merak ettiğiniz tüm detayları sizler için bir araya getirdik. 

  The Sandbox (SAND) Coin Nedir?

  The Sandbox (SAND), dijital varlıkların oyun biçimden oluşturulması, satın alınması ve satılmasına imkan veren bir blok zincir tabanlı sanal dünyadır. SAND Coin ise platformdaki işlemleri kolaylaştıran yardımcı program tokenidir. SAND, ERC – 20 standardına uygun şekilde çalışan bir dijital varlık olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca hisse ispatı (PoS) algoritması kullanan bir kripto varlıktır. 

  The Sandbox (SAND) Projesi ve Whitepaper

  The Sandbox (SAND) teknik makalesinde, platformun temel hedefinin ana akım oyunlarda blok zincir teknolojisinin kullanılmasını sağlamak olduğu ifade edilmiştir. Merkeziyetsiz otonom organizasyonların (DAO) ve NFT’lerin gücünü birleştiren Sandbox, sürekli gelişim gösteren oyun topluluğuna merkeziyetsiz bir platform sunmayı da hedeflemektedir. Projenin ortaya çıkış sürecinde birçok önemli soruna da çözüm üretme seçeneği olduğu görülmektedir. 

  Sandbox, ayrıca kullanıcıların aynı anda hem içerik üretmelerine hem de oyuncu olmalarına imkan vermektedir. ‘’Kolaylaştırılmış oyna – kazan’’ modeli ile projenin temel ilkeleri özetlenebilir. SAND ise platformdaki işlemleri kolaylaştırmayı hedefleyen yardımcı program tokeni olarak geliştirilmiştir. The Sandbox (SAND) projesinin teknik makalesine ve proje hakkında merak edilen tüm detaylara, whitepaper sayfasının da yer aldığı: https://www.sandbox.game/en/create/avatar/ resmi bağlantı adresinden hızlı erişim sağlayabilirsiniz. 

  The Sandbox (SAND) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  The Sandbox projesinin arkasındaki en önemli isim, Pixowl kurucu ortağı ve CEO’su olan Arthur Madrid’dir. Pixowl’un kurucu ortaklarından Sebastian Borget ise şirketin COO pozisyonunda yer almaktadır. Çekirdek ekibinin son derece başarılı işlerde yer aldıkları görülmektedir. İkilinin uzun süredir girişimci kimlikleri ile öne çıkması ise dikkat çekmektedir. 

  Güçlü bir topluluğa da sahip The Sandbox ekibi içinde: Marcelo Santurio (CFO), Lucas Shrewsbury (CTO), Damian Volantino, Alejandro Andes gibi daha önce önemli pek çok projede yer almış isim yer alıyor. 

  The Sandbox (SAND) Kullanım Alanları Neler?

  The Sandbox ile oyuncuların platformun gelişimine katkı sağlayabilecekleri bir metaverse evreni meydana getirildiği görülmektedir. SAND tokeni ise merkeziyetsiz yönetimi teşvik etmek ve kullanıcıların projenin gelişimi hakkında görüş bildirmelerine olanak sağlamak için de kullanılmaktadır. Sadece yönetişim ve geliştirme için değil, aynı zamanda platformun yardımcı program tokeni olarak The Sandbox üzerindeki birçok işlemi kolaylaştırmak için de kullanılmaktadır. Blok zincir teknolojisinden gücünü alan The Sandbox, piyasalarda ise SAND simgesi ile yatırım amaçlı kullanılabilmektedir. 

  The Sandbox Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  2011 yılında faaliyete geçen The Sandbox, temelde dijital varlıkları oyun biçiminde üretme, satma ve satın alma hizmeti sunan bir merkeziyetsiz platformdur. Projeyi asıl benzersiz yapan temel özelliği ise içerik oluşturucuların blok zincirdeki voksel varlıkları ve oyun deneyimlerinden para kazanabilecekleri topluluk odaklı bir platform olmasıdır. The Sandbox (SAND) projesini benzersiz yapan ve öne çıkaran diğer başlıca unsurlar ise kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • Oyun dünyasına blok zincir teknolojisini entegre etmeyi başarmasıyla benzersizdir. 
  • Oyuncuların blok zincir tabanlı varlıklar oluşturabileceği ve toplayacakları bir evren yaratmıştır. 
  • Ethereum blok zincir üzerine inşa edilmiş ve PoS konsensüs ile güvence altına alınmıştır. 
  • Kolaylaştırılmış oyna kazan hedefi ile öne çıkmaktadır. 

  Güncel SAND Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 SAND fiyatı %the-sandbox+try% TL. Döviz cinsinden ise %the-sandbox+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, The SandBox Coin Coin 24 saatte %the-sandbox+yuzde%.

  SAND token listelenmeye başlamasının ardından Kasım 2021’de ulaştığı 8,44 USD seviyesi ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmıştır. Takip eden dönemde ise ortaya çıkan belirsizlik hali nedeniyle fiyatı 3 USD’nin altına kadar sarkmıştır. Yaşanan bu geri çekilme nedeniyle yatırımcıları ise kısa süreli panik yaşamaktadır. Kullanıcıları için özel bir metaverse sanal evreni sunan The Sandbox, SAND ile piyasa hareketine başlamasının ardından iyi bir çıkış yakalamayı da başarmıştır. Kısa ve orta vadeli riskler nedeniyle yeni yatırımcılarının temkinli olarak işlem gerçekleştirmeleri tavsiye edilmektedir. Risk faktörünün arttığı son dönemde güncel destek ve direnç noktalarına göre işlem yapılması daha doğru olacaktır. 

  The Sandbox (SAND) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  The Sandbox (SAND) projesinin artıları eksilerine göre daha fazladır. Ancak çoğu kripto para temelli projelerde olduğu gibi, henüz yeni bir alan olması nedeniyle belirsizlikler ve risk faktörü de oldukça yüksektir. Bu nedenle risklerin doğru hesaplanması ve buna uygun yatırım yapılması önerilmektedir. The Sandbox (SAND) projesinin avantajları ve dezavantajları ise kısaca şöyle özetlenebilir: 

  • Çok sayıda büyük isimden destek ve yatırım almayı başarmıştır. 
  • Kolayca dijital varlıkların oyun şekilden üretilmesi, al –sat işlemlerinin yapılmasını sağlar. 
  • NFT’ler oluşturma, Vox Düzenleme ve oyun yapıcı gibi seçenekleri bir arada sunar. 
  • SAND ise piyasalarda belirsiz bir görünüm taşıdığı için risklidir. 
  • Güçlü rakiplere sahip olması dezavantaj yaratmaktadır. 

  The Sandbox (SAND) Coin Hangi Borsalarda Var?

  SAND token günümüzde birçok büyük kripto para borsasında bulunmaktadır. Her geçen gün popülerliğini arttırması sayesinde işlem yapılacak platformların ve çiftlerin sayısı da artış göstermektedir. Binance gibi en büyük borsalarda de yer verilmeye başlamasının ardından büyüme eğilimi de hızlanmıştır. The Sandbox (SAND) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance 
  • Bybit
  • OKX
  • FTX
  • Huobi Global 
  • Bithumb 

  SAND Coin Piyasa Bilgileri

  SAND maksimum arzı 3 milyar token olarak belirlenmiştir. Mart 2021’de mevcut toplam arzının yüzde 23’lük kısmı, şu yaklaşık dolaşımda 680 milyondan fazla SAND tokeni olması temsil ediyordu. Toplam token arzının yüzde 25,82’si şirket rezervi için ayrılırken, tokenin tohum satışı için yüzde 17,18’lik bir kısım tahsis edilmiştir. Kurucular ve ekip üyelerine ise toplam token arzının yüzde 31’i paylaştırılmıştır. Geri kalan kısmı ise diğer unsurlar arasında farklı oranlarda paylaştırılmıştır. 

  The Sandbox (SAND) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  The Sandbox (SAND) listeleyen borsalardan rahatlıkla al – sat işlemleri yapılmaktadır. SAND token satın almak için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • 1. Adım: Binance, FTX gibi SAND listeleyen borsalara erişim sağlayın. 
  • 2. Adım: Hesap oluşturma adımlarını takip edin.
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama ve aktivasyonu tamamlayın.
  • 4. Adım: Para aktararak hesaba bakiye tanımlayın.
  • 5. Adım: İşlem sayfasından USDT, BUSD, KRW, USD çiftleri ile alım emri verin. 
  • 6. Adım: Uyumlu cüzdanlar ve bağlı hesaplar ile uygun zaman için saklayın. 

  Özet Olarak

  Genel çerçevede The Sandbox (SAND) projesinin metaverse, NFT, oyun ve blok zincir teknolojilerini bir arada başarılı bir şekilde sunduğu görülmektedir. Oyun dünyasına blok zincir teknolojisini entegre etmesi de keşfedilmemiş bu bölge için önemli bir örnek teşkil etmektedir. The Sandbox (SAND) Coin geleceği umut vaat eden bir proje olmasına rağmen güçlü rakiplerle mücadele etmek zorundadır. Öte yandan piyasalarda görülen belirsizlik nedeniyle SAND riskli bir yatırım olabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle